Siena noclegi - apartamenty wakacyjne

Siena noclegi

Siena noclegi - apartamenty wakacyjne

W Sienie znajdą Państwo wszystko, czego pragną doświadczyć podczas wakacji. Prowincja Siena charakteryzuje się pięknymi krajobrazami, ale także wyjątkowymi zabytkami. Wybierając na urlop zakwaterowanie w Sienie, mają Państwo możliwość zwiedzić je wszystkie. Nie tylko latem, ale nawet zimą jest tu wiele atrakcji. W prowincji Siena główną atrakcją jest jej naturalny charakter. Dominuje tu głównie pół-pustynny krajobraz. Widzimy tu przede wszystkim małe kaniony i oazy przyrody. Turyści doceniają zakwaterowanie z ferty "Siena noclegi", ponieważ w tej części Toskanii istnieje wiele źródeł termalnych. Podczas podróży po prowincji Siena spotkają Państwo wiele unikatowych miejsc. Na przykład, w dolinie Elsy znajdą Państwo miasto Colle Val d'Elsa, w którym produkuje się kryształowy cukier. Val d'Merse zachwyci Państwa tutejszymi zamkami, a Val d'Orcia piękną przyrodę. Wybierając zakwaterowanie z katalogu "noclegi Włochy" nigdy nie będą Państwo żałować.

Popularne domy wakacyjne w Siena

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Siena

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Siena

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Siena

Loading...

Siena na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego

Siena jako stolica prowincji Toskania we Włoszech, położona jest na płaskowyżu pomiędzy rzekami Arbia i Elsa. Dzięki temu, że miasto zachowało swój historyczny charakter, wizyta w nim oczaruje wszystkich. Siena posiada bardzo dobrze zachowaną średniowieczną architekturę i centrum miasta, dlatego została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aby korzystać z uroków tego miasta, nie wahajcie się Państwo zarezerwować dom lub apartament z oferty "Siena noclegi". Miasto znane jest także z lokalnego specjału, którym można delektować się, na przykład podczas romantycznej kolacji. Jest nie tzw. trawa, czyli ręcznie robione spaghetti, które jest spożywane zarówno z sosem z dzika lub królika. 

Atrakcje w Sienie

Jako turyści z pewnością docenią Państwo uroki, które można znaleźć w Sienie. Główny rynek i plac miasta nosi nazwę Piazza del Campo. Przy placu znajduje się rzesza zabytków, w tym liczne pałace, wieża i fontanna, przez którą przepływa woda ze średniowiecznego akweduktu. Najważniejszym zabytkiem jest katedra Santa Maria Assunta, posiadająca kopułę ozdobioną dzwonnicą z XIII wieku. To chyba jeden z najwspanialszych tego typu obiektów we Włoszech. Poza tym, wakacje we Włoszech nie mogą odbyć się bez poznania takich miejsc jak:

  • Piazza del Campo - główny rynek w kształcie półksiężyca i otoczony przez w sumie 16 renesansowych pałaców;

  • Piazza del Duomo - plac zbudowany wokół przepięknej katedry, pochodzący z przełomu 12 i 13 wieku;

  • Wieża Torre del Mangia - góruje na wysokości 102 m i posiada 503 schody, w 14 wieku służyła obronie wojskowej;

  • Warte odwiedzenia są również galeria Pinacoteca Nazionale, budynek szpitalny Santa Maria della Scala, Centrum Kultury i Sztuki.

Siena noclegi

Domy i apartamenty wakacyjne z oferty "Siena noclegi"

Siena jest stolicą prowincji Siena, położonej w Toskanii w centralnej części Włoch. Katalog "Siena noclegi" dysponuje bogatą ofertą atrakcyjnych domów wakacyjnych o różnym standardzie i wyposażeniu; od prosto i funkcjonalnie urządzonych apartamentów wakacyjnych aż po nowoczesne, przestronne domy wakacyjne z własnym basenem i widokiem panoramicznym. Nieważne czy preferują Państwo wypoczynek w centrum miasta czy na obrzeżach miasta, w ciszy i spokoju. W NOVASOL każdy z Państwa znajdzie odpowiedni dom lub apartament na niezapomniane wakacje w Europie. Katalog "domy we Włoszech" prezentuje zawsze idealną bazę wypadową na wszelkiego rodzaju organizowane przez Państwa wyjazdy i wyprawy.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar