Domy wakacyjne w Luksemburgu

Witamy w Wielkim Księstwie Luksemburg. To wprawdzie mały kraj, ale bardzo znaczący turystycznie. Luksemburg oferuje przepiękne widoki, doskonałe warunki dla wypoczywających aktywnie, na wakacje rodzinne, a także dla miłośników wellnes, kultury i przyrody. Luksemburg - mały kraj tysiąca możliwości.

Wielkie Księstwo Luksemburga jest jednym z mniejszych suwerennych państw w Europie. Położone jest przy granicy z Niemcami, Belgią i Francją. Czeka tu na Was unikalne połączenie kultury i tradycji. Przyjedźcie do Luksemburga i odkryjcie wspaniałą naturę, od pięknych parków po zadziwiająco dziką przyrodę w trzech rezerwatach. Urządzajcie wycieczki piesze i rowerowe, spływy kajakowe po dzikich rzekach lub odwiedźcie malownicze miasta jak stolica Luksemburga, na której starym mieście znajdują się dawne fortyfikacje obronne lub miasto Vianden, położone w pobliżu niemieckiej granicy na rzece Our. Koniecznie odwiedźcie również najstarsze miasto Księstwa, Echternach.

Luksemburg na wakacje

Popularne domy wakacyjne w Luksemburg

Loading...

Luksemburg - powrót do natury

Przyroda w Luksemburgu ma wiele do zaoferowania - zaskakujące formacje skalne, rzeki, lasy, które zachęcają do pieszych i rowerowych wędrówek. Przyroda Luksemburga przeniesie Was w nowe, niespodziewane wymiary.

Domy wakacyjne NOVASOL w Luksemburgu są w pełni wyposażone i urządzone zgodnie z gustem i możliwościami konkretnych właścicieli. Dzięki temu wybierając kwaterę na wakacje, sami decydujecie o jej standardzie. Decydując się na wakacje w Luksemburgu z dojazdem własnym, gwarantujecie się na wypoczynek w prywatnej atmosferze, z dala od turystyki masowej.

Zielony Luksemburg na urlop

Luksmeburg - sport w jedności z przyrodą

Luksemburg oferuje doskonałe możliwości na wyprawy rowerowe. Mimo niewielkiego rozmiaru warto zauważyć, że Luksemburg posiada ponad 300 km specjalnie oznakowanych ścieżek rowerowych dla rowerów górskich oraz ok. 600 km oznakowanych tras rowerowych. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy golfa, pływania, łyżwiarstwa, wspinaczki, jeździectwa, żeglowania, wędkowania i wędrówek. Oczarują tu Was cudowne widoki. Aby być blisko tych i innych atrakcji, wystarczy dokonać rezerwacji domu wakacyjnego w Luksemburgu.

Luksemburg na wakacje dla każdego

Na styku kultur w Luksemburgu

Historyczne dziedzictwo, muzyka klasycznam muzea, wystawy - Luksemburg posiada bardzo bogatą ofertę kulturalną. Luksemburskie bunkry oraz malownicze wsie sprawią, że poczujesz się jak w podróży w czasie. Kosmopolityczna natura mieszkańców oraz położenie na styku wpływów germańskich i łacińskich znajduje swoje odbicie właśnie w niepowtarzalnej kulturalnej różnorodności Luksemburga. Po dniu spędzonym na zwiedzaniu, zachęcamy do odwiedzenia lokalnych kawiarni i restauracji, serwujących lokalne smakołyki. Podstawę kuchni stanowią tu mięsa, ziemniaki i ciasto francuskie. Z deserów koniecznie powinniście spróbować precli, jabłek w cieście, tarty śliwkowej oraz drożdżówki z kruszonką.

Zakupy w Luksemburgu

Odkryjcie typowe i tradycyjne jarmarki pełne smakołyków, gdzie prezentowane są lokalne wyroby jak: wino, wino musujące czy silniejsze alkohole a także tutejsza kiełbasa i miody. Warto też wybrać się na zakupy do jednego z nowoczesnych i wyjątkowo przyjemnych domów towarowych czy luksusowych butików. Wyspecjalizowne centra wellness oferują wielorakie możliwości pełnego relaksu. Baseny termalne dzięki nowoczesnej technice zapewniają doskonałą atmosferę - z dala od stresu i codziennych problemów. Panujące tu warunki sprawią, iż naładujecie się pozytywną energią i z optymizmem spojrzą w przyszłość. Nie ma znaczenia czy preferujecie aktywne zwiedzanie czy relaks w kompleksie spa i wellness. NOVASOL ma do dyspozycji wiele wspaniałych domów wakacyjnych w całej Europie.

Czy wiedzieliście, że?

  • Francuski i niemiecki są oficjalnymi językami, podobnie jak luksemburski. Jednak ze względu na międzynarodowy charakter kraju, bez problemu porozumiecie się tutaj po angielsku.

  • Do lokalnych produktów zaliczamy tu wina, sery, kiełbaski i piwo. Specjały nie wyróżniają się tyle przynależnością kulturową, co doskonałą jakością.

  • Panuje tu łagodny klimat umiarkowany.