Domy wakacyjne w Kalabrii

Atrakcyjne obiekty wakacyjne w Kalabrii

Domy wakacyjne w Kalabrii

Region Kalabria, stanowiący stopę „włoskiego buta” – to jeden z nielicznych regionów, który nie został jeszcze całkowicie opanowany przez masową turystykę. Jeżeli chcecie doświadczyć prawdziwej atmosfery tradycyjnych Włoch, to dobrze trafiliście. Poza wyjątkowymi doznaniami, obszar ten oferuje 800 km wybrzeża, najpiękniejsze błękitne morze i plaże przyjazne dla dzieci. Wakacje we Włoszech spędzone w tym regionie to strzał w dziesiątkę!

Popularne domy wakacyjne w Kalabria

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kalabria

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kalabria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kalabria

Loading...

Dom wakacyjny Kalabria

Odkryjcie Kalabrię, jako miejsce na wymarzone wakacje. Zapraszamy do rezerwowania naszych, w pełni wyposażonych, domów wakacyjnych w Kalabrii. Wszystkie nasze domy i apartamenty wakacyjne zostały urządzone zgodnie ze smakiem ich właścicieli, co sprawia, iż każdy nasz dom wakacyjny jest jedyny w swoim rodzaju. Domy i apartamenty wakacyjne z katalogu "noclegi Włochy", to zawsze idealna baza na organizowane przez Was wycieczki i wyprawy. Domy wakacyjne dają prywatność i niezależność. Mieszkając w domu wakacyjnym sami decydujecie, co i w jakiej kolejności chcecie zobaczyć.

Atrakcyjne obiekty wakacyjne w Kalabrii

Wspaniała fauna i flora Kalabrii

Masyw górski Aspromonte oczarowuje jedyną w swoim rodzaju formacją skalną i wąskimi dolinami z kamiennymi korytami rzek – w lecie koryta rzek są najczęściej wyschnięte. 80.000 ha powierzchni tworzy rezerwat przyrody pełen krzewów oliwnych, drzewek pomarańczy, dębów ostrolistnymi, dębów tradycyjnych i drzew kasztanowca. Najpopularniejszymi przedstawicielami fauny w regionie Kalabrii są orły południowe, żbiki i wilki. Zachęcamy do odwiedzenia tego wspaniałego regionu! Aby wakacje w Kalabrii pozostały w naszej pamięci na dłużej, z wycieczki warto przywieźć pamiątkę lub zrobić prezent najbliższym. Dobrą, aczkolwiek dość specyficzną propozycją, będzie zakup maski pośmiertnej, z produkcji których słynie ten region.

Atrakcyjne obiekty wakacyjne w Kalabrii

Aktywne wakacje w domu wakacyjnym w Kalabrii

Na długich plażach piaszczystych Kalabrii panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Ucieszy to szczególnie amatorów aktywnego wypoczynku. Kalabria jest znana z dobrych warunków do snorkelingu i nurkowania. Woda jest tu szczególnie czysta, co pozwala zobaczyć podwodny świat w całej jego okazałości. Poza tym panujące tu warunki wprost zachęcają do kąpieli. A wieczorami polecamy wybrać się na romantyczny spacer przy szumie fal. Zachęcamy do znalezienia miejsca i wsłuchania się w przyrodę. Doświadczycie tu niczym niezakłóconego spokoju. Dzieci będą tu zachwycone, w okolicy znajdują się trzy fantastyczne parki wodne. Rafting na Lao bei Papasidero jest także szczególną atrakcją dla osób w każdym wieku.

Atrakcyjne obiekty wakacyjne w Kalabrii

Kuchnia Kalabrii

Morze oddaje do Waszej dyspozycji wspaniałe produkty, z których możecie wyczarować pyszne dania kuchni włoskiej. W Kalabrii można zjeść miecznika, świeżo złowionego i przygotowanego na wiele sposobów. Ta ryba o groźnej nazwie jest pyszna i warta spróbowania. Poza tym, w lokalnych restauracjach skosztujecie potraw zarówno regionalnych, jak i charakterystycznych dla całych Włoch. Własna, dobrze wyposażona kuchnia prywatnego domu wakacyjnego pozwoli Wam samodzielnie przygotować wszystkie wymarzone potrawy z produktów zakupionych na lokalnym targu.

Ciekawostka

Lukrecja – glikozyd z korzenia lukrecji – pochodzi z regionu Morza śródziemnego. W Rossano znajduje się Muzeum Lukrecji.