Domy wakacyjne w Apulii

Apulia usytuowana jest na ”pięcie włoskiego buta”, czyli w południowej części Włoch (przy okazji, sprawdźcie ofertę "apartamenty i domy we Włoszech"). Położenie w pobliżu morza sprawia, iż jest to prawdziwy wakacyjny raj, można tu nurkować na rafie, pływać i serwować z lub bez żagla. Woda jest tu kryształowo czysta, klify strome a plaże egzotyczne i z białym piaskiem. Apulia jest czarującym regionem z licznymi historycznymi i architektonicznymi zabytkami, Parkami Naturalnymi i Rezerwatami Przyrody. Doświadczycie tu podróży do przeszłości: historyczne zabudowania wiejskie, młyny, dawne rolnictwo i dziedzictwo kulturalne. Wybrzeże Apulii oferuje wspaniałe widoki, krystalicznoczyste morze i cudowną przyrodę z krzewami oliwnymi. Wiele domów i apartamentów wakacyjnych położonych jest bardzo blisko morza.

Rezerwuj wakacje w Apulii

Popularne domy wakacyjne w Apulia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Apulia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Apulia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Apulia

Loading...

Czy znacie Trulli?

W Alberobello znajduje się prawdziwy architektoniczny skarb - Trulli´s. Są to kamienice z okrągłymi dachami, udekorowanymi często symbolami chrześcijańskimi i pogańskimi. Miały one za zadanie ochraniać mieszkańców od zła. Stożkowate dachy wykonane zostały z płyt wapiennych, nałożonych jedna na drugą, bez zaprawy. Domy te wybudowane zostały w stylu dawnych domów duszpasterskich. W 15. wieku nie były one traktowane jak zwykłe domy mieszkalne i były zwolnione od opłat podatkowych. W nich, również znajdziecie obiekty z naszej oferty "apartamenty Włochy".

Rezerwuj wakacje w Apulii

Aktywny wypoczynek

Wybór kwatery z katalogu "noclegi Włochy", sprawi, ze spędzicie tu prawdziwie aktywne wakacje. Szczególnie fantastycznym i chętnie odwiedzanym przez nurków miejscem są wyspy Tremiti – pod wodą można tu podziwiać wspaniałą i niepowtarzalną faunę i florę. Wyspy te, jak 5 przepięknych pereł, położone są 40 km przed północnym wybrzeżem Apulii, można się na nie dostać małymi łódkami. Wyspy są częścią Parku Narodowego Gargano, znane są przede wszystkim z pięknym plaż. Można tu znaleźć również wiele jaskiń, szczególnie warte odwiedzenia są te na wyspie San Domino. Tutaj przez całą dobę organizowane są zejścia nurków do podwodnych grot lub na rafę. Ci z Was, którzy nie są zainteresowani nurkowaniem, mogą wybrać się na wycieczkę łodzią ze szklanym dnem i w ten sposób zachwycać się wspaniałą przyrodą.

Inny podwodny świat podziwiać można w grocie Grotte di Castellana, położonej ok. 20 km na północ od Alberobello. Utworzona, w minionych tysiącleciach, przez podziemne strumienie należy do najpiękniejszych we Włoszech. Od niepamiętnych czasów są one związane z przesądami, o których usłyszycie więcej, jeżeli wybiorzecie się na wycieczkę z oglądaniem kolorowych stalaktytów i stalagmitów, zwłaszcza w Białej Grocie. Zachęcamy do odwiedzenia Bari, stolicy regionu. Pobyt tu na pewno Was nie rozczaruje. W starej części miasta warto zwrócić uwagę na średniowieczną architekturę, fantastyczne restauracje i wiele możliwości zakupowych.

Karnawał w Apulli - W Putignano karnawał obchodzony jest już od roku 1394. Jest on otwieramy 26. grudnia z „Progaggine“, wówczas poeta recytuje wersy. Program artystyczny ma tu charakter satyryczny. W lipcu odbywa się tu karnawał muzyczny.

Rezerwuj wakacje w Apulii

Urlop w domu wakacyjnym

Tak w Apulii, jak i pozostałej części Włoch, NOVASOL oferuje wspaniałe możliwości zakwaterowania. Jeżeli planujecie wakacje we Włoszech, w NOVASOL możemy zaproponować domy i apartamenty wakacyjne o różnym standardzie i wyposażeniu. Od funkcjonalnie i prosto urządzonych domów wakacyjnych przez trzygwiazdkowe apartamenty wakacyjne aż po luksusowe wille z basenem i wszelkimi możliwymi udogodnieniami, niezbędnymi podczas włoskich wakacji. Przykłądowo, dom z basenem nadaje się idealnie zarówno na wakacje z dziećmi, jak również wypoczynek z gronie przyjaciół. Rezerwując wakacje z dojazdem własnym, wybieracie indywidualność i niezależność w organizowaniu czasu wolnego. Apartamenty wakacyjne w Apulli to idealna baza wypadowa na organizowane przez Was wycieczki. Ale nie tylko - jeżeli nie macie ochoty na zwiedzanie Włoch, w apartamencie wakacyjnym można się zrelaksować i odpocząć od codziennych trosk.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą domów wakacyjnych NOVASOL. Jeżeli szukacie noclegów w Europie, nasze apartamenty wakacyjne będą idealnym rozwiązaniem!