Wakacje w Piemont - domy wakacyjne

Piemont to region o różnorodnym krajobrazie i wielu możliwościach aktywnego spędzenia czasu. Dom wakacyjny NOVASOL to zawsze idealna baza wypadowa. Mieszkając w domu lub apartamencie wakacyjnym NOVASOL macie dużą swobodę w zwiedzaniu i organizowaniu czasu wolnego. Nasze wspaniałe, w pełni wyposażone domy i apartamenty wakacyjne można wynajmować przez cały rok. Region Piemont zdominowany jest przez wzgórza, winnice, łąki, lasy i małe miasteczka. Zapraszamy do spędzenia idealnych wakacji w wymarzonym, atrakcyjnym domu wakacyjnym w Piemoncie, który czeka na Was w ofercie "noclegi Włochy".

Sprawdź atrakcyjne kwatery w regionie Piemont

Popularne domy wakacyjne w Piemont

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Piemont

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Piemont

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Piemont

Loading...

Możliwości podczas pobytu w domu wakacyjnym

Piemont to region, w którym można uprawiać wiele rodzajów sportów. Możecie tu wybierać spośród: pieszych wędrówek, jazdy na rowerach górskich, pływania kajakiem i żaglówką po Lago Maggiore. Gry w golfa, narciarstwa biegowego i alpejskiego, jazdy na snowboardzie, jazdy na łyżwach. Wizyta w winnicy lub spa sprawi, że Wasze wakacje we Włoszech będą jeszcze wspanialsze. Dom wakacyjny to zawsze idealna baza wypadowa na organizowane przez Was wycieczki i wyprawy. Nasze domy wakacyjne dają Wam prywatność i niezależność w poznawaniu Włoch. Mieszkając w domu lub apartamencie wakacyjnym NOVASOL znajdujecie się w centrum życia lokalnej społeczności. W ofercie NOVASOL są w pełni wyposażone domy i apartamenty wakacyjne o różnym wyposażeniu i standardzie. Od prosto urządzonych, funkcjonalnych aż po super luksusowe domy wakacyjne z prywatnymi basenami i dużymi działkami. W ofercie NOVASOL każdy z Was znajdzie idealny dla siebie dom lub apartament wakacyjny na cudowne wakacje.

Do najbardziej fascynujących historycznie miast regionu należą: Turyn, Alba, Cherasco, Ivrea, Savigliano i wiele innych. Turyn jest stolicą najważniejszego, egipskiego muzeum na świecie, sławnego Mole, Muzeum samochodów oraz wielu przytulnych kawiarni i restauracji. Piemont to idealne miejsce nie tylko dla miłośników sztuki i historii. Lokalne wina zachwycą tu podniebienia smakoszy. Wielbiciele trufli znajdą tu te białe, pożądane trufle. Wiśnie z Piemont są wykorzystywane w znanych niemieckich czekoladkach. Różnorodnych atrakcji w Piemoncie jest co nie miara - z pewnością znajdzie się tu coś odpowiedniego dla każdego członka rodziny.

Sprawdź atrakcyjne kwatery w regionie Piemont

Region Piemont

Ważniejsze miasta Piemontu to Asti, Alessandria, Cuneo, Novara i Varcelli. Powierzchnia Piemontu jest górzysta. W zachodniej i północnej części leżą Alpy Zachodnie, w środkowej części Nizina Padańska. Piemont to miejsce narodzin słynnej włoskiej rzeki. Źródło Padu leży w jednym z pasm górskich, otaczających Piemont – w górach Monviso. Na granicy z Lombardią jest tu duże jezioro Maggiore. W skład regionu wchodzi 8 prowincji: Prowincja Alessandria, Prowincja Asti, Prowincja Biella, Prowincja Cuneo, Prowincja Novara, Prowincja Turyn, Prowincja Cusio Ossola i Prowincja Vercelli.

Ciekawostki

  • Turyn - Turyn jest duchowym i gospodarczym centrum. W roku 1899 firma Fiat założyła tutaj swoją siedzibę. W 19. wieku ulicami Turyna wędrował Friedrich Nietzsche.

  • Ferrero i Nutella - Nie tylko doskonałe winogrona rosną w Piemoncie. Rosną tutaj także wspaniałe orzechy wykorzystywane przy produkcji przysmaków. Szczególnie dobre są orzechy laskowe rosnące w regionach górskich. Z tego powodu producent słodyczy Ferrero na główną siedzibę wybrał miejscowość Alba. Pietro Ferrero wynalazł swój krem orzechowo – nugatowy w roku 1948. Krem ten znany jest powszechnie pod nazwą Nutella.