Domy wakacyjne w dolinie Aosty

Spędź atrakcyjne wakacje w dolinie Aosty

Domy wakacyjne w dolinie Aosty

Dolina Aosty to najmniejszy region Włoch, ale uważany jest jest za prawdziwy kawałek raju. Mamy nadzieję, że zainspirujecie się i wybiorzecie ten region Włoch na swoje wakacje. Najbardziej znanaym miastem doliny Aosty jest Aosta, które jest stolicą regionu. Położone jest wśród resortów Saint-Vincent, Courmayeur, Cogne, Châtillon, Sarre, La Thuile. Podczas wakacji w domu wakacyjnym w dolinie Aosta, możecie doświadczyć: szlaków kulturowych prowadzących między zamkami doliny Aosta, odkryć w nich dowody feudalnej przeszłości dzięki romańskim monumentom; podążać śladami starożytności i średniowiecza. Kwatera z oferty "domy i apartamenty Włochy", to idealna baza wypadowa na organizowane przez Was wakacyjne wycieczki.

Popularne domy wakacyjne w Dolina Aosty

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dolina Aosty

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Dolina Aosty

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dolina Aosty

Loading...

Wspaniałe Krajobrazy

Myśląc o aktywnych wakacjach w dolinie Aosty, natychmiast widzi się przed oczyma Alpy. Gigantami Alp są Mont Blanc, Monte Rosa, Monte Cervino i Gran Paradiso. Region składa się z wielu dolin, w tym z doliny Aosty, która to nadaje regionowi swoją nazwę. W alpejskim krajobrazie dominują wioski, lasy, łąki, parki naturalne, jeziora i lodowce. Valle d'Aosta to region o bogatej faunie i florze, z wieloma obszarami chronionymi, takimi jak Park Gran Paradiso i Park regionalny Mont Avic, dziewięcioma rezerwatami i ogrodami botanicznymi. Warto także wspomnieć o Dolinie Gran San Bernardo i dolinie Valpelline Ollomont i rozciągających się tu widokach, które zapierają dech piersiach. Prosimy odkryć nasze oszałamiające domy wakacyjne w Cogne - w sercu Parku Gran Paradiso; apartamenty wakacyjne w Saint Vincent, które jest znaną miejscowością turystyczną; dom wakacyjny w Valgrisenche, położony 1600 metrów nad poziomem morza lub dom wakacyjny w Sarre, zbudowany w stylu typowym dla Valle d'Aosta i położony blisko Parku narodowego Gran Paradiso.

Spędź atrakcyjne wakacje w dolinie Aosty

Atrakcje w dolinie Aosty

W dolinie Aosty czas wolny można spędzać na wiele sposobów, zarówno latem jak i zimą. Latem można spróbować wspinaczki w parkach i rezerwatach, spacerować ścieżkami pośród przyrody, jeździć konno, jeździć na rowerze, poprawić umiejętności gry w golfa lub uprawiać sporty wodne, takie jak kajakarstwo, rafting, czy wędkarstwo. Oferta zimowa jest równie różnorodna: narty i snowboard, bobsleje i saneczkarstwo, wspinaczka górska, wspinaczka lodowa czy łyżwiarstwo. Można także wybrać się do spa i zrelaksować się w basenie lub wypróbować kilka zabiegów spa oferowanych np. przez ré-Saint-Didier spa lub Saint-Vincent. Wynajmując dom wakacyjny NOVASOL wszystkie te atrakcje będziecie mieli w zasięgu ręki. W ofercie NOVASOL znajdziecie wiele atrakcyjnych kwater pod hasłem "noclegi Włochy".

Spędź atrakcyjne wakacje w dolinie Aosty

Kuchnia

Kuchnia doliny Aosta jest bardzo związana z regionem. Widoczne są w niej wpływy kuchni franuskiej, zupy, mięso i sery są jej częstymi elementami. Wśród typowych produktów znajduje się znany ser fontina , króry związany jest z silną lokalną tradycją pasterską. Bardzo popularnym daniem w dolinie Aosta jest placek ziemniaczany z serami, zupy - w tym sławna zupa Aosta na bulionie wołowym, z kapustą i serem fontina, zupa orzechowa i polenta z sosem z dzika lub zająca. Typowym daniem mięsnym jest gulasz robiony z mięsa gotowanego w czerwonym winie. Jedynym tradycyjnym daniem rybnym jest pieczony pstrąg. Znane są także przepyszne desery: Mont Blanc, tarty, ciastka z migdałami i orzechami laskowymi. A towarzystwem dla tych wyśmienitych dań będzie doskonałe białe wino Muller Turgau, Pinot Grigio i Chardonnay. Warto więc wybrać się do restauracji, by spróbować typowych dla tego regionu dań i kupić trochę lokalnych produktów, aby rozkoszować się ich smakiem także w zaciszu własnego domu wakacyjnego.

W każdym apartamencie wakacyjnym znajdziecie w pełni wyposażoną kuchnię, w której bez problemu wyczarujecie nawet najbardziej wymyślne dania. Wakacje we Włoszech z dojazdem własnym to gwarancja indywidualności i niezależności w organizowaniu czasu wolnego. Planując wakacje, prosimy pamiętać, iż NOVASOL oferuje zakwaterowanie w Europie.