Montepulciano - domy i apartamenty wakacyjne

Chcą Państwo spędzić wakacje w górskiej okolicy Montepulciano we Włoszech? Nic prostszego. Wystarczy zarezerwować jeden z naszych wspaniałych domów wakacyjnych w Montepulciano, Jest to urocze średniowieczno – renesansowe miasto w południowej części Toskanii, położone na wzgórzu z widokiem panoramicznym na toskański krajobraz. Uliczki miasta są strome i niezwykle malownicze. To miejsce z pewnością Państwa oczaruje. Montepulciano to idealny punkt wyjściowy do odkrywania także pobliskich górskich miasteczek podczas wakacji w Toskanii. Czym prędzej więc rezerwujcie nasze apartamenty i domy we Włoszech.

Wakacje w Toskanii

Historia i kultura

Montepulciano jest to starożytne Etruskie miasto sięgające swoich początków w ok. IV-III w. p.n.e. Niegdyś miasto pełniło funkcję garnizonu, którego celem była ochrona przebiegających w pobliżu głównych szlaków drogowych. Od czasu gdy w 1390 r miasto znalazło się pod wpływami florenckimi, zaczęło się bujnie rozwijać, szczególnie pod względem architektonicznym. Szczególnie warte odwiedzenia są:

  • Renesansowy kościół San Biagio;

  • kościół św. Agnieszki;

  • katedra z tryptykiem „Zwiastowanie” Taddea di Bartolo;

  • ratusz (Palazzo Comunale);

  • Palazzo Bucelli;

  • Palazzo Tarugi.

Do miasta w równej mierze co atrakcje architektonicze, przyciągają także źródła termalnei nietknięte, naturalne środowisko. Latem w mieście organizowany jest festiwal muzyczny Cantiere Internazionale d'arte oraz charakterystyczne show Bruscello – rymowane przedstawienie odbywające się na schodach katedry. Warto pamiętać, aby na zwiedzanie miasta włożyć wygodne buty, gdyż ścisłe centrum zamknięte jest dla samochodów. Spawdźcie więc nasze propozycje z katalogu "apartamenty Włochy" i w drogę!

Wino Montepulciano

To małe miasto znane jest z uprawy winorośli. Najbardziej znane i cenione wina to Brunello i Vino Nobile di Montepulciano, które zaliczane jest do najlepszych win, jednakże warto pamiętać, iż wino Nobile wzięło swoją nazwę nie od szczepu winorośli Montepulciano, a po prostu od nazwy miejscowości. „Nobile” wskazuję, iż wino pierwotnie wytwarzane było przez lokalną arystokrację. Wina wytwarzane z winorośli Montepulciano charakteryzuje głęboka, czerwona barwa, aczkolwiek wytwarza się z nich wino różowe, zwane „czereśniowym”. Bogaty owocowy bukiet i pełny wytrawny smak wina Montepulciano dostarczy Państwu wspaniałych wrażeń.Wystarczy tylko zarezerwować jeden z naszych obiektów, który znajdziecie w katalogu "Toskania noclegi".

Domy wakacyjne w Montepulciano

Oferta NOVASOL jest niezwykle bogata – każdy z Państwa znajdzie w niej idealny dla siebie dom wakacyjny. Nieważne czy chcą Państwo spędzić wakacje w zaciszu domu wakacyjnego, z książką w ręku nad basenem czy też aktywnie, zwiedzając okolicę. NOVASOL dysponuje domami wakacyjnymi o różnym standardzie i wyposażeniu. A co najważniejsze, każdy dom wakacyjny NOVASOL urządzony został zgodnie ze smakiem i indywidualnymi możliwościami konkretnych właścicieli. Wszystkie domy wakacyjne NOVASOL są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Skontaktujcie się Państwo z nami już dziś i zarezerwujcie dom wakacyjny na wymarzone wakacje we Włoszech. NOVASOL ma w swojej ofercie wiele wspaniałych domów i apartamentów wakacyjnych w całym kraju, również w Montepulciano w prowincji Siena. Już dziś znajdźcie Państwo i zarezerwujcie odpowiedni dla siebie dom wakacyjny. Do zobaczenia w Montepulciano!

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar