search

Anghiari - domy i apartamenty wakacyjne

Wakacje w Anghiari

Anghiari to małe, urocze, średniowieczne miasto, położone na szczycie góry między rzekami Arno i Tybr. Miasto, które kiedyś było obwarowane, jest jednym z najpiękniejszych średniowiecznych, toskańskich miast. Korzystajcie Państwo ze wspaniałej pogody i zwiedzajcie miasto Anghiari. Miasto jest pełne uroczych, renesansowych placów i malowniczych kamiennych domów, słynie z licznych sklepów z antykami, gdzie można zrobić zakupy. Dom wakacyjny w Anghiari będzie idealną bazą wypadową podczas Państwa urlopu!

Anghiari

Historia i Kultura

Anghiari to piękne, średniowieczne miasteczko położone na wzgórzu między rzekami Tybr i Arno. Otoczone murami z XII wieku było tłem dla wielu wydarzeń historycznych. Miasto położone jest na pograniczu Umbrii i Marche. 29.06.1440 roku pod Anghiari miała miejsce bitwa, która ostatecznie potwierdziła hegemonię Florencji nad Toskanią. Bitwa została później upamiętniona przez Leonarda da Vinci, niestety obraz zaginął. ślady po minionych czasach można znaleźć szczególnie w kościołach i budynkach starego miasta. Wąskie uliczki i place starego miasta nadają miastu szczególnego charakteru i atmosfery. W znajdujących się tu antykwariatach bez problemu znajdą Państwo coś dla siebie i znajomych. W kościołach i muzeach można podziwiać prawdziwe arcydzieła malarskie i rzeźby. Ponadto w Anghiari oczarują Państwa niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki. Anghiari to wspaniałe miejsce na Państwa wakacje w Toskanii.

Anghiari w otoczeniu zamków i osad tworzy niesamowitą scenerię, tutaj pośród wzgórz powstało coś na kształt naturalnego amfiteatru. Panująca tu atmosfera jest wspaniała i jedyna w swoim rodzaju. Dzięki bogatej ofercie kulturalnej miasto warte jest odwiedzenia przez cały rok. Każdego roku, w lipcu w Anghiari odbywa się festiwal muzyki klasycznej. Również życie teatralne w mieście jest niezwykle bogate i urozmaicone. Dodatkowym powodem, dla którego Anghiari warte jest odiwedzenia jest znakomita, lokalna kuchnia. Potrawy są tu przygotowywane z dobrej jakości mięsa i świeżych produktów. Niektóre restauracje serwują dania, przygotowane wegług dawnych przepisów.

Podczas wakacji w Anghiari, koniecznie powinni Państwo odwiedzić:

  • Palazzo Pretorio z XIV wieku.
  • Badia di San Bartolomeo z XI wieku.
  • Willa la Barbolana.
  • Muzeum Ludowe.
  • Muzeum Bitwy pod Anghiari.

Anghiari

Urlop w domu wakacyjnym

W swojej ofercie NOVASOL ma domy i apartamenty wakacyjne o różnej wielkości, wyposażeniu i standardzie. Nasze domy i apartamenty wakacyjne urządzone są indywidualnie, zgodnie ze smakiem i możliwościami konkretnych właścicieli. Każda nasza oferta jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W NOVASOL każdy z Państwa znajdzie dom lub apartament wakacyjny na wspaniałe wakacje w Arezzo. W NOVASOL znajdą Państwo wspaniałe, typowo włoskie domy z kamienia, położone pośród lasów, winnic lub gai oliwnych. Niektore nasze domy wakacyjne dysponują prywatnym basenem, w którym orzeźwią się Państwo w gorące dni lub kominkiem, przy którym zrelaksują się Państwo podczas chłodniejszych dni. Wakacje w domu wakacyjnym to gwarancja wypoczynku w prywatnej atmosferze, wypoczynku o indywidualnym charakterze. Tutaj sami Państwo planują czas wolny. A w dobrze wyposażonej kuchni domu wakacyjnego, wyczarują Państwo wspaniałe posiłki. Anghiari to wspaniałe miejsce, jeżeli podczas urlopu chcą Państwo połączyć wypoczynek z poznawaniem historii. Nie zwlekajcie Państwo i już dziś zarezerwujcie kwaterę na cudowne włoskie wakacje!