Domy i apartamenty w Pitigliano

Pitigliano

Domy i apartamenty w Pitigliano

Pitigliano to miasteczko położone w południowo-zachodniej części Toskanii, około 50 kilometrów od wybrzeża Maremma oraz 80 kilometrów na południe od Grosseto, w centralnej części kraju (o pełnej ofercie dowiecie się w katalogu "apartamenty i domy we Włoszech")Pitigliano znajduje się na szczycie wulkanicznego tufu i z daleko wygląda jak naturalne przedłużenie tej skały osadowej. Miejscowość, która sprawia wrażenie skalnej osady, nazywana jest „małą Jerozolimą”, a zawdzięcza to licznym zabytkom pozostałym po przybyciu, na te tereny w XV wieku, Żydów.

Wakacje w Pitigliano, z pewnością, będą satysfakcjonujące dla poszukiwaczy historii i zabytków oraz amatorom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Okolica Pitigliano składa się bowiem z licznych osad położonych na szczytach wzgórz, co pozwala połączyć wysiłek fizyczny z ucztą dla oczu i umysłu. Również bliskość Jeziora Bolsena i Morza Tyrreńskiego jest dużym atutem, bowiem w Pitigliano wypoczniecie w spokojnej atmosferze, a do pełnych życia kurortów dojedziecie szybciej niż w godzinę. Mieszkańcy Pitigliano i okolicy zapraszają na niezapomniane wakacje we Włoszech.

 

Popularne domy wakacyjne w Pitigliano

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Pitigliano

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Pitigliano

Loading...

Domy i apartamenty w Pitigliano

Jeśli planujecie urlop w niesamowitym klimacie miejskim to sprawdźcie ofertę NOVASOL. Mamy dla Was w pełni wyposażone domy i apartamenty w Pitigliano i okolicy, w których czeka na Was niczym nieskrępowany wypoczynek. Nasze kwatery gwarantują również prywatność oraz komfortowe warunki zamieszkania, także rezerwując produkt „Toskania noclegi”, poczujecie się jak we własnym domu.

W Pitigliano i okolicy proponujemy Wam różnorodną ofertę obiektów wakacyjnych. Możecie zamieszkać w centrum średniowiecznej starówki, u stóp wzgórza (na którym wznosi się miasto) lub na łonie natury oraz w okolicznych wioskach. Podobnie różnorodna jest wielkość obiektów, standard oraz dodatkowe udogodnienia – wybór zależy tylko od Was! Zapraszamy!

 

Pitigliano

Atrakcje Pitigliano i okolicy

Pitigliano oferuje mnóstwo atrakcji oraz ciekawych miejsc. Spacerując uliczkami miasta nie możecie ominąć:

  • Pozostałości po czasach Etrusków

  • Katedry Św. Piotra i Pawła

  • Średniowiecznej fortecy Orsini

  • Murów i bram z czasów średniowiecznej świetności miasta

  • Pozostałości po akwedukcie

  • Dzielnicy Żydowskiej

  • Tempietto – jaskini zwanej „małą świątynią”.

Kiedy już przejdziecie miasto wzdłuż i wszerz, warto zejść ze wzgórza i odkryć ciekawe miejsca w okolicy, zwłaszcza, że Toskania ma się czym pochwalić. Rezerwując nasz produkt „apartamenty Włochy” poznacie prawdziwe życie Włochów oraz ich zwyczaje i tradycje. Przy okazji odetchniecie świeżym powietrzem, a Wasze mięśnie będą wystawione na niemały wysiłek fizyczny, gdyż praktycznie każda miejscowość znajduje się na stromym wzgórzu. Polecamy Wam wizytę w takich miastach jak Sovana, Sorano, Montemerano czy Poderi, a odkryjecie w nich atrakcje i miejsca, które na długo pozostaną w Waszej pamięci.

 

Pitigliano

Wakacje nad wodą

Pitigliano położone jest w miejscu, z którego można szybko dostać się do dwóch różnych akwenów wodnych z plażami i kąpieliskami. Pierwsze z nich to Jezioro Bolsena, które jest największym jeziorem wulkanicznym w Europie. Jezioro jest siedliskiem ryb słodkowodnych, raków, krabów i ptaków wodnych. Drugim akwenem jest Morze Tyrreńskie, nad którym rozciągają się długie i piaszczyste plaże – idealne na wakacje nad morzem. Kąpieliska znajdziecie zarówno w kurortach (z dobrze zorganizowaną infrastrukturą), jak i na łonie natury w zacisznych zatoczkach, gdzie łatwiej o spokojną atmosferę. Niezależnie jednak czy wybierzecie morze czy jezioro, to pogoda gwarantuje Wam łatwe zdobycie opalenizny i kąpiele w przyjemnych wodach. Możecie również skorzystać z okazji i uprawiać sporty wodne, przeżyć zastrzyk adrenaliny na wodnej atrakcji lub podczas rejsu, podczas którego podziwiać będziecie piękne widoki.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar