Domy wakacyjne w Lacjum

Lacjum zdominowane jest przez pagórkowaty i górzysty krajobraz, jednak im bliżej wybrzeża, krajobraz staje się coraz bardziej płaski. Region oferuje wiele kurortów, takich jak znane termy Caracalla lub termy we Fiuggi i Tivoli, oraz pięknych parków i jezior. Najważniejszym miastem w Lacjum jest stolica Włoch, Rzym. Jednak również poza Rzymem znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia, m.in. park naturalny Castelli Romani, jezioro Bracciano albo miasto Bolsena. Przekonacie się, jak wiele zabytków (drogi, antyczne ruiny) nawiązuje do czasów Imperium Rzymskiego. Aby zobaczyć te i wiele innych atrakcji w Lacjum, wystarczy zarezerwować dom lub apartament wakacyjny.

Sprawdź ofertę kwater w Lacjum

Popularne domy wakacyjne w Lacjum

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Lacjum

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Lacjum

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Lacjum

Loading...

Atrakcje regionu

Tutaj znajduje się nie tylko kulturalne centrum świata – Rzym. Znajdziecie tu również wiele cudów natury. Chociażby jezioro Bolsena, które powstało przed ok. 850.000 laty podczas wybuchu wulkanu. Także wyspy na jeziorze są pochodzenia wulkanicznego. Natomiast lazurowo błękitna woda jest tak czysta, że można ją pić.

Tylko Wasza wyobraźnia jest ograniczeniem, kiedy myślicie o możliwości uprawiania sportów na jeziorze – pływanie, windsurfing, kajakarstwo, narty wodne i żeglowanie. W portowym barze możecie wypić drinka. Zachęcamy do odwiedzenia innych jezior kraterowych, tj. jezioro Vico, Bacciano i Nemi. Jeżeli marzycie o wypoczynku na białej, piaszczystej plaży, zapraszamy na południe do Anzio. Plaża przystosowana jest także dla małych dzieci. Oczywiście wiele plaż stwarza idealne warunki do nurkowania. W Lacjum możecie przez cały rok uprawiać wszelkie rodzaje sportów. Wiosną i latem region jest idealny do urządzania pieszych wędrówek oraz wycieczek rowerowych. Sporty wodne można tu uprawiać zarówno na morzu, jak i jeziorze. W parku regionalnym Bracciano-Martignano możecie żeglować lub pływać łodzią wiosłową po jeziorze. Dla miłośników nurkowania polecamy grupę wysp Ponza. W zimie dobre warunki narciarskie znajdziecie w Terminillo, Livata, Leonessa i Arcinazzo. Zapowiada się niezapomniany urlop we Włoszech.

Sprawdź ofertę kwater w Lacjum

Kultura i historia

Tybr na swojej 405 kilometrowej trasie przepływa przez Rzym. Mieszkańcy miasta wybudowali na nabrzeżu promenadę, która jest częstym miejscem spotkań. W starożytności w rzece kąpano się i łowiono ryby, ponadto była ona głównym szlakiem wodnym regionu. Historię rzeki możecie odkrywać tu zarówno podczas dziennych, jak i nocnych wycieczek. Szczególnie późno w nocy jest tu niezwykle klimatycznie i można zjeść lokalne specjały. Podczas kulturalnej ekspedycji prosimy nie zapomnieć o Via Appia – droga o dużym znaczeniu dla Imperium Rzymskiego. Została ona zbudowana w roku 312 p. Chr. I prowadziła z Rzymu 560 km na południe i kończyła się w mieście portowym Brindisi. Szczególnie w Rzymie można zobaczyć jak dobrze zachowana jest droga. Via Appia była świadkiem smutnych wydarzeń, wzdłuż drogi ukrzyżowanych zostało wielu chrześcijan.

Sprawdź ofertę kwater w Lacjum

Miasta

Miasta Lacjum są niezwykle interesujące i czarujące pod względem sztuki i wydarzeń kulturalnych. W Rzymie możecie odwiedzić Koloseum, Panteon, Forum Romanum oraz wiele muzeów. Godne odwiedzenia są: Watykan, Zamek świętego Anioła i Wyspa Tiber, gdzie szczególnie latem można znaleźć wspaniałe restauracje, bary i małe sklepiki. Najlepsza droga ze sklepami wewnątrz miasta to Via Veneto. Warte odwiedzenia są także inne miejsca ze sklepami, tj. Piazza Navona oraz Piazza di Spagna. Obok Rzymu w regionie jest wiele innych interesujących miast, m.in. znane ze swoich kąpielisk termalnych Tivoli. Wiele miast jak Ostia Antica jest wspomnieniem czasów rzymskich. Amatorów wypoczynku nad morzem zapraszamy do: Sabaudia, San Felice Circeo. Domy wakacyjne we Włoszech to idealna baza wypadowa na organizowane przez Was wakacyjne wycieczki.

Sprawdź ofertę kwater w Lacjum

Specjały

Lokalna kuchnia włoska jest także dobrym powodem po odwiedzenia tego regionu Włoch. Tradycyjne, regionalne posiłki zapewniają autentyczny i prawdziwy smak. Warte wspomnienia są Gnocchi, Spaghetti alla Carbonara, Penne all'Amatriciana, rzymska szynka wieprzowa oraz lokalne dania, tj. potrawy z jagnięcimy i ogona wołowego. Wakacje z domu wakacyjnym NOVASOL to gwarancją prywatnej atmosfery i dowolności w planowaniu czasu wolnego. W ofercie NOVASOL znajdziecie nie tylko apartamenty wakacyjne w Lacjum czy kwatery na wakacje we Włoszech. NOVASOL oferuje również domy wakacyjne w Europie.