Domy wakacyjne we Friuli

Domy wakacyjne we Friuli

Domy wakacyjne we Friuli

Region Friuli-Wenecja Julijska zawiera wiele atrakcji przyrodniczych, od Dolomitów na wyżynie Karst, poprzez jeziora i doliny na wybrzeżu aż po skaliste wybrzeże między Triestem i Monfalcone. Plaże piaszczyste w Lignano, Caorle, Bibione i Lido die Jesolo są często zaznaczane w Friuli. Grado, na najbardziej na zewnątrz wysuniętym cyplu laguny Grado, jest szczególnie piękne. Miasto Grado położone jest na wyspie. Szczególna jest rozświetlona laguna za Grado. Znajduje się tutaj ponad 500 wysp, z których wiele zostaje zalanych przez przypływ. Doświadczcie pięknej, błękitnej wody w lagunie. We Friuli koniecznie musicie zobaczyć miasto portowe Triest na granicy ze Słowenią. Miasto było ważną bramą do Bałkanów. Miasto kipi życiem. Doświadczycie tego, m.in. podczas spaceru po promenadzie, z której rozciąga się cudowny widok na Castello di Miramare, położone bezpośrednio przy promenadzie poza miastem.

Jezioro Fusine z jego czystymi wodami to prawdziwy skarb przyrody i idealny wakacyjny cel, przede wszystkim dla miłośników pieszych wędrówek. Kare położone jest na wysokości 900 m.n.p.m. i należy do Parku Naturalnego Fusine, który znajduje się na południowy – zachód od Tarvis przy granicy ze Słowenią. Górne i dolne jezioro Fusine leżące w zagłębieniu między Mangart, Ponza Grande i Picco di Messodì, są niebiańsko piękne. Panuje tu szczególna atmosfera. Największa skała, Pirona ma 30.000 m³ objętości. Podczas pieszej wędrówki doświadczycie tu niezmąconego spokoju. Aby być blisko wszystkich tych wspaniałych miejsc wystarczy wynająć dom lub apartament wakacyjny w regionie Friuli.

Atrakcje i propozycje spędzenia czasu wolnego - W całych Włoszech możecie uprawiać wiele sportowych aktywności, zarówno latem, jak i zimą. Sporty zimowe w regionie Friuli można uprawiać np. w Tarvisio, Piancavallo czy Sauris. Sporty letnie, tj. lecznictwo spa można uprawiać szczególnie w Grado, Lignano i wielu innych miastach.

Popularne domy wakacyjne w Friuli

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Friuli

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Friuli

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Friuli

Loading...

Urlop w domu wakacyjnym

W ofercie NOVASOL 'noclegi Włochy'. Dla nas nie ma znaczenia czy wybieracie się na wakacje z dziećmi czy ze znajomymi, czy szukacie miejsca na spokojny wypoczynek czy kwatery w centrum miasta - w NOVASOL każdy Klient jest wyjątkowy. W naszej ofercie znajdziecie zarówno domy wakacyjne położone na uboczu, często w otoczeniu przyrody lub winnic, jak i apartamenty miejskie. Możemy zapewnić, iż ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby Wasze wakacje we Friuli były niezapomniane. W naszej ofercie czekają na Was domy i apartamenty wakacyjne w Friuli o różnym standardzie i wyposażeniu - tutaj sami decydujecie o poziomie luksusu, w jakim chcą spędzić urlop. Prosimy nie zwlekać i już dziś pomyśleć o wakacjach we Friuli.

Domy wakacyjne we Friuli

Wspaniałe Miasta

Friuli oferuje piękne miasta, tj. np. Aquileia, które przypomina antyczne imperium rzymskie. W mieście znajduje się romańska Bazylika Santa Maria Assunta, która wpisana jest do światowego dziedzictwa UNESCO. Triest pociąga swoim środkowoeuropejskim urokiem, Gorizia znane jest ze średniowiecznego zamku, natomiast Udine to urocze miasto znane dzięki fascynującemu zamkowi. W regionie znajduje się wiele innych interesujących miast i wiosek, tj. San Daniele del Friuli czy Cividale. Udine z wielu powodów jest warte odwiedzenia. Przede wszystkim znajdują się tu ruiny rzymskiego miasta Aquileia, zbudowanego w roku 181 p. Chr. To ważne centrum rzymskiej kultury znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Udine ma również odświętną stronę. W lutym odbywa się tu kolorowy karnawał, natomiast we wrześniu miasto obchodzi Karnawał Pieczarki – serwowane są wówczas wspaniałe dania z grzybów.

Domy wakacyjne we Friuli

Lokalne Specjały

Region ten słynie z tradycyjnych potraw włoskich i wyśmienitych win. W regionie Friuli-Wenecja Julijska możecie spróbować smacznych potraw, tj. tradycyjna kiełbasa wieprzowa, szynka z San Daniele i proste potrawy, tj. tradycyjne Frico, smaczne desery, tj. strudel jabłkowy i Gubana (typowe ciasto) oraz wina, tj. Tocai, Ribolla, Refosco. Triest może pochwalić się najstarszą w kraju kulturą domu kawy. Już od 19. wieku domy kawy były ozdobą miejscowości i zachęcały do spotkań przy filiżance znakomitej kawy. Były one często miejscem spotkań artystów i pisarzy, szczególnie w czasach Habsburgów. Planując wakacje prosimy pamiętać, iż NOVASOL oferuje kwatery w całym kraju - po szczegóły zapraszamy do katalogu 'domy i apartamenty Włochy'.