Domy wakacyjne w Emilia Romagna

Już teraz zarezerwuj dom wakacyjny w Emilia Romagna!

Domy wakacyjne w Emilia Romagna

Emilia Romagna jest regionem w Północnych Włoszech. Emilia Romagna ma do zaoferowania spektakularne widoki, morze i góry. Jeżeli szukacie wypoczynku i relaksu nad morzem, dobrym wyborem będzie Wybrzeże Adriatyckie – ze znanymi miastami, jak Rimini, Riccione, Cattolica, Milano Marittima – cudowne miasto i niepowtarzalnej atmosferze. Do miłośników gór, idealnym celem wyprawy będą góry Mount Fumaiolo, Mount Cimone oraz wiele innych. Jako kurorty i kąpieliska znane i cenione są Salsomaggiore i Bagno di Romagna. Liczne parki, góry i rezerwaty przyrody stwarzają świetne warunki do pieszych wędrówek, kajakarstwa, jazdy konnej oraz uprawiania innych sportów. Dom lub apartament wakacyjny we Włoszech to idealna baza wypadowa na urlop.

Popularne domy wakacyjne w Emilia-Romagna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Emilia-Romagna

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Emilia-Romagna

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Emilia-Romagna

Loading...

Czas wolny i atrakcje

O tym, że tutaj przepływają gorące źródła, wiadomo przynajmniej od antyku. Dobre warunki docenione zostały przede wszystkim przez Rzymian. Źródła te do dziś nie straciły na popularności. W całym regionie znaleźć można renomowane kurorty. Specjalna historia wiąże się ze źródłem w górskiej miejscowości Bagno di Romagna. Jak nazwa wskazuje, źródło to było odwiedzane już za czasów rzymskich. Według legendy święte źródło zostało odkryte przez dziewczynę - Agnieszkę, szlachciankę, która była ważną osobą w Sarsina, została ona skazana na śmierć, ponieważ była chrześcijanką. Młoda kobieta zdecydowała się na ucieczkę w góry. Podczas drogi nabawiła się choroby skóry, która zniknęła po kąpieli w świętym źródle termalnym Bagno. Źródło to zostało znalezione przypadkowo przez psa Agnieszki.

Święta woda z Bagno odbywa daleką drogę. Deszcz, który spada w pobliżu Monte Comero wnika głęboko w ziemię, tam zostaje poddane mineralizacji i ponownie wypływa na powierzchnię. Ten cykl może trwać do 700 lat. Obok gorących źródeł, Emilia Romagna słynie także z leśnych jezior, rzek i imponujących wodospadów. Ludzie o romantycznym usposobieniu powinni koniecznie odwiedzić wodospad Acquacheta, o którym pisał Dante w „Boskiej Komedii“. Aby dotrzeć do wodospadu La Brusia, należy przejść przez bardzo stromy kamienny most. Przy odpowiedniej sposobności możecie również wybrać się na pieszą wędrówkę, do których region ten jest wprost stworzony. Po męczącej wędrówce możecie wykąpać się w rzece.

Miasta - Miasta sztuki Bolonia, Parma, Piacenza, Modena i Ravenna, w których znajduje się osiem reprezentacyjnych zabytków, należą do dziedzictwa UNESCO i oferują wspaniałe atrakcje. Zachęcamy do odwiedzenia Bologna Asinelli Tower, Zamku Estense w Ferrara i wielu innych atrakcji. Jeżeli szukacie noclegu w pobliżu atrakcji turystycznych, zachęcamy do rezerwowania sprawdzonych kwater z katalogu "domy wakacyjne Włochy".

Specjały - Kuchnia regionu Emilia Romagna jest kolorowa i smaczna. Rustykalne miejscowości ukształtowane przez morze oferują tradycyjne składniki: Tortellino, Piadina (podobna do chlebka pita), szynka parmeńska, ocet balsamiczny i Parmigiano Reggiano (znany parmezan). Nie wyobrażacie sobie wakacji bez nutelli? Koniecznie musicie odwiedzić Bolonię, miasto to jest znane z Nutellarii. Kawiarnia oferuje wszystkie możliwe potrawy z nutellą oraz pizzę, ravioli i napoje.

Muzyczne wakacje w domu wakacyjnym - Zachęcamy do udania się szlakiem Verdiego w Bosetto. Tu Verdi urodził się, spędził młodość i w małym kościółku poznał i pokochał muzykę. Pomnik tego sławnego na całym świecie obywatela miasta zdobi plac przed zamkiem. Verdi był pod wrażeniem pięknej okolicy Bosetto.

Już teraz zarezerwuj dom wakacyjny w Emilia Romagna!

Urlop w domu wakacyjnym

Odkryjcie Emilia Romagna, jako region wakacyjny. W pełni wyposażone domy wakacyjne w Emilia Romagna są idealną bazą wypadową na wspaniałe wakacje we Włoszech. W ofercie NOVASOL każdy znajdzie idealny dla siebie dom lub apartament wakacyjny. Dysponujemy domami wakacyjnymi w Emilia Romagna o różnym standardzie i wyposażeniu. Nasze domy wakacyjne oferują prywatną atmosferę i idealne warunki na udany wypoczynek. Ponadto mieszkając w domu wakacyjnym sami decydujecie co i kiedy zwiedzać. A jeżeli chcecie po prostu odpocząć, dom wakacyjny oferuje warunki idealne do relaksu.