Molise - domy wakacyjne

Czy wakacje we Włoszech mogą czymś jeszcze zaskoczyć? Zdaje nam się, że znamy ten kraj bardzo dobrze i jesteśmy w stanie wymienić kilka faktów o Włoszech, bez większego zastanowienia. Jednak Włochy mają mnóstwo miejsc, które nie zostały jeszcze „zadeptane” przez turystów. Takim regionem, z pewnością jest Molise. Jest to jedna z najmniejszych krain we Włoszech, położoną w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Na jej obszarze, znajdują się zarówno piękne plaże Morza Adriatyckiego, jak i góry oraz lasy z głębi półwyspu. Rezerwując domy we Włoszech, będziecie mogli poznać miejsca, które zapewnią Wam komfort w postaci ciszy i spokoju podczas wakacji, co przyznacie sami, nie jest tak łatwo dostępne w krajach południowej Europy. Brak tu wielkich metropolii – największe miasto i zarazem stolica regionu Campobasso, ma zaledwie 52 tysiące mieszkańców. I właśnie w tym tkwi urok Molise. Liczne miasteczka i wsie, skryte pośród gór i wzdłuż plaż, zapewnią Wam niezapomniane wakacje we Włoszech. Także, jeśli szukacie czegoś nowego i fascynującego, to region Molise jest dla Was idealną opcją.

Molise

Popularne domy wakacyjne w Molise

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Molise

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Molise

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Molise

Loading...

Domy wakacyjne w Molise

Jeśli powyższy opis, rozbudził Waszą ciekawość lub wprost spełnia Wasze wymagania, to koniecznie sprawdźcie jakie apartamenty i domy we Włoszech, przygotowała dla Was NOVASOL. Nasze obiekty wakacyjne w regionie Molise, już na Was czekają. Są gwarancją niezapomnianych wakacji, podczas których wypoczniecie w komfortowych warunkach i w pełni umeblowanych wnętrzach. W naszych kwaterach, czekają na Was w pełni wyposażone kuchnie, dzięki czemu będziecie mieli wybór czy gotować samemu, czy skorzystać z miejscowej oferty gastronomicznej. Takie rozwiązanie, z pewnością jest wygodne dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi, bowiem w każdej chwili można im przygotować posiłek. Nasze obiekty rozsiane są po całym regionie – od wybrzeża po góry, jednak region jest na tyle niewielki, że wybierając jedną lokalizację, możecie  w szybkim czasie dostać się w inne miejsce.

Dla osób, które chciałyby zwiedzić region, ale jednocześnie wypocząć w dużym i znanym kurorcie, również jest skierowana nasza oferta. W sąsiadujących regionach, takich jak Lacjum, Kampania czy Abruzja, również znajdziecie ofertę bogatą w domy i apartamenty. Włochy już na Was czekają!

Molise

Naturalne atrakcje

Region Molise to świetne miejsce dla osób szukających naturalnych i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Praktycznie cały region pokrywają góry i wzniesienia, z czego część z nich łącz się z morzem, co stwarza spektakularne widoki. Wybrzeże to również aż 35 kilometrów długich, piaszczystych plaż. A wszystko to, okraszone jest dużą ilością roślinności i miejscami dziewiczej natury.

Rezerwując produkt "apartamenty Włochy", będziecie mieli okazję poznać drugi najstarszy park narodowy we Włoszech, który swoim zasięgiem obejmuje właśnie Molise oraz Abruzję i Lacjum. Park Narodowy Abruzji, powstał w 1922 roku, w celu ochrony górskich krajobrazów oraz ich flory i fauny. Przemierzając jeden z licznych szlaków turystycznych rezerwatu, będziecie mieli okazję podziwiać skaliste szczyty, górskie rzeki i jeziora, pinie czy srebrne jodły. Park jest również miejscem gdzie żyją tak rzadkie gatunki jak niedźwiedź brunatny czy włoski wilk.

W regionie Molise czekają na Was także naturalne rezerwaty tj. Pesche, Torrente Callora, Collemeluccio czy Oazę Bosco Casale. Warto również wybrać się do parku regionalnego drzew oliwkowych w Venfaro.

Miejsca wyżej wymienione, sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Liczne szlaki piesze i rowerowe, z pewnością zajmą Wam całe dnie eksploracji tych „niezadeptanych” terenów. Pamiętajcie jednak, że są to tereny górzyste, więc warto przed wyprawą odpowiednio się spakować i sprawdzić aktualną prognozę pogody. Nad morzem, czekają na Was fantastyczne plaże, na których, oprócz leżakowania, można spróbować swoich sił w sportach wodnych, nurkowaniu czy snorkelingu. Region Molise zaprasza również zimą. Znajduje się tu przyjemny ośrodek narciarski Campitello Matese z 13 trasami o łącznej długości 27 kilometrów.

Molise

Ciekawe miejsca

Region Molise jest miejscem, gdzie można zapoznać się z różnymi kulturami. Mimo, że jest to praktycznie środek państwa włoskiego, zamieszkują tu Arboresze (potomkowie albańskiej ludności), Chorwaci oraz Samnici – jeden z ludów italijskich. Dzięki temu, urlop we Włoszech, może być ciekawą lekcją poznawczą.

W całym regionie, czekają na Was liczne zabytki. Są tu miejsca archeologiczne, z pozostałościami budownictwa z prehistorii, czasów włoskich plemion oraz Cesarstwa Rzymskiego. Do takich miejsc zalicza się m.in. romański amfiteatr i forum w Larino, włoska świątynia z II wieku p.n.e. w Vastogirardi czy Klasztor Benedyktyński z V wieku w San Vincenzo al. Volturno. Znajdziecie tu również wiele zamków oraz ich ruin, jak na przykład Zamek Angevin czy Pandone oraz wiele innych. Część z nich jest poukrywana pośród gór i wzniesień, dlatego podczas przemierzania szlaków, warto mieć oczy szeroko otwarte.

Spędzając wakacje we Włoszech, warto także, odwiedzić tutejsze miasteczka, w których czas zdaje zatrzymał się kilka stuleci temu. Wąskie brukowane uliczki, mnóstwo zabytkowych domostw i budynków, to idealne miejsce na spacery i poznanie historii Włoch. Na starówkach tychże miejscowości czekają na Was obiekty sakralne, średniowieczne mury obronne oraz bogata oferta sklepów, restauracji, tawern i wszelakiej infrastruktury turystycznej. Równie ciekawie, prezentują się tu liczne festiwale, które wprost odnoszą się do dawnych wierzeń i zwyczajów. Możecie także wziąć udział w licznych imprezach muzycznych, kulturalnych oraz gastronomicznych. A jeśli już mowa o gastronomii, to tutejsza kuchnia również ma się czym pochwalić. Szczególnymi względami cieszy się tu jagnięcina, baranina, miejscowe sery, pikantna salami praz warzywa.