Domy wakacyjne w Abruzji

Region Abruzja w środkowych Włoszech oferuje Wam wszystko to, co jest niezbędne dla udanych wakacji w domu wakacyjnym. W Abruzji są trzy Parki Narodowe, jeden Park Regionalny i prawie 40 obszarów chronionych, tworzących mniejsze, fantastyczne oazy wakacyjne. Szczególnie godny uwagi jest Park Narodowy Abruzzo, Gran Sasso i Majella. Dom wakacyjny w Abruzji to idealna baza na Wasze wakacje.

Sprawdź ofertę NOVASOL w Abruzji

Popularne domy wakacyjne w Abruzja

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Abruzja

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Abruzja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Abruzja

Loading...

Urlop w domu wakacyjnym

Region Abruzja znany jest nie tylko z zielonej, wspaniałej przygody i wybrzeża. Jest to także region poświadczający bogactwo kultury i historii Włoch. Jednym z najpiękniejszych miast regionu jest niewątpliwie L'Aquila, miasto, które doświadczyło tragicznego trzęsienia ziemi. Zachęcamy także do odwiedzenia innych interesujących miast: Atri, jednego z najstarszych włoskich miast, Chieti, Teramo, Campli, Sulmona i wiele innych. Zarezerwujcie dom wakacyjny w Abruzji. Pozwólcie sobie na wypoczynek nad morzem i na wybrzeżu. Zacznijcie swoją odkrywczą podróż od domu wakacyjnego. Decydując się na wakacje we Włoszech nie musicie rezygnować ani z morza, ani z gór. Dom wakacyjny w Abruzji jest idealną bazą wypadową na wszelkiego rodzaju urządzane przez Was wycieczki. Nieważne czy chcecie wypocząć w pobliżu pięknej plaży czy uroczych gór. W ofercie NOVASOL każdy z Was znajdzie idealny dom wakacyjny na wymarzone wakacje. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty kulturalnej Włoch, znajdziecie tu zarówno muzea, jak i interesujące zabytki. Zapraszamy do rezerwacji domu lub apartamentu wakacyjnego w Abruzji.

Sprawdź ofertę NOVASOL w Abruzji

Wspaniałe miejsce na wakacje

Abruzja to bardzo atrakcyjny turystycznie region, idealne miejsce na wakacje zarówno dla amatorów aktywnego wypopczynku w górach, dla osób preferujących słodkie nicnierobienie podczas urlopu na plaży oraz dla osób zainteresowanych poznaniem historii i kultury tego miejsca. To właśnie w Abruzji, między górami i morzem, czekają na Was historyczne kościoły, dawne nekropolie, muzea, pustelnie, wspaniałe krajobrazy oraz prawdziwe dzieła sztuki. W przeszłości w każdej osadzie budowano twierdze, wieże i mury obronne - obecnie w Abruzji znajduje się najwięcej budynków militarnych na Półwyspie Apenińskim. Obok zabytkowych miast znajdziecie tu małe wioski, położone przy skale. W Abruzji znajdują się dwa największe we Włoszech parki wodne (w Vasto i Tortoreto) - informacja ta ucieszy z pewnością szczególnie dzieci. Na riwierze Adriatyckiej życie rozpoczyna się wieczorem. Szczególnie w sezonie, miasta tętnią życiem, odbywają się tu imprezy i festyny. Również pielgrzymi chętnie odwiedzają Abruzję - w Manoppello można podziwiać święte Oblicze - wizerunek postaci Chrystusa odbity na Całunie Turańskim, w Lanciano znajduje się kościółek, gdzie w VIII wieku stał się Cud Eucharystyczny.

Spędzając wakacje w Abruzji, koniecznie powinniście odwiedzić parki narodowe:

  • Park Narodowy Gran Sasso e Monti della Laga - teren atrakcyjny dzięki trasom narciarskim i szlakom wędrownym. Zachęcamy do odwiedzenia Bazzano i zwiedzenia groty męczenników w kościele San Gusto oraz obejrzenia murów obronnych.

  • Park Narodowy Maiella - można tu obejrzeć kozice, wilki, niedźwiedzie brutalne oraz różne gatunki ptaków. W parku znajduje się muzeum archeologiczne i ogród botaniczny.

  • Abruzyjski Park Narodowy - można tu podziwiać znajdujące się pod ochroną klony, buki i brzozy srebrzyste. żyją tu na wolności wilki, niedźwiedzie brunatne, lisy, kruki i wiewiórki. ZAchęcamy tu również do odwiedzenia muzeum, ogrodu botanicznego i ZOO.

Sprawdź ofertę NOVASOL w Abruzji

Lokalne przysmaki

Kuchnia Abruzji oferuje wiele specjałów, tj. ciasta, dania z makaronów i scrippelle m'busse, potrawy z mięsa i różne potrawy z grzybów i trufli. Do bardziej znanych dań zaliczyć można jagnięcinę z warzywami, gulasz z kozy oraz kotlety baranie. Do wielu posiłków używane są: oliwa, ostra papryka, pomidory, karczochy, soczewica i fasola. Znane są również sery z tego regionu. Ponadto w Abruzji uprawiany jest szafran, zboża, buraki cukrowe, winorośl oraz drzewka owocowe. Rezerwujcie już teraz wspaniały dom wakacyjny lub apartament wakacyjny w Abruzji. A będąc już na miejscu nie zapomnijcie skosztować lokalnych smakołyków!

Sprawdź ofertę NOVASOL w Abruzji

Miasta Abruzji

Abruzja obejmuje swoim terytorium wiele atrakcyjnych miast. Decydując się na kwaterę z katalogu "apartamenty Włochy", będziecie mieć okazję odwiedzić:

  • Chieti - muzeum archeologiczne, obrazujące historię i kulturę Abruzji, zabytkowe centrum miasta, wspaniałe gaje i winnice.

  • Pescara - port rybacki, muzeum pisarza Gabriela d'Annunzia.

  • L'Aquila - Plac Katedralny, katedra św. Maksyma, kościół Santa Maria, fort hiszpański z XVI wieku, bazylika romańska, renesansowa i średniowieczna fontanna.

  • Lanciano - sanktuarium, gdzie przechowywane są relikwie ciała i krwi Chrystusa.

  • Atri - wspaniałe wodoki na morze, katedra Santa Maria Assunta z freskami z XV wieku, muzem Etnograficzne oraz Muzeum Instrumentów Muzycznych.

  • Sulmona - miejsce urodzenia Owidiusza, tu wynaleziono confetti - migdały w cukrze, rozdawane podczas rodzinnych uroczystości.

  • Alba Fucens - wykopaliska archeologiczne z okresu antyku, m.in. amfiteatr, ruiny średniowiecznej dzielnicy oraz kościół romański św. Piotra.