Certaldo - domy i apartamenty wakacyjne

Certaldo

Certaldo - domy i apartamenty wakacyjne

Certaldo to miejscowość i gmina w Toskanii, w prowincji Florencja. Certaldo jest toskańskim miastem, które składa się z czarującej, historycznej, średniowiecznej części miasta na wzgórzu i nowoczesnej, przemysłowej części miasta u podnóża góry. Obie części miasta połączone są koleją. Dom wakacyjny w Certaldo z katalogu "domy we Włoszech", to idealny początek Państwa włoskich wakacji.

Wakacyjny raj

W niżej położonej części Certaldo zobaczyć można pomnik autora 'Decamerona', Giovanni Boccaccio, który zmarł tu w roku 1375. Z Piazza Boccaccio jest już niedaleko do dworca, skąd łatwo dojadą Państwo do Florencji na północy lub Sieny na południu. W ciągu roku w mieście odbywają się różne festiwale. Najdłuższy i najbardziej znany to Mercantia - tygodniowa impreza w Certaldo Alto, podczas której na ulicach miasta występują artyści z Włoch oraz innych krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak w innych toskańskich miastach znajdą tu Państwo wspaniałe lokalne restauracje i kawiarnie, serwujące wyśmienite potrawy kuchni lokalnej i wyborne regionalne wino. Zapraszamy to tego cudownego miejsca, gdzie panujące warunki sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi w otoczeniu przyrody.

Certaldo

Koniecznie warte zobaczenia

Wakacje w obiekcie z oferty "Toskania noclegi", to nie tylko cudowna przyroda i wspaniałe restauracje. Znajdą tu Państwo również miejsca o dużym znaczeniu historycznym. Do najbardzie znanych należą:

  • dom Boccaccio - budynek z czerwonej cegły, liczym nie wyróżniający się od pozostałych. Został odnowiony w 1823 roku, na jego wyposażeniu znajdują się meble z tamtego okresu.

  • Pałac Palazzo lub Vicariale - dawna siedziba florenckich gubernatorów, niedawno przywrócona do pierwotnego stanu. Pałac ma piękną fasadę oraz wspaniałe wewnętrzne freski z XIII - XVI wieku.

Certaldo to najlepsza baza wypadowa na udane wakacje w Toskanii.

Certaldo

Domy wakacyjne w Certaldo

Z NOVASOL mogą Państwo wynająć wiele kwater z oferty "domy i apartamenty Włochy", m.in. w Certaldo. Poprzez NOVASOL mogą Państwo zarezerwować wymarzony dom lub apartament wakacyjny w Certaldo. NOVASOL dysponuje kwaterami wakacyjnymi o różnym standardzie i wyposażeniu, od prosto i funkcjonalnie urządzonych domów, poprzez urocze apartamenty miejskie po luksusowe willę z prywatnym basenem i innymi udogodnieniami. Z całą pewnością znajdą tu Państwo idealny dom na wakacje w gronie rodziny lub przyjaciół. Wszystkie domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL są w pełni wyposażone i urządzone zgodnie z gustem i indywidualnymi możliwościami konkretnych właścicieli, co sprawia, iż każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów, wzbogaciliśmy naszą ofertę i tak, dla osób podróżujących z pieskiem mamy domy i apartamenty wakacyjne przyjazne zwerzętom, dla osób pracujących nawet podczas wakacji - domy z dostępem do nielimitowanego internetu, dla podróżującej razem większej grupy znajomych - domy dla grup, dla podróżujących we dwoje - domy w specjalnej cenie. Z pewnością każdy z Państwa znajdzie w NOVASOL dom lub apartament wakacyjny, odpowiedni dla swoich potrzeb. Jeżeli planują Państwo niezapomniane wakacje we Włoszech, zachęcamy do wyboru i rezerwowania zakwaterowania w Certaldo.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar