Domy wakacyjne w Kampanii

Urlop w Kampanii na wyciągnięcie ręki

Domy wakacyjne w Kampanii

Na urlopie w Kampanii (wł. Campania) poczujesz atmosferę południa. Region ten oferuje wspaniałe miejsca do kąpieli, turkusowe morze, bajeczne krajobrazy skalistego wybrzeża i plantacji drzew cytrynowych. Kampanię wyróżnia prawdziwa gościnność miejscowej ludności i piękno krajobrazu z licznymi śladami starożytnych czasów, do których należy między innymi grecka świątynia w Paestum lub zalane lawą rzymskie miasto Pompeje.

Między Positano a Vietri sul Mare, tuż przed Salerno, przebiega najbardziej spektakularna droga we Włoszech, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża, ze wspaniałymi i zarazem niezapomnianymi widokami. W Paestum zaczyna się Cilento, urokliwy zakątek z dziewiczą przyrodą, białymi plażami i czystym morzem. Cilento jest miejscem, które nie zostało jeszcze odkryte przez wszystkich i dlatego polecane jest przez biura podróży. Na tym odcinku plaży w południowej częsci Zatoki Salerno odkryjecie prawdziwe Włochy: miasteczka pełne krętych uliczek i zakamarków, kolorowe sklepy i stoiska uliczne, charakterystyczne restauracje i słynną mozzarellę, którą kupić można na każdym rogu. Rezerwujcie więc nasze domy we Włoszech - i w drogę!

Popularne domy wakacyjne w Kampania

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kampania

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kampania

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kampania

Loading...

Wakacje na wybrzeżu Amalfi

Mogłoby się wydawać, że region Amalfi posiada wyłączność na określenie „szczęśliwy” – jest on zbiorem wszelkich najlepszych cech. Jedną z części regionu Kampanii stanowi skaliste wybrzeże Amalfi, które jest tak piękne i ekskluzywne, że nazywane jest Costa divina – boskie wybrzeże. Wszyscy, którzy kiedykolwiek tu gościli, z pewnością to potwierdzą. Do tego miejsca od lat przyciągani są nie tylko artyści. Magiczna atmosfera jest ważnym punktem dla wielu par, pragnących właśnie w tym miejscu wypowiedzieć sakramentalne „tak”. Wzdłuż wybrzeża Amalfi, na wysokości 600 metrów biegnie tzw. „ścieżka bogów”, po której przechadzka jest niezapomnianym przeżyciem. Szlak ten w dalekiej przeszłości pokonywany był muły i osły. Przebiega on m.in. przez malownicze wioski Amalfi i Positano. Po drodze można zatrzymać się w specjalnych miejscach przygotowanych do odpoczynku i cieszyć się rozciągającymi się tu widokami, np. na Capri. Trasa została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, więc szkoda byłoby pominąć ją podczas spędzania wakacji we Włoszech. Tak więc na wycieczkę, gotowi, marsz!

Urlop w Kampanii na wyciągnięcie ręki

Wakacje na Capri i Ischia w zatoce Neapolu

Światowej sławy perły – wyspy Capri i Ischia, od dawna przyciągają turystów jak magnes swoim ponadczasowym urokiem. Absolutną koniecznością na Capri jest wycieczka do Niebieskiej Groty. Piękno tej wyspy jest opiewane w balladach od zamierzchłych czasów. Dzisiaj na własne oczy możecie zobaczyć szyk ekskluzywnych butików i doświadczyć wyjątkowości żywiołowego klimatu. Dzięki piosence Franka Sinatry „Isle of Capri, reputacja wyspy pozostanie nieśmiertelna.

Równie cudowna, aczkolwiek bardzo odmienna jest wyspa Ischia. Na główny plan wysuwają się tutaj spa i ekskluzywne ośrodki wellness. Odprężenie ciała i umysłu jest tutaj szczególne. Na plażach miasta Sorrento możecie wylegiwać się mając widok na potężnego Wezuwiusza. Otoczeni jesteście wapiennymi klifami. Dla ochłody możecie wskoczyć z klifu do krystalicznie czystej wody.

Urlop w Kampanii na wyciągnięcie ręki

Parki narodowe

W Kampanii znajdują się dwa przepiękne parki narodowe. Niezapomniane wakacje w obiekcie z oferty "noclegi Włochy", z pewnością będą udane podczas odwiedzin:

  • Park Narodowy Wezuwiusz – rezerwat ten obejmuje tereny, wokół Wezuwiusza, który jest jednym z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie. Powstał po to, aby chronić tereny utworzone przez lawę, a także florę i faunę, która tutaj żyje. Wokół parku, znajdują się miejscowości, które w czasach starożytnych odczuły działalność wulkanu (Pompeje, Herculaneum i inne).

  • Park narodowy Cilento, Vallo di Diano i Albruni – to drugi co do wielkości rezerwat we Włoszech. Obejmuje on rozlegle tereny o różnych mikrośrodowiskach : od wybrzeża morskiego, po szczyty Apenin. Ta różnorodność sprawia, że znajdziecie tu różne formy ukształtowania terenu i roślinności. W parku, w szczególności na wybrzeżu zobaczycie jaskinie, które można zwiedzać z przewodnikiem. Wśród gór i lasów, znajdują się także zabytkowe miasteczka, w których zachował się niesamowity klimat.

Na ziemiach Kampanii, znajdziecie też liczne parki krajobrazowe, bogate we florę i faunę. Przez rezerwaty te, prowadzą szlaki turystyczne, które zapewnią najlepsze widoki i niezapomniane wrażenia.

Urlop w Kampanii na wyciągnięcie ręki

Zakwaterowanie w Kampanii

Odkryj region Kampania jako jedną, wielką atrakcję turystyczną, najlepiej osiągalną z wygodnie urządzonego mieszkania wakacyjnego w Kampanii. Wszystkie domy wakacyjne z oferty "domy i apartamenty Włochy", zostały ustalone osobiście urządzone przez swojego właściciela, który oddając go w Wasze ręce sprawia, że wakacje we Włoszech będą szczególnym przeżyciem. Zobacz nasze kwatery na wakacje w całej Europie i wybierz miejsce na wyjątkowy i niezapomniany urlop.