Domy i apartamenty wakacyjne w Prato

Domy i apartamenty wakacyjne w Prato

Domy i apartamenty wakacyjne w Prato

Prato to jedno z największych miast środkowych Włoch i stolica prowincji Prato. Miasto znajduje się w samym sercu Toskanii, w pasie miast ciągnących się od Pistoiii do Florencji (sprawdźcie także nasz produkt "Florencja noclegi”). Miejscowość położona jest w górzystej okolicy, u stóp szczytu Monte Retaia i oferuje, bogate w zabytki i atrakcje, miejsca. Podziwiać tu można zabytki powstałe w czasach panowania Etrusków, średniowiecza oraz renesansu, takze urlop tutaj może być cenną lekcja historii.

Wakacje w Prato to ciekawa propozycja na miejski wypoczynek. Zarówno Prato, jak i graniczące z nim miasta, oferują mnóstwo zabytków i atrakcji dla całej rodziny. Jeśli zaś wolicie wypoczynek na łonie natury, to tuż za miastem, czekają na Was zalesiona wzgórza i góry. Urlop w Prato powinien również przypaść do gustu amatorom aktywnego wypoczynku oraz smakoszom, gdyż właśnie stąd wywodzi się m.in. cantucci, czyli migdałowe biszkopty. Podsumowując, kto wybierze Prato na wakacje we Włoszech, będzie zadowolony.

 

Domy i apartamenty w Prato

Już teraz możecie zapoznać się z naszą ofertą wakacyjną w Prato. W jej skład wchodzą kompletnie wyposażone kwatery, które są w pełni samodzielnymi jednostkami. Mało tego, nasze domy i apartamenty w Prato są dostępne tylko dla Was podczas trwania najmu, co jest alternatywą dla hotelowego wynajmu pokojów. I jeszcze na koniec dodajmy, że wszystkie nasze kwatery z oferty "Toskania noclegigwarantują pełną prywatność, która przecież jest niezbędnym elementem udanego wypoczynku wakacyjnego.

Kiedy już zdecydujecie się na wybór obiektu z katalogu NOVASOL, zwróćcie uwagę, że są one bardzo różnorodne. Położone są w różnych lokalizacjach (zarówno w miastach, jak i z dala od cywilizacji), standardzie oraz wielkości – wszystko to po to, abyscie mogli znaleźć kwaterę jak najbardziej odpowiadającą Waszym potrzebom. Oprócz tego, mamy tu także obiekty tematyczne, takie jak domy z basenem czy domy przyjazne zwierzętom, które jeszcze bardziej podniosą komfort i satysfakcje z wypoczynku. Zapraszamy!

 

Dom wakacyjny w Prato

Atrakcje na wakacje w Prato

Prato to miejsce pełne zachwycających budowli i ciekawych miejsc. Rezerwując nasz produkt „apartamenty Włochy”, poznacie między innymi:

  1. Katedrę Miejską  - najstarszy sakralny budynek w mieście, którego początki sięgają X wieku. W nim podziwiać można zdobienia wykonane przez Donatello oraz Filippo Lippiego. Jest tu także muzeum katedralne

  2. Palazzo Pretorio – najstarszy ratusz w centrum miasta. Dziś mieści sięw nim muzeum miejskie.

  3. Mury miejskie – elementy fortyfikacji powstałe w XIV wieku.

  4. Place miejskie – powstałe na przestrzeni stuleci place otoczone są zabytkowymi domami, kosciołami oraz palacami. Tutaj także warto zatrzymać się na kawę lub na obiad w jednej z restauracji.

Oczywiście, wszystkich ciekawych miejsc nie sposób wymienić. Tak naprawdę, każdy spacer w dowolną część miasta będzie zwieńczony podziwem dla budowniczych sprzed stuleci.

Atrakcje okolicy Prato

Okolicę Prato można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to naturalne krajobrazy, na które składają się góry, wzgórza, lasy, rzeki i wszystko co składa się na nieprzetworzone przez człowieka atrakcje. Z kolei druga część, to wspaniałe miasta Toskanii, w których podziwiać mozna zabytki i interesujące miejsca. Spędzając urlop w Prato, łato i szybko dostaniecie się do, m.in. Florencji, Pistoii, Lukki, Sieny czy Pizy (sprawdźcie także nasz produkt „Piza noclegi”). Oprócz dużych ośrodków miejskich, na pobliskich wzgórzach znajdziecie historyczne osady oraz wioski, w których czas zdaje się jakby zatrzymał kilka stuleci temu. Polecamy!

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar