Wybrzeże Lacjum

Lacjum

Wybrzeże Lacjum

Dlaczego właśnie wybrzeże Lacjum?

Jeśli jeszcze nie macie sprecyzowanych planów na niezapomniane wakacje, to mamy dla Was bardzo dobrą propozycje. Są to wakacje we włoskim regionie Lacjum, a konkretnie, na jego wybrzeżu. Długie i czyste plaże, klify, skaliste brzegi, parki naturalne i tętniące życiem, nadmorskie kurorty – to wszystko czeka na Was, jeśli spędzicie urlop w Lacjum. NOVASOL, ma w swojej ofercie domy i apartamenty wakacyjne, ulokowane blisko wybrzeża, w nadmorskich miejscowościach. Jeśli jednak wolicie wakacje w ciszy, to nasze obiekty znajdziecie również z dala od miast i hałasu. Jedno jest pewne – czy plażując czy wędrując wzdłuż wybrzeża – wasze wakacje na pewno, na długo pozostaną w Waszej pamięci.​

Najlepsze plaże

Wybrzeże Morza Tyrreńskiego, w regionie Lacjum to przede wszystkim niesamowite plaże. Są to plaże, oferujące czystą i błękitną wodę morską, piękne widoki oraz udogodnienia, powstałe specjalnie dla odwiedzających. Jeśli spędzacie wakacje w Lacjum, to macie szanse wypocząć na plażach takich jak:

 • Sabaudia – jedna z najbardziej znanych, włoskich plaż. Długa na 15 kilometrów, podzielona jest na strefy płatne i darmowe. Jest odznaczona Błękitną Flagą, co oznacza, że dzieci będą tu mogły przebywać bez obaw. Ciemnożółty piasek oraz błękitne wody morskie, idealnie nadają się na kąpiele wodne i słoneczne. Plaża jest otoczona przez pasmo wydm, gdzie najwyższe mają nawet 27 metrów. Nad plażą góruje ostry szczyt Monte Circeo, który wraz z ruinami Torre Paola, są gwarancją ładnych widoków.

 • Sperlonga – plaża piaszczysto-kamienista, odznaczona Błękitną Flagą. Z plaży można podziwiać miasto, które znajduje sią na skalistym wzgórzu. Wzdłuż szerokich plaż podziwiać można bujną roślinność śródziemnomorska oraz jaskinie, w tym najbardziej znaną Jaskinię Tyberiusza, która jest tłumnie odwiedzana przez amatorów snorkelingu.

 • Plaża trzystu stopni – swoją nazwę zawdzięcza temu, iż aby się na nią dostać należy pokonać trzysta schodków prowadzących w dół stromego klifu. Wejście na plażę jest płatne, ale widoki podczas schodzenia oraz z samej plaży, są tego warte. Plaża ma również ten atut, że nie jest tłumnie odwiedzana, a więc amatorzy relaksu wśród ciszy, mogą być usatysfakcjonowani.

 • Cala Nave – plaża na wyspie Ventotene, jeden z wysp archipelagu Poncjańskiego. Plaża kamienisto-piaszczysta (grube ziarna ciemnego piasku), odznaczona Błękitną Flagą. Świetne miejsce do podziwiania przyrody, skalistego wybrzeża i wysepek. Ze względu na skaliste dno, Cala Nave jest lubiana przez nurków i amatorów snorkelingu.

 • Chia di Luna – wąska plaża, do której dostać się można jedynie tunelem, wydrążonym w skałach. Z plaży podziwiać można strome, praktycznie pionowe klify, których wysokość sięga nawet do stu metrów. Na tą plażę, warto zabrać obuwie ochronne, bowiem dno jest kaministe.

 • Lungomare Circe – plaża duga i szeroka, która jest areną zdarzeń opisanych przez Homera. Łagodne zejście do wody, gładkie dno i drobny piasek, przyciągają tysiące turystów z Europy. Wzdłuż plaży znajdziecie promenadę pełną barów, restauracji, placów zabaw, karuzeli i lokali, które powodują, że miasteczko praktycznie w ogóle nie zasypia.

„Dzikie wybrzeże”

Wakacje we Włoszech to nie tylko plaże. Całe wybrzeże Lacjum kusi pięknymi widokami oraz możliwością przeżycia przygody. Wzdłuż Morza Tyrreńskiego, znajdziecie liczne wzgórza, skaliste góry, nagle urywające się wzniesienia oraz klify. Miejsca te, idealnie obrazują jak wygląda odwieczna walka wody z lądem. U podnóża klifów, powstały liczne jaskinie, dostępne z lądu lub tylko przez podwodne przejście. Najbardziej znane to grota Tyberiusza oraz Grotta delle Capre. Wzdłuż wybrzeża znajduje się również archipelag wysp Poncjańskich. Jest to sześć wysp wulkanicznych, pośród których odbywają się rejsy, z których można podziwiać piękne widoki. Na wyspach również znajdziecie piękne plaże i klifowe skały. Urlop w Lacjum to także możliwość podziwiania parków krajobrazowych, które znajdują się tuż przy brzegu. Pełne są one roślinności, pięknych widoków oraz zabytków. W Lacjum macie szansę odwiedzić: park Statele del Litorale Romano, Decima Malafede oraz Monti Aurunci.

Ciekawe miasta

Wybrzeże Lacjum pełne jest miast i miasteczek, które mają nawet kilka tysięcy lat. Nic dziwnego, bowiem stolicą regionu jest Rzym, jedno z najstarszych miast we Włoszech. Miasta Lacjum przede wszystkim pełnią rolę nadmorskich kurortów. Restauracje, bary, tawerny, kluby nocne – to ich domena. Jednak w odróżnienia od innych światowych kurortów, miasta te posiadają wiele zabytków, które warto zobaczyć. Wybierając ofertę "noclegi Włochy", poznacie m.in.:

 • Sperlonga – z willą Tyberiusza, którego częścią jest potężna jaskinia Tyberiusza.

 • Nettuno – miasteczko ze świetnie zachowaną, średniowieczną starówką.

 • Ladispoli – z nekropolią z czasów Etrusków oraz XII-wiecnzym zamkiem Palo.

 • Gaeta – z potężnym zamkiem Aragonese-Angevine oraz XI-wiecznym Sanktuarium Trójcy Świętej.

 • Formia – z mauzoleum-grobowcem Cyceroa oraz wieżą Castellone.

 • Civitavecchia – z portem oraz fortecą Forte Michelangelo.

 • Anzio – z rezydencją, której właścicielem był Neron.

Popularne domy wakacyjne w Wybrzeże Lacjum

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wybrzeże Lacjum

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wybrzeże Lacjum

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wybrzeże Lacjum

Loading...
Lacjum
Lacjum