Apartamenty i domy w Szwecji

Dom wakacyjny w Szwecji to idealny sposób na urlop w prywatnej atmosferze. Zacznijcie Państwo swoją podróż po Szwecji od domu wakacyjnego NOVASOL. Przeczytajcie, jakie można przeżyć atrakcje podczas wakacji w Szwecji i rezerwujcie domki wakacyjne na terenie całego kraju. Większość rodowitych Szwedów spędza co najmniej kilka tygodni swojego urlopu właśnie w Szwecji. Mówi się tutaj, że dzięki „Matce Naturze” odnajduje się własny wewnętrzny spokój. Wszystko dzięki piaszczystym plażom, klifowym brzegom, tysiącom ryb, obszernym lasom, a także obszarom rzemieślniczym i handlowym, dzikim zwierzętom, tj. łosiom, wilkom czy niedźwiedziom. Jeśli więc już Was zaintrygował ten akapit, sprawdźcie nasze domy w Szwecji.

Apartamenty i domy w Szwecji

Popularne domy wakacyjne w Szwecja

Loading...

Szwecja - Krajobraz i wybrzeże

Szwecja to wspaniała kombinacja dziewiczej przyrody i niesamowitej linii wybrzeża. Znajdziecie tu również nowoczesne miasta z bogatą ofertową historyczną i kulturową. Z NOVASOL w Szwecji możecie wybierać spośród tysięcy domów wakacyjnych, wiele z nich położonych jest kilka godzin jazdy od miast takich jak Malmo, Sztokholm czy Gothenburg. Alternatywnie możecie wybrać mniejsze miejscowości, położone w głębi lądu lub możecie zdecydować się na wakacje na Gotlandii (na południe od Sztokholmu). Wyspa Gotlandia jest ulubionym miejscem wypoczynku Szwedów, każdego roku spędzają tu urlop na uroczych plażach, podziwiają formacje skał wapiennych oraz odwiedzają średniowieczne miasteczko Visby z jego słynnym murem z 13. wieku. Oczywiście Szwecja jest jednym z najbogatszych obszarów rolniczych w Europie, jest dobrze znana z produkcji żywności. Baranina, dziczyzna, gęsina i skorupiaki są tutaj naprawdę wyśmienite. Koniecznie spróbujcie ich w restauracjach, bistrach, barach i w kawiarniach w całym kraju, nie tylko w Malmo!

Wakacje w Szwecji - dla każdego

Piaszczyste plaże Olandii, Skanii i Halland, klify Bohuslän, bajkowe szkiery wschodniego wybrzeża w pobliżu Sztokholmu, góry Północy, przepiękne wyspy Olandii i Gotlandii na Bałtyku - krajobraz Szwecji jest tak różnorodny, że ma każdemu coś do zaoferowania. A wśród tego krajobrazu najlepiej będziemy wypoczywać w domu wakacyjnym. Natura w Szwecji jest różnorodna i wyjątkowa. Parki rozrywki i zoo są rozłożone na całej Szwecji i będąc w domu wakacyjnym NOVASOL, mogą Państwo codziennie odwiedzać inne. Skansen, Liseberg, Kolmården, Skara Sommerland, Tomteland, Havets Hus iNorden Ark – są to miejsca, gdzie nie tylko Szwedzi łączą ze swoim urlopem jako różnorodność i zabawę. Szwecja latem to nie tylko słońce i plaże. Będąc na urlopie w Szwecji, niezależnie od pogody mogą Państwo zwiedzić wiele ciekawych miejsc z rodziną. Szwecja to jednak kraj nietylko na letnie wakacje. Warto odwiedzić ten kraj zimą i skorzystać zarówno z dobrodziejstwa czystego, rześkiego powietrza, jak i dobrej infrastruktury do uprawiania sportów zimowych. Zapraszamy na zimę do Szwecji.

Flora i fauna

Dzięki rygorystycznym prawom i mentalności Szwedów opierającej się na głębokim szacunku do otaczającej przyrody, tutejsza fauna i flora należą do najlepiej zachowanych w Europie. Im dalej na północ kraju, tym bardziej dominującą rolę pełnią lasy iglaste. Warto pamiętać, że tajga zajmuje bardzo rozległe tereny Szwecji. Żyją tu niedźwiedzie brunatne, wilki i rysie. Niegdyś, występowały tu także dziko żyjące renifery, jednakże aktualnie są one w głównej mierze hodowane przez człowieka. Południe Szwecji stanowią głównie tereny liściaste. W lasach żyją dziki, jelenie i sarny. Amatorzy ornitologii znajdą w Szwecji swój raj, gdyż bogactwo i różnorodność świata ptaków żyjących na bagnach, nad wodami, a także w lasach jest imponujące. Wody bogate są w wiele gatunków ryb słodkowodnych i morskich. W Szwecji znajduje się 28 parków narodowych i 2378 rezerwatów. Jeśli więc marzy Wam się urlop na łonie natury, polecamy Wam nasze domki i domy w Szwecji.

Domy w Szwecji - idealne na wkacje

Warto odkryć Szwecję, jako cel podróży na wakacje. Domy w Szwecji są całkowicie wyposażone. Wszystkie domy wakacyjne NOVASOL są urządzane przez prywatnych właścicieli, dlatego też pobyt w nich daje Państwu szczególne doświadczenie. Domy wakacyjne w Szwecji to indywidualne przeżycie! Szwecja cieszy się wysoką pozycją w rankingach, gdzie wybierane są kierunki podróży. Szczególnie chodzi tu o ludzi, jacy tworzą ten kraj i ich przywiązanie do natury, przez co czynią ten kraj bardziej atrakcyjnym. Wewnętrzna równowaga i wykorzystanie zasobów naturalnych dodają temu krajowi szczególnej dynamiki. Poza tym Szwedzi wysoko stawiają na infrastrukturę i poziom bezpieczeństwa, co również daje korzyści dla wczasowiczów.

Wakacje w Szwecji to przede wszystkim urlop w domu wakacyjnym NOVASOL. Większość gości szuka domu wakacyjnego, gdzie mogą poczuć się jak w domu. Chcą oni cieszyć się przestrzenią w dziewiczej przyrodzie. NOVASOL w swojej szerokiej ofercie przedstawia nie tylko typowe domy w Szwecji, ale i wielkie wille, dworki, ogromne domy z sauną, basenami czy jacuzzi.

Czy wiedzieliście, że?

  • Dwie szwedzkie restauracje wpisane są na listę “50 najlepszych na świecie”: Frantzen (Sztokholm) na 12. pozycji oraz Magnus Nilsson´s Fäviken (Jarpen) na 34. pozycji.

  • W Szwecji jest ponad 480 pól golfowych, wiele z nich o poziomie mistrzowskim.

  • W parku rozrywki Liseberg Amusement w Gotenburgu znajduje się AtmosFear – najwyższa w Europie atrakcja tego typu!

Trustpilot