Urlop w domu wakacyjnym w Umbrii

Umbria często jest określana, jako zielone serce Włoch, ze względu na żywą zieleń i warunki wodne, np. znany na świecie wodospad, rafting, i jezioro Trasimeno.

Spadająca woda Cascata delle Marmore 7,5 km od Terni, to naturalny fenomen, który jest znany poza granicami kraju. Z wysokości 160 m woda wytryskuje przez kilka kaskad w dół. Jeśli chcecie to z bliska zobaczyć, to można się przekonać, dlaczego jest nazywany „balkonem miłości”. Nie jest to jednak naturalny twór tylko powstał 290 lat p.n.e. na polecenie rzymskiego konsula Dentato. Celem było skierowanie wody na tereny rolnicze. Ten projekt był w ówczesnych czasach nowatorski i rozsławił Umbrię. Obecnie z wody korzysta miasto Terni. Park wokół wodospadu można odwiedzić za małą opłatą.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Umbrii

Popularne domy wakacyjne w Umbria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Umbria

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Umbria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Umbria

Loading...

Wspaniała przyroda

Dużo znakomitych specjałów można spróbować w tym regionie, np. trufle lub borowiki szlachetne albo małe kiełbaski z Norcia. Do tego czerwone wina, jak Sagrantino di Montefalco lub Rubesco. Pomimo kontynentalnego położenia, Umbria jest pod wpływem typowego śródziemnomorskiego klimatu z gorącym, suchym latem i niezbyt zimną zimą. Nasze domy i apartamenty wakacyjne z oferty "noclegi Włochy" znajdują się w zielonej głębi kraju w Perugii, Spoleto i nad jeziorem Trasimeno. Na rzece Corno, blisko Norcia, można poczuć się częścią natury. Założyć piankę i kask ochronny, potem wyposażonym w ponton spłynąć w dół rzeki. Można spróbować czystej wody źródlanej. Szczególnie odważni mogą skoczyć z półki skalnej do wody.

Jezioro Trasimeno, jest ulubionym kąpieliskiem, pomimo powierzchni 128 km² i głębokości ledwie 6 m. Jezioro ma jeszcze jedną ciekawą cechę, tak jak Morze Aralskie lub Morze Kaspijskie ma tylko dopływy i żadnych odpływów. Wokół jeziora są zlokalizowane starożytne ruiny. Jezioro ma trzy wyspy. Jedna z nich jest niedostępna. Natomiast na innej jest rezerwat przyrody. Na trzecią, Isola Maggiore regularnie pływają promy. Jadąc samochodem można wszędzie wygodnie i szybko trafić, podziwiając przy tym piękno przyrody. Po aktywnym dniu, spędzonym na zwiedzaniu Umbrii, podziwianiu przyrody lub relaksie na plaży lub przy basenie domu wakacyjnego, polecamy odwiedzenie jednej z wielu lokalnych restauracji, serwujących wspaniałe regionalne dania oraz wyborne wino.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Umbrii

Urlop w domu wakacyjnym

W ofercie NOVASOL czeka na Was wiele atrakcyjnych domów i apartamentów wakacyjnych w regionie Umbria. Wszystkie nasze kwatery wakacyjne są w pełni wyposażone, urządzone zostały zgodnie z gustem i możliwościami ich konkretnych właścicieli. Dzięki temu możecie mieć pewność, iż w Umbrii nie ma dwóch identycznych domów wakacyjnych a pobyt w domu będzie wspaniałym doświadczeniem. Wybierając urlop z dojazdem własnym, decydujecie się na wypoczynek w prywatnej atmosferze. Podczas pobytu w apartamencie wakacyjnym w Umbrii sami decydujecie co i kiedy zwiedzać. Domy wakacyjne NOVASOL nadają się idealnie zarówno na wakacje z dziećmi, jak i wakacje ze znajomymi. To idealny pomysł na zakwaterowanie w Umbrii na dłuższe wakacje oraz na krótki urlop. Domy wakacyjne w Umbrii to dobry pomysł na kwaterę zarówno dla amatorów aktywnego wypoczynku, jak i osób, preferujących słodkie nicnierobienie na plaży. W NOVASOL z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie odpowiednią kwaterę z katalogu "domy i apartamenty Włochy"!