Domy wakacyjne na wybrzeżu Toskanii

Przeżyj niezapomniane wakacje na wybrzeżu Toskanii!

Domy wakacyjne na wybrzeżu Toskanii

Nie tylko zielone wzgórza, cyprysowe aleje i winnice oczekują gości w Toskanii, lecz także 300 km wybrzeża, które ma bogatą ofertę dla gości uprawiających sporty wodne i spędzających urlop na plaży. Od północy na południe wybrzeże Toskanii podzielone jest na kilka regionów: Riviera Apuana-Lunigiana położona jest wokół miast Carrara i Massa, słynących z kamieniołomów, gdzie wydobywa się marmur kararyjski. Ocinek wybrzeża między Viareggio i Forte dei Marmi nosi nazwę Versilia. Jest popularnym i znanym miejscem na wakacje we Włoszech, z piaszczystymi plażami i licznymi kąpieliskami. W miasteczkach są liczne restauracje, dyskoteki i butiki. Najbardziej na południe wysunięty odcinek wybrzeża z piaszczystymi plażami i pięknymi zatokami między Livorno i Piombino zwany Riwierą Etruską jest idealnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny.

Popularne domy wakacyjne w Toskańskie Wybrzeże

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Toskańskie Wybrzeże

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Toskańskie Wybrzeże

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Toskańskie Wybrzeże

Loading...

Wakacje w domu wakacyjnym

Plaże na Wybrzeżu Toskańskim znane są pod nazwą Marmi, Viareggio i Pietrasanta. Wybrzeże Versilia z jego długimi, przyjaznymi dla dzieci plażami i krystalicznie czystą wodą nazywane jest włoską riwierą. Prosimy mieć na uwadze, iż plaże często są własnością prywatną, co oznacza, iż, aby móc korzystać z plaży należy często wypożyczyć leżak lub parasol przeciwsłoneczny. Wzdłuż wybrzeża znajdąziecie wiele restauracji i kawiarni. Wakacyjna kwatera z anszej foerty "domy we Włoszech", to wspaniała baza wypadowa na tutejsze plaże.

Przeżyj niezapomniane wakacje na wybrzeżu Toskanii!

Piękno natury

Toskania ma również własny archipelag - Archipelag Toskański: wyspy Elba, Giannutri, Montecristo, Pianosa, Capraia, Gorgona należą do założonego w 1998 największego morskiego parku narodowego Europy. Między miasteczkiem Follonica i bajecznym Półwyspem Argentario położone są długie piaszczyste plaże regionu Maremma, które są idealnym miejscem wypoczynku dla miłośników przyrody. Dla uprawiających sporty wodne, czy to początkujących czy zaawansowanych, do dyspozycji są liczne szkółki żeglarskie i szkółki nauki nurkowania. Znajdziecie tu  nie tylko przecudne odcinki wybrzeża, lecz również historycznie interesujące tereny znajdujące się w głebi kraju ze znaleziskami archeologicznymi z czasów kultury etruskiej i ślicznymi średniowiecznymi wioskami i miasteczkami jak Massa Marittima, Sorano, Sovana lub Pitigliano. Rezerwaty przyrody i parki znaleźć można na całym wybrzeżu Toskanii. Niektóre przykłady to: Parco w Migliarino/ Masacciuccoli, Parco di Rimigliano lub Parco dell'Uccellina. Toskania wiele zainwestowała w ostatnich latach w ochronę przyrody i krajobrazu. Podsumowując, wakacje w Toskanii to wypoczynek na łonie natury!

Przeżyj niezapomniane wakacje na wybrzeżu Toskanii!

Kulinarne przysmaki

Typowa kuchnia wybrzeża Toskanii na pewno nie rozczaruje smakoszy. Woda i ląd stanowią tutaj jedność, tak jak wszędzie na wybrzeżu Toskanii i to jest charakterystyczną cechą tego regionu. W toskańskiej kuchni łączy się ryby i owoce morza z grzybami, warzywami lub dobrze przyprawionymi kiełbasami jak np. znana Lardo di Colonnata. Z tego regionu pochodzą również znakomite białe i czerwone wina jak np. Sassicaia, Morellino i Vermentino, które należy koniecznie spróbować. Wino może być również wspaniałą pamiątką lub upominkiem z urlopu. Warto zapoznać się z pełną ofertą NOVASOL, którą znajdziecie pod hasłem "Włochy apartamenty" i wybrać dla siebie idealną kwaterę na wakacje.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar