Impruneta - apartamenty i domy

Impruneta to miejscowość położona w środkowej części włoskiej Toskanii, niecałe 20 kilometrów na południe od słynnej Florencji, we Włoszech (sprawdźcie także nasze wszystkie apartamenty i domy we Włoszech). Miasto otoczone jest zielonym wzgórzami i piniowymi lasami, od czego zresztą pochodzi nazwa miejscowości („Impruneta” – pośród lasów sosnowych). Oprócz tego, okolica pełna jest gajów oliwnych, a więc można tu zakupić świeże oliwki lub oliwę prosto od producenta.

Wakacje w Imprunecie polecamy osobom, które chętnie połączą możliwość spokojnego relaksu w sielskim klimacie z możliwością szybkiego dostania się do ciekawych miejsc (a takim z pewnością jest Florencja i inne miasta Toskanii). Impruneta świetnie też nadaje się na aktywne wakacje na świeżym powietrzu, a nawet na urlop nad morzem, gdyż kurorty i plaże oblewane wodami Morza Liguryjskiego, oddalone są o 100 kilometrów. Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, możemy Wam z czystym sumieniem polecić Imprunetę na idealne wakacje we Włoszech!

 

Impruneta

Kwatery w Imprunecie

Już dziś możecie zarezerwować produkty NOVASOL, jakimi są domy i apartamenty w Imprunecie i okolicy. Oferujemy Wam w pełni przygotowane obiekty wakacyjne, w których przeżyjecie niezapomniany urlop w komfortowych warunkach. To co wyróżnia nasz produkt „Toskania noclegi” od hotelowych pokojów to:

 1. Gwarancja prywatności i swobody – nasze kwatery są dostępne tylko dla Was podczas trwania najmu. Nie ma więc możliwości, że będziecie z kimś współdzielić kuchnię albo łazienkę.

 2. Samodzielność – obiekty w katalogu NOVASOL posiadają wszystkie niezbędne pomieszczenia.

 3. Pełne wyposażenie – w domach i apartamentach z naszej oferty znajdziecie meble oraz urządzenia, które są niezbędne do komfortowego wypoczynku.

 4. Dostępność – możecie wybrać się do słonecznej Toskanii praktycznie przez cały rok.

Oprócz tego nasze obiekty są zlokalizowane w różnych miejscach (zarówno w miastach, jak i poza nimi), oferują różny standard (od dwóch do pięciu gwiazdek) oraz różne, dodatkowe udogodnienia. W Imprunecie szczególnie polecamy Wam domy z basenem, domy z panoramicznym widokiem na wzgórza oraz obiekty przyjazne zwierzętom, w których spędzicie niezapomniane wakacje z psem lub kotem.

Wakacje w Imprunecie

Urlop w Imprunecie i jej okolicy to okazja na poznanie ciekawej historii regionu oraz licznych zabytków. Już w samym miasteczku czekają na Was takie atrakcje jak:

 • Sanktuarium Świętej Marii – obiekt datowany na XI wiek, ale powstał na bazie etruskich budowli z VI wieku p.n.e. Mieści się tu również muzeum i katakumby

 • Podziemne kanały – sieć tuneli powstałych w XIX wieku – wejście jest bezpłatne.

 • Kościół San Lorenzo alle Rose

 • Budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej – pochodzące z różnych epok, cechują się charakterystycznymi zdobieniami.

Rezerwując produkt „apartamenty Włochy”, będziecie mieć możliwość poznania ciekawych miejsc znajdujących się poza granicami miasta. Szczególnie polecamy:

 • Vinci – miejscowość w której urodził się Leonardo da Vinci – człowiek tysiąca talentów. Na miejscu czekają aż dwa muzea poświęcone jego życiu i twórczości oraz XIII-wieczny kościół.

 • Empoli – miasto ze słynnym Piazza dei Leoni, na którym stoi Kościół Sant’Andrea z V wieku.

 • Siena – miasto z przepiękną Katedrą oraz zabytkowym placem miejskim, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

 • Florencja – ogrom zabytków i atrakcji potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagających. Jest to praktycznie obowiązek każdego turysty, który przybywa na te tereny. Przy okazji sprawdźcie też ofertę "Florencja noclegi".

Wakacje w Imprunecie to również możliwość wypoczynku na łonie natury. Wystarczy tylko opuścić próg domu wakacyjnego i wybrać się polną drogą na wycieczkę po wzgórzach, lasach i pięknych krajobrazach.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar