Volterra - domy i apartamenty wakacyjne

Volterra

Volterra - domy i apartamenty wakacyjne

Volterra to dawne etruskie miasto, które w przeszłości było dwa razy większe niż obecnie. Niestety część miasta uległa erozji. Pozostałości etruskiego miasta znajdą Państwo jeszcze dzisiaj np. na Porta all’Arco, dawnej bramie miasta. Volterra położone jest pięknie w górskim otoczeniu w prowincji Piza. Ratusz Palazzo dei Priori, znajduje się na jednym z piękniejszych placów we Włoszech, Piazzo dei Priori, jest to jedna z najstarszych budowli tego rodzaju w Toskanii i prawdopodobnie był inspiracją dla sławnego Palazzo Vecchio we Florencji. Apartamenty i domy we Włoszech to zawsze idealna baza wypadowa na organizowane przez Państwa, wycieczki.

Popularne domy wakacyjne w Volterra

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Volterra

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Volterra

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Volterra

Loading...

Historia i Kultura

W VIII w.p.n.e. na terenach dziesiejszej Volterry mieszkali Etruskowie. W III w.p.n.e.miasto zostało zajęte przez Rzymian. Rozpoczęła się wówczas przebudowa miasta, mająca na celu zmniejszenie obszaru chronionego murami miejskimi. Volterra to idealne miejsce, jeżeli wakacje chcą Państwo spędzić we wspaniałym otoczeniu. Zachwycą tu Państwa kręte uliczki, średniowieczne kamienice, zabytkowe kościoły, wspaniałe place i ujednolicone zabudowania - widoku nie psują tu nowoczesne budynki. Od XVI wieku Volterra znana jest dzięki wyrabianym tu produktom z alabastru. Do niedawna lokalni mieszkańcy utrzymywali się głównie z rolnictwa i uprawy winorośli. Obecnie dużą rolę odgrywa tu turystyka, stąd popularność oferty "Toskania noclegi". Volterra stała się sławna w 2009 roku, po opublikowaniu sagi Zmierzch, napisanej przez Stephanie Meyer. Akcja książki dzieje się m.in. w Volterra. Miasto wykorzystało swoją szansę, dla zwiedzających wyznaczono specjalną trasę Księżyc w nowiu. Po obejrzeniu etruskich grobów czy renesansowych pałaców, turyści odwiedzają, przerobione na pub, więzienie, gdzie można napić się krwisto czerwonego wina.

Volterra

Urlop w domu wakacyjnym

Idealną kwaterą na wakacje w Volterra są domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL. W ofercie NOVASOL znajdą Państwo szereg atrakcyjnych domów wakacyjnych; odnowione dworki wiejskie, pięknie położone wille i interesujące apartamenty wakacyjne. Już dziś mogą Państwo wybrać i zarezerwować wybrany dom lub apartament wakacyjny na wspaniałe wakacje we Włoszech. Prosto i szybko.

Zapraszamy Państwa do spędzenia wakacji z NOVASOL w Volterra w prowincji Piza. NOVASOL oferuje Państwu najwspanialsze domy wakacyjne w całych Włoszech. Również w Volterra. Nieważne czy szukają Państwo funkcjonalnie urządzone apartamentu wakacyjne w centrum miasta czy przestronnego domu wakacyjnego lub wybierz dom z basenem i zapierającym dech w piersiach widokiem. W NOVASOL każdy znajdzie idealny dla siebie dom wakacyjny. W Volterra w prowincji Piza Włochy są najpiękniejsze.

Volterra

Atrakcje w okolicy

Spędzając wakacje w Volterra, koniecznie powinni Państwo zobaczyć najważniejsze miejsca w mieście:

  • Palazzo Pretorio - w przeszłości mieściła się siedziba władz miasta. Na wieży budynku znajduje się charakterystyczna rzeźba świnki.

  • Piazza dei Priori - jest to główny plac miasta, na którym odbywa się wiele imprez i wydarzeń kulturalnych. Zachwycą tu Państwa średniowieczne budynki, w których obecnie mieszczą się ratusz, banki, restauracje czy lokalne sklepiki.

  • Palazzo dei Priori - najstarszy w Toskanii ratusz, położony na placu głównym. Budynek miał symbolizować uniezależnienie się miasta od władzy biskupów.

  • Piazza San Giovanni - plac miejskim, na którym znajduje się babtyserium, zbudowane na planie ośmiokąta i wybudowana w XII wieku katedra.

  • Rzymski Amfiteatr - można zwiedzić pozostałości amfiteatru z I w.p.n.e.

  • Muzeum Etrusco Guarnacci - powstało w 1761 roku i obecnie jest zaliczane do najstarszych muzeów w Europie.

Dodatkową atrakcją wakacji w Volterra jest bliskość morza. W mniej niż godzinę dojadą Państwo do cudownych plaż toskańskiego wybrzeża w Bibbione czy Cecina. Dlatego gorąco Państwa zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą NOVASOL i wyboru obiektu z oferty "domy i apartamenty Włochy". Jesteśmy pewni, iż każdy znajdzie idealne dla siebie zakwaterowanie w Volterra.

Badać

Kierunki

Kraje

Regiony

Obszar