Wakacje w Greve In Chianti

Greve-in-Chianti

Wakacje w Greve In Chianti

Greve in Chianti położone jest z znanym na całym świecie regionie winiarskim Chianti Classico. Ponieważ miejscowość położona jest w dolinie i nie jest otoczona murami, nie jest to typowo toskańskie miasto. Nie oznacza to jednak, że to miasto nie ma toskańskiego charakteru. Greve in Chianti to jedna z bardziej fascynujących miejscowości we Włoszech. W ofercie NOVASOL czeka na Państwa wiele atrakcyjnych domów wakacyjnych w Greve in Chianti, które zostały skatalogowane jako "domy i apartamenty Włochy".

Popularne domy wakacyjne w Greve In Chianti

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Greve In Chianti

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Greve In Chianti

Loading...

Miejsce idealne na wakacje

Greve in Chianti uważane jest często za bramę prowadzącą do regionu Chianti. Położone jest ok. 30 km na południe od Florencji i ok. 40 km na północ od Sieny. Greve in Chianti warte jest odwiedzenia z wielu powodów. Miasteczko, nie jest co prawda położone na wzgórzu, jednak jego lokalizacja jest idealna, jeżeli planują Państwo zwiedzić okolicę. Decydując się na dom lub mieszkanie wakacyjne z oferty "Toskania noclegi", spotkacie wspaniałe restauracje i kawiarnie, których koniecznie powinni Państwo spróbować wyśmienitego espresso lub wspaniałego lokalnego wina. Historia Greve połączona jest z pięknym zamkiem w Montefioralle - w tej średniowiecznej miejscowości na świat przyszedł znany podróżnik Amerigo Vespucci. Do wzrostu gospodarczego Greve in Chianti w dużej mierze przyczyniła się korzystna lokalizacja w pobliżu trzech ważnych dróg: Chiantigiana, droga dojazdowa do Valdarno i droga do Val di Pesa.

Greve-in-Chianti

Dom wakacyjny w Greve in Chianti

Zachęcamy Państwa do spędzenia niezapomnianych wakacji w jednym z naszych wspaniałych domów wakacyjnych w Greve in Chianti. W ofercie NOVASOL znajdą Państwo wymarzone domy i apartamenty wakacyjne. Mogą tu Państwo wybierać spośród wielu atrakcyjnych kwater wakacyjnych, od prosto i funkcjonalnie wyposażonych domów wakacyjnych poprzez standardowe apartamenty w historycznych miastach aż po ekskluzywne wille z basenami lub luksusowe domy wakacyjne w pobliżu plaży. Nasze domy i apartamenty wakacyjne w Greve in Chianti nadają się idealnie zarówno na wakacje z dziećmi, jak i wypoczynek w gronie znajomych. Chcą Państwo spędzić wakacje we Włoszech, np. W Greve in Chianti? NOVASOL ma odpowiedni dla Państwa dom wakacyjny. W bogatej ofercie domów i apartamentów wakacyjnych NOVASOL każdy znajdzie idealne zakwaterowanie, spełniające wszystkie wymagania.

Decydując się na wakacje we wspaniałym Greve in Chianti, mogą Państwo cieszyć się na szereg dodatkowych atrakcji. W mieście znajdą Państwo m.in. duży rynek o nietradycyjnym kształcie, z zadaszonymi pasażami pełnymi restauracji, kawiarni i sklepów. Spróbujcie Państwo wina, zachwyćcie się życiem lokalnego społeczeństwa.

Greve-in-Chianti

Atrakcje

Greve in Chianti to co prawda małe miasteczko, jednak znajduje się tu kilka muzeów i zabytków, które powinien zobaczyć każdy, kto wybierze nasze apartamenty i domy we Włoszech. Zachęcamy do urządzenia spaceru po rynku głównym. Kształt rynku nie ma formy tradycyjnego kwadratu, tylko portyku opartego na trzech bokach kwadratu - w portyku mieszczą się sklepy, warsztaty rzemieślnicze i restauracje. Niektóre z tych sklepów są bardzo znane i warte do nich wstąpić. Jest tu np. Antica Macelleria Falorni - toskański sklep mięsny, który jest w tym miejscu od 1729 roku, Bottega dell'Artigianato - sklep specjalizujący się w wyrobie koszy i innych produktów z drzewa oliwnego. Na placu znajduje się również Palazzo del Comune - neorenesansowy ratusz, rzeźba Giovanni da Verrazzano, odkrywcy Zatoki Hudson, który urodził się niedaleko Greve. W mieście i jego okolicy co roku odbywa się wiele imprez, takich jak festiwal wina, festiwal jedzenia. Ponadto w każdą sobotę na rynku odbywa się cotygodniowy targ.

Na przeciwnym krańcu placu znajduje się kościół Santa Croce, zbudowany w miejsce średniowiecznego kościoła, można tu podziwiać m.in. fresk przedstawiający Matkę Boską z Dzieciątkiem z XIV wieku oraz tryptyk Lorenzo di Bicci z XV wieku. Zachęcamy również do odwiedzenia Muzeum Sztuki Sakralnej, w którym można podziwiać oryginalny ołtarz z grupą rzeźb w kolorowej terakocie oraz wiele innych wspaniałych prac. Znawców wina zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Wina - można tutaj podziwiać dawne maszyny rolnicze, różnego rodzaju korkociągi. Dowiedzą się tu Państwo również wiele o produkcji poszczególnych win. A co najważniejsze można tutaj spróbować wspaniałego lokalnego wina. Aby być blisko tych wspaniałych miejsc, wystarczy zarezerwować dom wakacyjny w Chianti!

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar