Wakacje w Lombardii - domy wakacyjne

Lombardia

Wakacje w Lombardii - domy wakacyjne

Lombardia jest regionem położonym w północnej części Włoch. Jest to jeden z najbogatszych regionów nie tylko Italii, ale i całego świata. Jest to spowodowane m.in. ogromnym ruchem turystycznym w tej krainie. Mimo braku dostępu do morza, Lombardia jest corocznie odwiedzana przez miliony wczasowiczów. Przyciągają ich tu liczne zabytki, północne jeziora, alpejskie stoki, lasy i całe mnóstwo atrakcji. Te atrakcje, czekają również i na Was. Wystarczy tylko zarezerwować wakacje we Włoszech na naszej stronie.

Popularne domy wakacyjne w Lombardia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Lombardia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Lombardia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Lombardia

Loading...

Domy wakacyjne w Lombardii

Lombardia oferuje taki ogrom atrakcji i przyjemności, że nie ma szans aby poznać je podczas jednej wizyty. Poza tym, obszar regionu jest dość rozległy i aby poznać wszystkie konieczne poznania wspaniałości, trzeba by wyjeździć mnóstwo kilometrów i połowę dni spędzić w samochodzie. Dlatego też, by w pełni zwiedzić Lombardię, trzeba ją zwiedzać fragmentami. Do tego idealnie nadają się apartamenty i domy wakacyjne we Włoszech NOVASOL. Nasze kwatery znajdziecie zarówno w dużych ośrodkach miejskich, w dolomitach, a także w okolicach Jezior Północnych Włoch. Nasze obiekty są w pełni wyposażone oraz położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Wybierając urlop z NOVASOL, nie będziecie skazani na posiłki w hotelowej stołówce czy zwiedzanie podczas biegu i godziny spędzone w turystycznym autokarze. Podczas pobytu w naszych domach i apartamentach, to Wy sami decydujecie jak spędzić dzień, gdzie pojechać i co zobaczyć. A rok później możecie wrócić w inny obszar Lombardii poznać jego atrakcje.

Lombardia

Kraina jezior i natury

Jedną z propozycji Lombardii są jeziora północnych Włoch. Położone w malowniczych lokalizacjach, wraz z sąsiadującymi z nimi górami, skałami i lasami tworzą fantastyczne krajobrazy, które można podziwiać od strony brzegu jak i podczas rejsu po którymś z nich. Jeziora zostały obudowane doskonałą infrastrukturą turystyczną oraz licznymi atrakcjami. Urlop we Włoszech możecie spędzić nad jeziorami takimi jak:

 • Jezioro Como – jedno z najgłębszych jezior w Europie. Posiada bardzo nieregularną linię brzegową, co stwarza świetne warunki do wycieczek wzdłuż brzegu. Przy jeziorze powstało wiele kurortów wypoczynkowych z plażami, które są bardzo dobrej jakości. Jezioro Como stwarza również świetne warunki do uprawiania sportów wodnych tj. kitesurfing i windsurfing.

 • Jezioro Garda – największe włoskie jezioro, jak również akwen tworzący jedne z najpiękniejszych krajobrazów. Tutejsza linia brzegowa składa się z długich piaszczystych plaż oraz klifowych i skalistych urwisk. Dlatego też, warto wybrać się na rejs promem po jeziorze lub samemu wynająć łódź wiosłową lub żaglówkę. Kurorty oferują mnogość atrakcji tj. narty wodne, windsurfing czy park rozrywki dla całej rodziny – Gardalandia.

 • Lago Maggiore – jezioro ze specyficznym klimatem, który spowodował, że jezioro pełne jest ryb oraz roślinności. Dlatego też, popularne jest tu wędkarstwo oraz nurkowanie. Na wysepkach znajdziecie przepiękne ogrody botaniczne oraz uzdrowiska.

Lombardia jest również miejscem, gdzie zapoznać możecie się różnymi formacjami roślinnymi. W górach, czekają na Was gęste lasy i roślinność górska, przy rzekach – roślinność rzeczna, a w niektórych miejscach palmy i kaktusy. Różnorodność jest tu więc bardzo duża. Lombardia ma również dwa specjalne miejsca, które warto zobaczyć. Pierwsze z nich to Park Narodowy Stelvio. Jest to największy rezerwat w kraju, a jego celem jest ochrona środowiska i krajobrazu wysokich gór. W parku spotkacie wiele gatunków leśnych i górskich tj. koziorożce, muflony czy kozice oraz ptaków, bowiem rezerwat Selvio jest uznawane za ostoję ptaków IBA. Drugim charakterystycznym miejscem, jest Park Naturalny Doliny rzeki Ticino. Wzdłuż tej rzeki, macie okazję przemierzać lasy przyrzeczne, jedne z ostatnich we Włoszech.

Lombardia

Aktywna zima w Lombardii

Ferie we Włoszech, to również okazja na białe szaleństwo. Tutejsze Alpy osiągają nawet 4000 m n.p.m. i w połączeniu ze świetnymi warunkami śniegowymi, pozwalają na porządne narciarskie eskapady. W północnej części Lombardii znajdziecie 25 dużych ośrodków narciarskich, a wśród nich m.in. Livigno, Bormio, Aprica, Montecampione czy San Simone – Foppolo – Carona. Są one świetnie przygotowane na obsługę ruchu narciarskiego, a dowodem na to są miliony narciarzy odwiedzający ten region między listopadem a kwietniem. W miasteczkach czekają na Was również, trasy biegowe, tory saneczkarskie, lodowiska, możliwość obejrzenie zawodów z cyklu Mistrzostw świata czy Pucharu Świata. Również oferta basenów, saun czy gastronomiczna są tu na bardzo wysokim poziomie.

Lombardia

Ciekawe miejsca i miasta

Lombardia to prawdziwe bogactwo interesujących miejsc i miast. Dość powiedzieć, że aż osiem lokalizacji jest tu wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to:

 • Góra San Giorgio, gdzie podziwiać można skamieniałości z triasu.

 • Valcamonica – gdzie można obejrzeć  prehistoryczne rysunki skalne.

 • Forum z czasów cesarstwa Rzymskiego w Brescii.​​​​​​​

 • Obszar panowania rodu Lombardów – który zawiera fortyfikację Castrum i wieżę Torba, Kościół Santa Maria, freski w Castelseprio oraz Monastyr  San Salvatore-Santa Giulia.

 • Klasztor Santa Maria delle Grazie – gdzie podziwiać można m.in. obraz „Ostatnia wieczerza”. Część znich można podziwiać w regionie Piemontu.​​​​​​​

 • Święte Góry – miejsca, gdzie na szczytach gór postawiono kaplice w XVII wieku.

 • Miasto Crespi d’Adda – miasteczko przemysłowe​​​​​​​

 • Kolej Bernina – która składa się z licznych wiaduktów oraz tuneli.

Lombardia to również piękne i ciekawe miasta. Któż z Was nie słyszał o Mediolanie, Bergamo czy Brescii. Niesamowite miasta, pełne zabytków i atrakcji dla małych i dużych. A przecież są tu jeszcze takie perły jak: Como, Cremona, Lecco, Sondrio czy Varese, które również wprawią Was z zachwyt i sprawią, że zechcecie wrócić tu niejeden raz. Wszystko to może być dla Was dostępne już zaraz - wystarczy tylko zarezerwować kwaterę z oferty "apartamenty Włochy".