Grosseto - domy i apartamenty wakacyjne

grosseto

Grosseto - domy i apartamenty wakacyjne

Grosseto to miejscowość znajdująca się w centralnej części włoskiej Toskanii, w podregionie zwanym Maremma. Miasto jest stolicą prowincji Grosseto i położone jest ok. 14 kilometrów od wybrzeża Morza Tyrreńskiego oraz 80 kilometrów na południe od słynnej Sieny, w centralnej części Półwyspu Apenińskiego (przy okazji, możecie sprawdzić nasze wszystkie apartamenty i domy we Włoszech).

Wakacje w Grosseto to propozycja praktycznie dla każdego. Można tu spędzić urlop nad morzem, wakacje w górach, a także całe dnie spędzać na podziwianiu zabytków miasta oraz okolicy. Swoje miejsce znajdą tu również amatorzy aktywnego wypoczynku, miłośnicy wędrówek po lasach oraz rodziny z małymi dziećmi, bowiem i dla najmłodszych atrakcji nie brakuje. Miłośnicy kuchni włoskiej również będą usatysfakcjonowani, ponieważ prowincja Grosseto słynie ze swoich lokalnych przysmaków oraz pysznego wina. Podsumowując - to będą udane wakacje we Włoszech!

 

Popularne domy wakacyjne w Grosseto

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Grosseto

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Grosseto

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Grosseto

Loading...

Domy i apartamenty w Grosseto

Już dziś zarezerwujcie kwaterę wakacyjną w Grosseto i okolicy, aby móc przeżyć niezapomniany urlop, podczas którego, sami będzie decydować jak spędzać czas. Nasza oferta to w pełni wyposażone domy i apartamenty, które są samodzielnymi jednostkami gwarantującymi prywatność i indywidualność. Wybierając nasz produkt „Toskania noclegi” możecie mieć pewność, że na miejscu będzie czekać na Was przygotowany obiekt wakacyjny, który zgodny jest z opisem i zdjęciami widocznymi na stronie. Zapraszamy!

Grosseto

Wakacje na plaży

Mimo że, z Grosseto jest 14 kilometrów do wybrzeża morskiego, to jednak nie jest to przeszkodą aby spędzić wakacje na plażach oblewanych wodami Morza Tyrreńskiego – zwłaszcza, że tutejsze plaże są szczególnie wyjątkowe. Wakacje nad morzem, można spędzić w aż pięciu kurortach, a mianowicie: Marina di Grosseto, Principa a Mare, La Fiumara, Le Marze oraz Marina di Alberese. W miejscach tych czekają na Was długie i piaszczyste plaże, na których każdy znajdzie skrawek dla siebie. Jeśli zaś zechcecie wypoczywać w zacisznej atmosferze, to pomiędzy kurortami znajdziecie całe pasy dzikich plaż.

Oprócz kąpieli wodnych i słonecznych, na kurortowych plażach znajdziecie liczne atrakcje dla całej rodziny, płatne plaże z leżakami i parasolami, bogatą infrastrukturę turystyczną, bary i restauracje oraz możliwość uprawiania sportów. Tutejsze warunki pogodowe sprzyjają uprawianiu windsurfingu, kitesurfingu oraz paralotniarstwa.

Z kurortów startują również rejsy wycieczkowe po Morzu Tyrreńskim oraz na nieodległy archipelag Wysp Toskańskich, na których można poznać piękne krajobrazy oraz życie codzienne wyspiarzy. Jednak jeśli wolicie zaciszne kąpiele, sprawdźcie nasze domy z basenem, których mamy tu naprawdę sporo!

 

Atrakcje Grosseto

Grosseto to miasto pełne atrakcji dla całej rodziny. Wielu z Was, z pewnością, będzie chciało przespacerować się pięknymi ulicami miasta i odkrywać ciekawe miejsca oraz zabytki. Podczas takich wędrówek, grzechem byłoby przegapić:

  • Katedrę Miejską – budowana przez prawie dwa stulecia, dziś jest świetnym przykładem stylu romańskiego.

  • Mury miejskie – pochodzące z XVI wieku otaczają stare miasto i są jednym z najcenniejszych zabytków miasta.

  • Kościół św. Piotra – najstarszy kościół w Grosseto z charakterystyczną, ceglaną dzwonnicą.

  • Pałac Aldobrandeschi – niezwykły budynek, który jest przykładem architektury neogotyckiej.

Wybierając nasz produkt „apartamenty Włochy”, będziecie mieli również okazję na odkrywanie pięknej okolicy miasta. Oprócz nadmorskich kurortów, o których mowa była w poprzednim akapicie, znajdują się tu miasteczka i wsie, które również mają wiele do zaoferowania. Choćby Roselle z archeologicznym parkiem Etrusków, Montepescali z średniowieczną zabudową czy Istia di Ombrone. Jeśli zaś szukacie naturalnych krajobrazów, to polecamy Wam wizytę w Alberese (20 kilometrów od Grosseto), które położone jest w sercu parku przyrody Maremma.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar