Domy wakacyjne w Pizie

Piza noclegi

Domy wakacyjne w Pizie

Piza to nazwa zarówno miasta w pobliżu ujścia Arno, jak również prowincji w Toskanii. Miasto oddalone jest 80 km od Florencji oraz 10 km od wybrzeża Toskanii. Piza znana jest z krzywej wieży, która przez cały rok przyciąga turystów z całego świata. Krzywa wieża wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Obok wieży na Piazza dei Miracoli znajduje się katedra, baptyserium i cmentarz – wszystkie miejsca są warte zobaczenia. Budowle świadczą o czasach świetności miasta, które należało do najważniejszych, najbogatszych miast handlowych. Dom wakacyjny z oferty "noclegi Włochy" to idealny pomysł na zakwaterowanie w Pizie. Dlatego też, już dziś, zapoznaj się z naszym katalogiem "Piza noclegi" i zarezerwuj swoje następne, wymarzone wakacje.

Popularne domy wakacyjne w Piza

Loading...

Piza noclegi - najlepsze kwatery na wakacje

Odwiedzcie Państwo to fantastyczne miasto pod włoskim słońcem. NOVASOL z przyjemnością powita Państwa i Państwa rodzinę i przyjaciół w swoich domach i apartamentach wakacyjnych. Oferujemy duży wybór wspaniałych domów wakacyjnych nie tylko z Pizie, lecz w całych Włoszech. W NOVASOL znajdą Państwo domy i apartamenty wakacyjne o różnym wyposażeniu i standardzie. Każda nasza kwatera wakacyjna z katalogu "Piza noclegi" urządzona została zgodnie z gustem i indywidualnymi możliwościami konkretnych właścicieli, co sprawia, iż każdy dom jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.

Wakacje w domu wakacyjnym z katalogu "Toskania noclegi" to gwarancja dobrej zabawy. Domy i apartamenty wakacyjne to idealna forma zakwaterowania, dająca dużą samodzielność w organizowaniu zwiedzania i poznawania regionu. Mieszkając w domu wakacyjnym sami Państwo decydują, co i w jakiej kolejności chcą zobaczyć. Poczują się Państwo częścią lokalnej społeczności.

Piza noclegi

Historia i Kultura

Piza założona została w IX w.p.n.e. przez Etrusków. W II w.p.n.e. władzę nad osadą przejęli Rzymianie, którzy założyli tu port wojenny. Dzięki posiadaniu floty oraz wpływom i podatków i opłat portowych w mieście udało się wybudować kilka budowli, m.in. romańską katedrę, babtysterium oraz dzwonnicę, znaną obecnie, jako krzywa wieża. Pod koniec XIII wieku władzę nad Pizą przejęła Republika Genueńska. Z kolei w wieku XV znalazła się pod panowaniem Florencji. Wówczas miasto rozkwitło, powstał uniwersytet. To właśnie w Pizie żył i pracował słynny astronom i odkrywca Galileusz.

Większość osób myśląc o Pizie, myśli o krzywej wieży. Niewielu wie, że równie wspaniałe jest stare miasto, położone nad rzeką Arno. Idealnym miejscem na romantyczny spacer jest bulwar w pobliżu Fiume Arno. Po dniu spędzonamy na zwiedzaniu, zachęcamy do odwiedzenia jednej ze wspaniałych restauracji na starówce, oferujących przepyszne dania. Brzmi ciekawie? Zajrzyj więc do katalogu "apartamenty i domy we Włoszech" i odkryj nasze fantastyczne domy i apartamenty wakacyjne na każdą kieszeń.

Piza noclegi

Zobaczcie koniecznie

Spędzając wakacje w kwaterze z katalogu "Piza noclegi", koniecznie powinni Państwo zobaczyć:

  • Krzywą wieżę, która została zbudowana w XII wieku jako dzwonnica. Wybudowano ją na grząskim terenie, przez co wieża zaczęła się przechylać. Wstęp na wieżę jest płatny. Aby uniknąć przeciążenia wieży, bilety sprzedawane są na określone godziny.

  • Katedta Santa Maria Assunta, wybudowana w XI - XII wieku. Jest to przykład architektury romańskiej z elementami arabskiej i bizantyjskiej. Według legendy to właśnie w katedrze Galileusz szukał natchnienia. Wstęp jest płatny.

  • Camposanto Monumentale, powstały w XIII wieku jest miejscem ostatniego spoczynku wielu znanych osób.

  • Babtysterium, wspaniała budowla z podwójną kopułą wzniesiona na planie koła. Wstęp jest płatny.

  • Piazza dei Cavalieri - w przeszłości było to miejsce spotkań prywatnych i handlowych. Obecnie jest tu m.in. siedziba, założonego przez Napoleona, uniwersytetu.

  • Główny deptak znajduje się przy katedrze. Znajduje się tu wiele skepów z pamiątkami, restauracji i kawiarni.

Piza noclegi

Piza - idealna na wakacje

Do Pizy można dostać się na wiele sposobów: autobusem z Florencji, Lucci, Livorno czy Massy, pociągiem z Viareggio, Rzymu cz La Spezia, samolotem lub własnym samochodem. Jeżeli podróżują Państwo samochodem, prosimy mieć na uwadze, iż w sezonie mogą być trudności ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Jednak pomimo pewnych niedogodności, podróżowanie samochodem daje swobodę i niezależność.

Jeżeli planują Państwo urlop w Pizie, zachęcamy do rezerwacji jednego ze sprawdzonych domów lub apartamentów wakacyjnych z oferty "Piza noclegi". Nasze kwatery nadają się idealnie zarówno na wakacje z dziećmi, jak urlop z przyjaciółmi. Dokonując rezerwacji w NOVASOL sami Państwo decydują o standardzie i wyposażeniu kwatery wakacyjnej. Dlatego nie zwlekajcie i już dziś zarezerwujcie dom na wspaniałe wakacje we Włoszech.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar