search

Urlop w domu wakacyjnym na wyspie Korčula

Wakacje na Wyspie Korcula

Ta wyspa z najwspanialszą florą na Adriatyku, jest w swojej ekologii wyjątkowa. Niezliczone drzewa oliwkowe i owocowe oraz lawenda i jej zapach pobudzają zmysły. Wszędzie na tej malowniczej wyspie można trafić na stuletnie cyprysy, winnice w kształcie tarasów oraz gaje oliwne. Białe domy z kamienia naturalnego i widoczne z daleka wieże kościołów i kapliczek wzbogacają otoczenie. Ciekawostką jest, że z tych białych kamieni został wybudowany Biały Dom w Waszyngtonie. Dom lub apartament wakacyjny to idealna baza wypadowa na Wasz urlop. Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Miasto Korcula, w którym urodził się znany odkrywca Marco Polo, jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morzy Sródziemnego. Jest to punkt centralny życia kulturowego i turystycznego oraz gdzie na każdym kroku spotkać się można ze śladami historii. Korcula nazywana jest małym Dubrownikiem, głównie w sezonie wakacyjnym przyjeżdża tu wielu turystów. Lumbarda, jedna z piękniejszych miejscowości na wyspie, oferuje wachlarz możliwości odprężenia się. Zarówno plaże żwirowe i skaliste znajdujące się w miejscowości, jak plaże piaszczyste w jej okolice zapraszają do kąpieli w krystalicznie czystym morzu. Wyspa Korcula to idealne miejsce, dlatego też zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji zatytułowanych "Chorwacja apartamenty".

Korcula

Historia i Kultura

Według legendy wyspa Korcula została odnaleziona w XII w.p.n.e. przez Antenora. Wykopaliska na wyspie potwierdzają, że pierwsi mieszkańcy żyli tu w epoce mezolitu i neolitu. Następnie pojawili się tu Ilirowie, po których na wyspie pozostały kamienne fortece i budowle. Po Ilirach, w VI w.p.n.e. osiedlili się tu Grecy z Korfu, którzy na część swojej ojczyzny nazwali Karculę Czarną Kerkyrą. Kolejno wyspa należała do rzymskiej prowincji, Cesarstwa Bizantyjskiego, Słowian oraz Awarów. W IX w. rozpoczął się proces christianizacji Chorwatów. W XII w. Korcula została włączona do Republiki Weneckiej. Władze wyspy poprawiły wówczas stosunki dyplomatyczne oraz wprowadziły przepisy, aby usprawnić funkcjonowanie oraz chronić niezależność wyspy. Obecnie mieszkańcy wyspy utrzymują się z turystyki, uprawy winorośli i oliwek oraz rybołóstwa.

Korcula jest korzystnie położona pośród zatoczek i rozlewisk. Od północnej strony wyspa jest względnie niska i przystępna, znajdują się tu porty: Korcula, Racisce, Prigradica oraz Banja. Od strony południowej teren jest miejscami stromy i bardziej rozłożysty, niektóre znajdujące się tu skały sięgają 30 m ponad poziom morza. Turystyka na wyspie zaczęła się rozwijać w XIX w. Przez wzgląd na łagodny klimat, czyste powietrze i lecznicze błota, wiele osób przyjeżdżało tu w celach zdrowotnych. Obecnie na wyspę przyjeżdżają turyści z całego świata, aby podziwiać wspaniałą przyrodę, tysiącletnią kulturę oraz historię. Znajdą tu Państwo urocze zatoki, piękne plaże, gaje oliwne, winnice oraz prastare osady. Podczas pobytu na wyspie mogą Państwo urządzać wycieczki na pobliskie wyspy: Badija, gdzie panują dobre warunki kąpieliskowe, Majsan, Lucnjak, Sutvara - dobre warunki spacerowe oraz znajdujące się tu wykopaliska archeologiczne. Zachęcamy również do odwiedzenia: Vrnik (znajdują się tu średniowieczne kamieniołomy, idealny na spacer), Vela Luka (idealne warunki do uprawiania turystyki górskiej), Orebic (wspaniałe winnice i malownicze krajobrazy), Ston (aktywne tężnie, wysoki mur obronny), Dubrownik, rezerwat przyrody Hutovo Blato, Park Narodowy Mjlet, wyspa Lastovo.

Korcula

Urlop w domu wakacyjnym

Dom wakacyjny na Korculi będzie idealnym rozwiązaniem, jeżeli wakacyjny odpoczynek zechcecie połączyć ze zwiedzaniem. W ofercie NOVASOL znajdziecie atrakcyjne domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Korcula. Wszystkie nasze kwatery w Dalmacji zostały urządzone zgodnie z gustem konkretnego właściciela, dzięki czemu możecie mieć pewność, że każda nasza kwatera wakacyjna jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Znajdziecie tu domy wakacyjne o różnym standardzie i wyposażeniu, od najprostszych, funkcjonalnych apartamentów wakacyjnych, poprzez standardowe trzygwiazdkowe domy wakacyjne po prawdziwe wille z prywatnym basenem i wszelkimi możliwymi udogodnieniami. Często do dyspozycji gości domów wakacyjnych jest działka lub grill. W wielu naszych domach wakacyjnych jest dostęp do internetu. Do wielu kwater macie możliwość, przyjechać ze zwierzęciem domowym. Jeszcze inne położone są w pobliżu plaży. W ofercie NOVASOL każdy z Was z pewnością znajdzie idealną dla siebie kwaterę na wakacje!

Korcula

Miasto Korcula - Warte zobaczenia

Korcula ma bogatą tradycję morską, budowy łodzi i kamieniarstwa. W średniowieczu miasto Korcula należało do bardziej dochodowych w basenie Morza śródziemnego. Budowa miasta, z rozbudowaną siecią ulic została rozpoczęta w XIII w. Bramy miejskie było wielokrotnie rozbudowywane. W centrum miasta znajduje się katedra św. Marka z XV w., pałac biskupi z XVII w. oraz pałac Gabriela, w którym obecnie mieści się muzeum miejskie. W zachodniej części miasta konieczne powinniście odwiedzić klasztor Dominikanów, w którym można podziwiać dzieła sztuki. Będąc w Korculi koniecznie powinniście również obejrzeć przedstawienie Korcula Moreska. Planując kolejne wakacje prosimy pamiętać, iż w ofercie NOVASOL znajdą Państwo domy i apartamenty wakacyjne w Chorwacji. Prosimy nie zwlekać i już dziś zarezerwować wspaniały dom wakacyjny na cudowne wakacje w Chorwacji.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy