Montespertoli - domy i apartamenty wakacyjne

Montespertoli jest to gmina znajdująca się w prowincji Florencja we Włoszech (z kolei pełną ofertę w tym kraju, znajdziecie w katalogu "apartamenty i domy we Włoszech"). i oddalone jest o ok. 20 km od miasta Florencja. Montespertoli otoczone jest dolinami rzek Pesa i Elsa. Wiejskie okolice miasta tworzą widok typowy dla toskańskiej pocztówki: delikatne wniesienia pokryte uprawami winorośli i gajami oliwnymi, poprzecinane piaszczystymi drogami obsadzonymi cyprysami.

Montespertoli

Popularne domy wakacyjne w Montespertoli

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Montespertoli

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Montespertoli

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Montespertoli

Loading...

Bogata historia

Montespertoli leży przy szlaku Via Volterrana, łączącym się bezpośrednio ze szlakiem pielgrzymkowym Via Francigena niedaleko Certaldo. Dzięki takiemu położeniu miasteczko pozostawało przez całą swą historię w kontakcie ze wszystkimi głównymi miastami Toskanii, jednak to Florencji zawdzięcza największy swój rozkwit. Szlachetne i bogate rody z Florencji upodobały sobie te tereny do budowania swoich eleganckich willi i zamków. Zamek Montegufoni można podziwiać jadąc wzdłuż trasy Volterrana wjeżdżając do Montespertoli od strony Florencji, natomiast należący do rodu Machiavellich zamek Castello di Sonnino mieści się bezpośrednio przy wjeździe do miejscowości. Rodzina Machiavellich nabyła miejscowość w 1393 roku, jednakże ludzie byli obecni na tych terenach już za czasów rzymskich i etruskich, natomiast pierwsze wzmianki o zorganizowanej zabudowie miejskiej pochodzą z wieku 11. Chcecie zobaczyć to na własne oczy? Rezerwujcie zatem ansze kwatery z katalogu "Toskania noclegi"!

Montespertoli

Wino i festiwal

Montespertoli is jest jednym z gównych producentów wina i oliwy z oliwek w Toskanii, można się więc spodziewać, że region charakteryzuje w przeważającej mierze krajobraz agrarny. Każdego roku, pod koniec maja, miasto sprawuje rolę gospodarza wyjątkowego wydarzenia: trwającego tydzień festiwalu wina Mostra del Chianti”. Poza winem, miasto znane jest z trufli i wytwarzania szkła i terakoty. Zapowiadają się wyjątkowo wytrawne wakacje we Włoszech.

Montespertoli

Co warto zobaczyć

Na pierwszy rzut oka miejscowość i okolice Montespertoli sprawiają wrażenie cichych i ospałych. Jednak jeżeli poświęcą Państwo chwilę, to na każdym kroku odkryją Państwo nowy skarb! Oto kilka propozycji, wartych odwiedzenia:

  • kościół Pieve di San Piero in Mercato i znajdujące się w nim muzeum: najstarsza budowla w okolicy oraz najznamienitszy i najstarszy przykład romańskiej architektury w Toskanii. Fasada z czarnego i białego granitu pochodzi z 19 wieku, jednakże historia wieży sięga średniowiecza. W probostwie aktualnie mieści się Muzeum sztuki sakralnej.

  • Kościół Sant'Andrea: pochodzi z 16 wieku i znajdują się w nim pochodzące z 12 wieku fragmenty chrzcielnicy oraz obraz „Madonna ze świętymi”.

  • zamek Montegufoni: jego pochodzenie datuje się na drugą połowę 12 wieku. Był własnością znamienitego rodu Acciaioli.

  • zamek Sonnino: niegdysiejsza rezydencja męża stanu Sidney Sonnino, a aktualnie winiarnia.

Wynajmując obiekty z oferty "noclegi Włochy", możliwości wycieczkowe są szerokie. Na północ od Montespertoli znajduje się Montelupo, mała miejscowość z dworcem kolejowym. Stąd, w ciągu 30 minut dojadą Państwo do historycznego centrum Florencji. Samochodem mogą Państwo dojechać stąd do Pisy, San Gimignano albo Sieny.

Montespertoli

Domy wakacyjne Montespertoli

Zamieszkajcie Państwo w domu wakacyjnym NOVASOL w Montespertoli we Włoszech. Montespertoli, położone na południowy – zachód od Florencji, to mała, ale bardzo piękna miejscowość, usytuowana pośród wzgórz, krzewów oliwnych i winnic. To miasto nadaje się idealnie na bazę wypadową dla wspaniałych wycieczek podczas wakacji w Toskanii. Większość domów wakacyjnych w Montespertoli to domy z widokiem panoramicznym na okolicę, popularne są także nasze domy z basenem w ogrodzie. Z oferty NOVASOL mogą Państwo wybrać jeden z wielu różnych typów domów i apartamentów wakacyjnych.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar