Urlop w Pistoia - domy wakacyjne

Pistoia

Urlop w Pistoia - domy wakacyjne

Pistoia to duże miasto położone w północnej części Toskanii. Miejscowość słynie ze świetnie zachowanej, średniowiecznej zabudowy, która przyciąga rzesze turystów z całego świata. Dodatkowo, zabudowa ta jest bardzo zwarta, dzięki czemu łatwo i przyjemnie zwiedza się miasto pieszo. Wakacje w tym miejscu polecamy wszystkim amatorom historii, bowiem miasto powstało w XII wieku i wiele się nie zmieniło. Spędzając wakacje we Włoszech, będziecie mogli poczuć czasy średniowiecza i Cesarstwa Rzymskiego.  Dodatkowo, całość otoczona jest zielonymi toskańskimi wzgórzami, co dodaje niezapomnianego uroku i możliwości wycieczek na łono natury.

Pistoia jest również świetnym punktem wypadowym. Dzięki położeniu blisko głównych dróg, szybko i łatwo dostaniecie się do ciekawych miast Toskanii (słynna Florencja oddalona jest o zaledwie 35km) oraz na wybrzeże morskie z długimi, piaszczystymi plażami.

 

Popularne domy wakacyjne w Pistoia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Pistoia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Pistoia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Pistoia

Loading...

Domy wakacyjne w Pistoia

Wybierając apartamenty lub domy we Włoszech, sprawdźcie jaką ofertę przygotowała dla Was NOVASOL. W Pistoia i jego okolicy znajdziecie piękne domy i domostwa, które zostały zbudowane nawet 100 lat temu!. Większość obiektów znajduje się poza centrum miasta i umiejscowione są w zielonej i spokojnej okolicy. Z okien naszych kwater, będziecie mogli co rano podziwiać piękny widok na słynne zielone toskańskie wzgórza. Część naszych kwater posiada również własne lub współdzielone baseny, które na pewno przyniosą przyjemne ochłodzenie po dniu pełnym wrażeń. Kolejnym atutem są duże ogrody i działki przynależące do domów lub apartamentów, dzięki czemu można na nich swobodnie wypuścić domowe zwierzę (jeśli właściciel pozwala na przyjazd z psem lub kotem).

 

Pistoia

Ciekawe miejsca

Jeśli interesujecie się historią i kulturą Włoch, to świetnie trafiliście. Pistoia posiada mnóstwo ciekawych zabytków, a czas zdaje się jakby zatrzymał tu 500lat temu. Podczas urlopu w kwaterze wakacyjnen z oferty "Toskania noclegi", koniecznie należy wybrać się w takie miejsca jak:

  • Piazza del Duomo – centralny, ogromny plac miejski gdzie znajduje się Katedra XII wieku, Baptysterium z XIV wieku, gotycki Pałac Biskupi i mieszczańskie domy średniowieczne.

  • Miejskie mury – XIV-wieczne elementy fortyfikacyjne

  • Forteca Medyceuszy z 1331 roku, gdzie mieścił się garnizon wojskowy i więzienie

  • Ospedale del Ceppo – pięknie zdobiony szpital, który powstał w XIII wieku.

  • Cmentarz wojskowy poświęcony brazylijskim żołnierzom i pilotom, walczącym podczas II Wojny Światowej

Oprócz wyżej wymienionych, w Pistoia znajdziecie mnóstwo zabytkowych kościołów, pałaców oraz placów. Wśród wąskich i długich uliczek czekają na Was liczne bary, restauracje serwujące toskańskie specjały oraz sklepy miejscowych artystów i rękodzielników. W środy i soboty organizowany jest pchli targ, podczas którego można okazyjnie zakupić pamiątki oraz ubrania, obuwie i artykuły gospodarstwa domowego (w godzinach 7:30-13:00).

Jak wspomniano wcześniej, Pistoia położona jest przy głównych drogach Italii, dzięki czemu jest świetnie skomunikowana z innymi miastami kraju. Łatwo i szybko dostaniecie się stąd do Florencji (35km), Lukki (42km), Pizy z Krzywą Wieżą (67km) oraz do miast regionu Emilia-Romania.

Wybierając się tu na urlop, koniecznie musicie wybrać się do zielonych oaz, których w Toskanii nie brakuje. Charakterystyczne zielone pagórki nie są tu rzadkością a winnice i gaje oliwne zapraszają do degustacji. W pobliżu miasta znajdują się dwa chronione obszary z nietkniętą przyrodą: Park-rezerwat Acquerino oraz Naturalny Park Monteferrato. Do obu warto wybrać się, aby przeżyć kontakt z piękną naturą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą "apartamenty Włochy" i wyruszcie na niezapomniany urlop!

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar