Domy wakacyjne w San Gimignano

Kliknij i sprawdź noclegi w San Gimignano

Domy wakacyjne w San Gimignano

San Gimignano położone jest w Toskanii, w prowincji Siena. Średniowieczne miasto San Gimignano to miasto z wieloma wieżami. Niegdyś potężne rodziny konkurowały z sobą, która zbuduje najwyższą wieżę. Wieże te można podziwiać do dziś dnia. Spacerując wąskimi uliczkami San Gimignano poczujecie się, jakbyście zostali przeniesieni do średniowiecza. Miasto jest niewyobrażalnie piękne. Zachęcamy do odwiedzenia kościoła i miejskiego muzeum tortur. Domy wakacyjne w San Gimignano to idealna kwatera na rodzinne wakacje we Włoszech.

Popularne domy wakacyjne w San Gimignano

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w San Gimignano

Loading...

Historia i Kultura

San Gimignano założone zostało w VI w. n.e. na obszarze etruskiej osady. Dzięki korzystnemu położeniu blisko szlaku handlowemu, w średniowieczu miasto bardzo rozwinęło się gospadarczo. Do roku 1199 władzę nad miastem sprawował biskup Volterry. W XIII wieku miasto bardzo rozkwitło. Niestety w roku 1353 miasto nawiedziła zaraza w wyniku której zmarło wielu mieszkańców. Zahamowało to rozwój gospodarczy i kulturalny. Miasto zostało ponownie odkryte dopiero w XIX wieku, kiedy to zwiększył się ruch turystyczny. Pisarz Jarosław Iwaszkiewicz dał się oczarować wspaniałym krajobrazom San Gimignano. Obecnie głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest turystyka i produkcja wina. Region słynie z produkcji Vernaccio - białego wina o delikatnym orzechowym smaku.

San Gimignano nazywane jest często średniowiecznym Manhattanem, ze względu na wieże, które do tej pory zachowały się w mieście. w dawnych czasach w mieście były 72 wieże obronne, należące do bogatych rodów. Obecnie zachowało się ich tylko 14. Najwyższa z nich, Torre Grossa ma 52 metry wysokości. Za opłatą można wejść na górę, skąd rozciąga się niesamowity widok na zieloną Toskanię, dachy San Gimignano oraz winnice i lasy. Do miasta prowadzi kilka bram. Historyczne centrum miasta prawie całkowicie otoczone jest kamiennymi murami. Zachwycą tu Was wspaniałe kamiennice, utrzymane w tych samych barwach. Amatorzy dobrej kuchni z pewnością nie będą rozczarowani: znajdziecie tu bary, serwujące włoskie panini z dziczyzną, wspaniałe restauracje, lodziarnie z najlepszymi we Włoszech lodami oraz sklepiki z winem, oliwą z oliwek i pamiątkami. Wspaniałym prezentem z wakacji w San Gimignano będzie pyszny oraz toskański ser oraz długo dojrzewająca włoska szynka. San Gimignano do idealne miejsce na Wasze wakacje w obiekcie spod znaku "Toskania noclegi"!

Kliknij i sprawdź noclegi w San Gimignano

Warte odwiedzenia

Podczas wakacji w San Gimignano koniecznie powinniście odwiedzić zabytki, a wśród nich:

 • kościół św. Franciszka z XII wieku.

 • kościół San't Agostino - budynek o dużej wartości historycznej, którego budowa rozpoczęła się w XIII wieku.

 • mury obronne - zbudowane w XIII wieku mury mają 2176 metrów długości.

 • Porta San Giovanni - najważniejsza i najbardziej okazała z bram miejskich, prowadzi na główną ulicę handlową miasta.

 • Torre Grossa - najwyższa, dobrze zachowana wieża obronna.

 • kolegiata di San Gimignano - świątynia zbudowana w XII wieku. W jej wnętrzu można podziwiać wspaniałe freski.

 • Torri degli Ardinghelle - dwie wieże przy placu Piazza Della Cisterna, które w XIII w. były najwyższe w mieście.

 • Piazza del Duomo - jeden z ważniejszych placów miejskich, na którym znajduje się kolegiata di San Gimignano.

 • Piazza della Cisterna - wspaniały plac, otoczony typowo włoskimi kamienicami. Wokół placu znajdują się restauracje i lodziarnie.

 • Torre Rognosa - wieża zegarowa, druga najwyższa wieża w mieście.

 • Muzeum d'Arte Sacra - muzeum sztuki sakralnej, w którym można podziwiać wspaniałe obrazy i rzeźby z przełomu XIV i XV wieku.

Kliknij i sprawdź noclegi w San Gimignano

Domy wakacyjne w San Gimignano

Zarezerwujcie  jeden z naszych obiektów z oferty "domy we Włoszech" na niezapomniane przyszłoroczne wakacje. W ofercie NOVASOL znajdziecie wiele domów i apartamentów wakacyjnych tak we Włoszech, jak i całej Europie. W naszej ofercie mamy domy i apartamenty wakacyjne różnego rodzaju i typu. Wszystkie domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL urządzone są zgodnie z gustem i możliwościami indywidualnych właścicieli, co sprawia, iż Państwa wakacje będą jedyne w swoim rodzaju. Nieważne czy szukacie prosto i funkcjonalnie urządzonego apartamentu wakacyjnego czy nowoczesnej willi z własnym basenem i widokiem panoramicznym na okolicę.

W NOVASOL każdy z Was znajdzie idealny dom lub apartament wakacyjny na niezapomniane wakacje. Rezerwując wakacje z dojazdem własnym, wybieracie wypoczynek w prywatnej atmosferze, z dala od tłumów turystów. Mieszkając w domu wakacyjnym sami ustalacie plan zwiedzania, a jeżeli nie macie ochoty na zwiedzanie, w domu wakacyjnym znajdziecie wszystko to, co jest niezbędne do dobrego wypoczynku.

Do zobaczenia w San Gimignano!

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar