Słowenia noclegi - apartamenty i domki wakacyjne

Mała, ale za to jaka! Słowenia, niewielki zielony kraj położony między Alpami a Morzem śródziemnym, charakteryzuje się najróżniejszymi formami terenu. Na wybrzeżu adriatyckim panuje typowy klimat śródziemnomorski, podczas gdy w części śródlądowej Słowenii - kraju po słonecznej stronie Alp, panuje przeważnie klimat alpejsk**i**. Powstałe dzięki temu kontrasty tworzą ze Słowenii kraj o wyjątkowych walorach wypoczynkowych, który niezależnie od pory roku i zainteresowań ma zawsze coś wyjątkowego do zaoferowania. Szczególnie, korzystając z naszej oferty "Słowenia noclegi" mogą Państwo delektować się urlopem według własnych upodobań i podziwiać piękno natury z innej strony turystki masowej.

Od ośnieżonych szczytów górskich takich jak Alpy Julijskie i Park Narodowy Triglav, aż po wybrzeże z błyszczącymi błękitnymi wodami Adriatyku, Słowenia może pochwalić się piękną i różnorodną przyrodą. Tutaj, na stałym lądzie pomiędzy górami i morzem, czekają na Was zielone wzgórza, gospodarstwa rolne, winnice, lasy, wyblakłe krasowe krajobrazy oraz urwiska pełne ukrytych jezior i tajemniczych jaskiń. Ślady przeszłości Słowenii widać w architekturze starych miast oraz w kamiennych budowlach zamków, zarówno tych, które zachowały się w dobrym stanie do dziś, jak i tych, które przegrały walkę z czasem. Odkryjcie stare miasta takie jak stolica kraju, Ljubljana oraz międzynarodowe miasto Maribor, byłą europejską stolicę kultury.

Słowenia noclegi

Popularne domy wakacyjne w Słowenia

Loading...

Wypoczynek w domu wakacyjnym z oferty "Słowenia noclegi"

Planując wakacje w obiektach z oferty "Słowenia noclegi", nie mozna ominąć tej niewielkiej części 50 km wybrzeża Adriatyku. Rozciąga się ono wzdłuż miejscowości kąpieliskowych Koper i Izola, aż do Piran i Portoroz. Wedle upodobań i humoru możecie Państwo wybierać między zatokami naturalnymi a żwirowymi, delikatnymi plażami piaszczystymi lub bogato zabudawanymi nadbrzeżnymi promenadami z mostkami i drabinkami. W lecie mogą Państwo uprawiać tutaj niezliczone dyscypliny sportów wodnych. Sielskie plaże są uzupełniane atmosferą malowniczych śródziemnomorskich miasteczek. Nasza wskazówka na mniej ciepłe dni: prawie cały odcinek słoweńskiego wybrzeża Adriatyku można przejechać wzdłuż morza na rowerze - wystarczy go tylko wypożyczyć. No i oczywiście istnieją w Słowenii domy wakacyjne z basenem - basen z pewnością będzie dodatkową atrakcją podczas wypoczynku.

Słoneczne Alpy

Słowenia ma oczywiście o wiele więcej do zaoferowania oprócz wybrzeża. Tysiące tajemniczych jaskiń stalaktytowych, góry, rzeki, wodospady, jeziora, potężne grody, zamki i barokowe miasta, takie jak Ljubljana i Maribor. Stadnina Lipizza w Lipica lub Park Narodowy Triglav, ze swoim prawie 3000 m szczytem są również porządanymi atrakcjami. Możecie Państwo delektować się pięknem natury w czasie przedwiośnia i jesieni uczęszczając pełnymi barw ścieżkami pieszymi i rowerowymi. Mogą też Państwo zrelaksować się w licznych uzdrowiskach, np. Rogaska Slatina. Dlatego polecamy Wam nasze apartamenty i domy w Karyntii i innyc górskich regionach kraju. Jeżeli interesują się Państwo historią i kulturą, zachęcamy do odwiedzenia licznych muzeów oraz skansenów, gdzie można zobaczyć pozostałości po walkach pierwszej wojny światowej. Niektóre zamki i pałace zostały odnowione i przekształcone w muzea, restauracje i hotele. Większość pałaców położona jest wzdłuż wybrzeża, dzięki czemu rozciąga się stąd cudowny widok.

Słowenia noclegi

Zimowy urlop w domu wakacyjnym

Słowenia, szczególnie przez swoją atrakcyjność cenową, jest coraz bardziej uwielbiana przez sportowców zimowych. Zimą kusi 12 terenami narciarskimi, z których można korzystać od grudnia do głównego sezonu w lutym, najbardziej popularnymi obszarami są Krajnska Gora oraz Rogla. Domy wakacyjne z oferty "Słowenia noclegi" znajdują się często w pobliżu nartostrad, ale zawsze znajdą Państwo szybkie dojście także do biegowych tras narciarskich. W Słowenii odbywa się wiele festiwali. Jednak najbardziej znane są Zawody Pucharu świata w skokach narciarskich, które odbywają się w Planicy.

Urlop z psem w Słowenii

NOVASOL postanowiła wyjść naprzeciw klientom, chcących podróżować z czworonożnym przyjacielem. Wiele domów wakacyjnych z oferty "Słowenia noclegi" umożliwia przyjazd z jednym, a czasami dwoma pieskami lub innymi zwierzętami domowymi. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Dodatkowo w niektórych domach znajdą Państwo adres i telefon kontaktowy do pobliskiego weterynarza. Zachęcamy Państwa do planowania wakacji z pupilem! Również w pozostałych krajach Europy NOVASOL ma do zaoferowania wspaniałe domy i apartamenty wakacyjne. Zachęcamy do rezerwowania domów i apartamentów z bogatej oferty NOVASOL!

Czy wiedzieliście, że?

  • Charakterystyczny wiatr Bora wykorzystywany jest w procesie suszenia szynki, która jest specjalnością Słowenii.

  • W Słowenii odnaleziono najstarsze ślady cywilizacji alpejskiej: fragmenty kół z 4000 lat p.n.e.

  • Ponad jedna trzecia terytorium Słowenii jest chronionym rezerwatem przyrody.

Jeszcze raz zapraszmy do naszych obiektów z oferty "Słowenia noclegi"!