Dolomity - Wakacje w górach

Dolomity

Dolomity - Wakacje w górach

Dolomity, to jedna z najbardziej popularnych destynacji narciarskich w Europie, a nawet i na świecie. Nic dziwnego, bowiem panują tu idealne warunki do szusowania od listopada do kwietnia, a w niektórych miejscach i przez cały rok. Dodajmy do tego kompleksowo przygotowaną infrastrukturę turystyczną i bogate w atrakcje ośrodki, a otrzymacie cały przepis na niezapomniane wakacje we Włoszech. Oczywiście, region północnych Włoch, idealnie nadaje się na wypoczynek również latem. O tej porze roku również nie brakuje atrakcji, a ciekawe miasta i miejsca zapraszają na wizytę. Także, jeśli chcecie do woli szusować na nartach lub odkrywać uroki letnich wakacji w górach, to północne Włochy są regionem stworzonym właśnie dla Was.

Popularne domy wakacyjne w Dolomity

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dolomity

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dolomity

Loading...

Domy wakacyjne w Dolomitach

Jeśli szukacie kwater na zimowe ferie we Włoszech, to koniecznie powinniście sprawdzić ofertę NOVASOL. W północnej części Włoch, znajdziecie mnóstwo domów i apartamentów wakacyjnych, które już czekają na Wasz przyjazd. Spędzając urlop w naszych obiektach macie gwarancję, że na Wasz sprzęt narciarski zawsze będzie sporo miejsca, w nocy nie obudzą Was hałasy młodych ludzi oraz nie będziecie musieli wstawać skoro świt, aby zjeść śniadania w hotelowej stołówce. Nasze kwatery to gwarancja prywatności i intymności, ponieważ obiekty są tylko dla Waszego użytku. Oprócz tego są w pełni wyposażone (dotyczy to również kuchni) i mają liczne dodatkowe udogodnienia jak prywatny basen czy sauna. Przed wyborem, możecie zapoznać się z dokładnym opisem domu, w tym informacją jak daleko od wyciągu obiekt jest położony. Część domów ma opcję „panoramiczny widok na góry” – z pewnością będzie miłe udogodnienie, podczas wypoczynku. I jeszcze jeden bonus, do części naszych domów, można wybrać się z domowym pupilem, co z pewnością ucieszy osoby podróżujące z psem lub kotem.

Białe szaleństwo w Dolomitach

Paradoksalnie, można nazwać zimę w północnych Włoszech – gorącym okresem. To czas kiedy do około setki ośrodków narciarskich, wyruszają tłumy narciarzy oraz amatorów innych dyscyplin zimowych. W regionie tym panują idealne warunki do uprawiania wszystkich sportów zimowych, w tym ekstremalnych. Biegi narciarskie, saneczkarstwo, wspinaczka zimowa, snowboard, łyżwiarstwo czy takie atrakcje jak skok na nartach z helikoptera, są tu jak najbardziej możliwe. Urlop we Włoszech to także atrakcje miasteczek narciarskich. Przedsiębiorczy Włosi zadbali, aby popołudniami i wieczorami nie brakowało intensywności. Bary, puby, restauracje, baseny i kluby nocne dosłownie pękają w szwach, a można tu jeszcze doliczyć liczne zimowe imprezy i festiwale muzyczne. Wybierając się na narty, możecie również być widzami profesjonalnych zawodów sportowych o randze Pucharu Świata czy Mistrzostw Świata. Narciarstwo alpejskie, skoki narciarskie czy biegi narciarskie, mają tu swoje edycje.

Wybierając ośrodek narciarski, warto wcześniej zebrać informacje na temat łatwości zjazdów czy długości tras zjazdowych. Możecie również sprawdzić czy dany ośrodek nie jest powiązany jednym karnet z innymi jak ma to miejsce np. w Dolomiti Superski czy Skirama Dolomiti. Każda z nich oferuje dostęp do kilkunastu ośrodków w niższej cenie, niż pojedyncze karnety na każdy ośrodek. A jest tu z czego wybierać. Do najbardziej znanych należą:

  • Livigno – miejscowość, która oferuje zjazdy po obu stronach miasta. W sumie oferuje 115 kilometrów tras, z czego połowa ma status średnich. Osoby bardziej zaawansowane powinny wybrać opcję Carosello 3000, gdzie czekają na Was strome zjazdy.

  • Schnalstal – Kurzras – możliwość zjazdów narciarskich na lodowcu Maso Corto. 13 wyciągów zabierze Was na 30 kilometrów tras, z czego połowa ma status trudnych. Co ciekawe, ośrodek polecany jest rodzinom z dziećmi.

  • Alta Badia – potężny ośrodek, który oferuje 130 kilometrów tras, dodatkowe naśnieżanie oraz ponad 50 wyciągów. Raj dla narciarzy. Stad można rozpocząć objazd Sella Ronda lub wyruszyć na lodowiec Marmolada.

  • Madonna di Campiglio – najbardziej popularny ośrodek narciarski. Szusować tu można na 60 kilometrach tras.

  • Folgarida - Marilleva – Val di Sole – połączone siły trzech miejscowości, leżących tuż obok siebie. Oferują 62 kilometry tras, z czego połowa ma średni poziom trudności.

  • Cortina d’Ampezzo – nazywana jest „Królową włoskich Dolomitów”. Na stokach czekają na Was, świetnie przygotowane 120 kilometrów tras, na które zabierze Was 41 wyciągów.

Dolomity Latem

Wybór kwatery z katalogu "domy i apartamenty Włochy" latem, to również moc atrakcji w górach. Podczas wizyty w tym regionie czeka na Was mnóstwo przygód podczas wypraw szlakami górskimi leśnymi. Tutejsze trasy prowadzą przez najlepsze punkty widokowe, ale zawierają też mnóstwo dodatków takich jak drewniane mostki nad kanionami, strome przejścia wzdłuż skał czy przeprawy przez strumienie czy rzeki. Dolomity idealnie nadają się też do uprawiania kolarstwa górskiego i jego ekstremalniejszych odmian. Alpy to również prawdziwy raj dla osób lubiących wspinaczkę wysokogórską oraz skałkową. Jeśli szukacie dodatkowych doznać, to można tu również uprawiać paralotniarstwo czy też wziąć udział w spływie kajakowym czy raftingowym.

Miasta pośród Dolomitów

Czy odwiedzacie północne Włochy latem czy zimą, rozważcie „urwanie” jednego lub dwóch dni i wybierzcie się do któregoś lub kilku z miast regionu tj. Trydent, Bolzano, Meran czy Brixen. Czekają w nich na Was liczne zabytki i atrakcje. Wypoczynek we Włoszech, może być również cenną lekcją historii lub przyrody, podczas wizyty w muzeum bądź obszarze chronionej przyrody. Tutejsze miasta, bardzo solidnie przygotowały się na odwiedziny turystów, stąd znajdziecie w nich bogatą ofertę barów, restauracji, bawialni i innych atrakcji dla małych i dużych.