Wakacje w kontynentalnej Chorwacji

Chorwacja kontynentalna obejmuje regiony, nie leżące nad Morzem Adriatyckim. Składa się ona z Slawonii, Chorwacji Centralnej oraz Zagrzebia. Ziemie te pokryte są gęstymi lasami, polami oraz licznymi wzniesieniami oraz górami. Chorwacja kontynentalna to również zabytkowe miasta, liczne zamki oraz świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna. Dzięki temu, z roku na rok, coraz więcej turystów wybiera tą część kraju na wakacje w Chorwacji. Jest to świetna propozycja dla wszystkich, którzy lubią zwiedzanie i aktywny wypoczynek, a zarazem chcą uniknąć tłumów i w ciszy oraz spokoju naładować naturalne baterie na cały rok. Warto skorzystać z okazji i wybrać się na urlop do Chorwacji kontynentalnej, póki nie została jeszcze „zadeptana” przez turystów. Przekonacie się, że jest to urokliwy i pełen tajemnic oraz przygód region.

Zarezerwuj noclegi w Chorwacji kontynentalnej!

Popularne domy wakacyjne w Chorwacja kontynentalna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Chorwacja kontynentalna

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Chorwacja kontynentalna

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Chorwacja kontynentalna

Loading...

Domy wakacyjne w Chorwacji

Jeśli byliście już wszędzie i szukacie nowych lokalizacji na niezapomniany wypoczynek, to wakacje w Chorwacji kontynentalnej, są idealną propozycją dla Was. A teraz, dzięki NOVASOL, możecie szybko i sprawnie to urzeczywistnić. Nasze domy wakacyjne w Chorwacji kontynentalnej rozlokowane są w całym regionie. Znajdziecie je zarówno w pełnych atrakcji miastach, jak i z dala od ośrodków miejskich, pośród lasów i pięknych krajobrazów. Nasze obiekty to również gwarancja jakości i czystości. Wszystkie domy i apartamenty wakacyjne są w pełni wyposażone, wliczając w to kuchnie, gdzie z łatwością można przyrządzić posiłek. Dużo obiektów posiada również dodatkowe udogodnienia, takie jak prywatny basen czy jacuzzi na tarasie. Sprawdźcie więc jak najszybciej ofertę "Chorwacja apartamenty i domy".

Zarezerwuj noclegi w Chorwacji kontynentalnej!

Slawonia

Slawonia obejmuje ziemie położone na północnym zachodzie kraju. Rozległa równina, położona pomiędzy Sawą i Drawą, kiedyś znajdowała się całkowicie pod wodą morską. Dziś, o jej obecności świadczą charakterystyczne panońskie góry wyspowe. Wzniesienia te, kiedyś były wyspami morskim, a teraz są najwyższymi punktami Slawonii. Aktualnie Slawonia to bezkresne pola i lasy, gdzie można oddychać świeżym powietrzem i nacieszyć oko pięknymi widokami. Wakacje w Slawonii to także liczne trasy piesze i rowerowe, a także szlaki winne, prowadzące przez najlepsze winnice regionu. Slawonia to również ciekawe miasta i zabytkowe budowle, które skrywają ciekawe historie.

Zarezerwuj noclegi w Chorwacji kontynentalnej!

Chorwacja Centralna

Jeśli jesteście amatorami górskich wycieczek i dziewiczej natury, to Centralna Chorwacja jest właśnie dla Was. Ten przepiękny region, znajdziecie na północy kraju i obejmuje on wszystkie ziemie z wyjątkiem Zagrzebia, który jest oddzielną jednostką. Oprócz turystki górskiej, wakacje w Chorwacji centralnej to także urlop wśród średniowiecznych zamków, uzdrowisk z gorącymi termami oraz na licznych trasach tematycznych, jak np. szlaki winne, czy edukacyjne. Świetne miejsce dla fanów aktywnego wypoczynku, podczas którego można poznać nową kulturę i zwyczaje.

Zarezerwuj noclegi w Chorwacji kontynentalnej!

Zagrzeb

Stolica Chorwacji, położona w północnej części kraju. Ulokowana jest tuż u podnóża góry Medvenicy, która jest świetnym miejscem na górskie wyprawy. Przez miasto przepływa rzeka Sawa, która jest poprzecinana zabytkowymi mostami. Apartament w Zagrzebiu to ciekawa propozycja na miejski urlop w Chorwacji. Miasto pełne jest zabytków i atrakcji dla każdego. Liczne sklepy, karczmy, restauracje i kluby nocne potrafią przyprawić o zawrót głowy. Najmłodsi również będą zadowoleni, odwiedzając miejskie zoo czy biegając po jednym z kilku zielonych parków. Zagrzeb przyciąga również bogatą ofertą kulturalną i mnóstwem imprez plenerowych.

Ciekawe miasta

Oprócz Zagrzebia, które jest bardzo wartościowym miastem, w regionie Chorwacji kontynentalnej znajdziecie całą gamę miejscowości, które grzechem jest odpuścić podczas wakacji w Chorwacji. Rezerwując dom wakacyjny NOVASOL macie szansę poznać miasta Chorwacji kontynentalnej, takie jak:

  • Osijek – z przepiękną, barokową zabudową miejską oraz rozległymi parkami.

  • Karlovac – znane jako miasto parków. Słynie z muzeum wojskowego.

  • Varazdin – miejscowość z zabytkami pochodzącymi zarówno ze średniowiecza, baroku oraz początku XX wieku.

  • Vukovar – miasto z największym portem rzecznym w Chorwacji. Warto tu odwiedzić Muzeum Miejskie oraz Muzeum Kultury.

  • Sisak – miasto z przepiękną starówką, której główną część stanowi XVI-wieczny fort.

  • Slavonski Brod – miejscowość z zabytkowymi budynkami z czasów Cesarstwa Austriacko-Węgierskiego.

Wakacje na łonie natury

Chorwacja kontynentalna, w odróżnieniu od przymorskich regionów, kusi gęstymi lasami, które można swobodnie przemierzać bez stania w kolejce. Najważniejszymi przyrodniczo miejscami są dwa parki narodowe. Park Welebitu Północnego to rezerwat mający na celu ochronę przyrody i krajobrazu gór Welebit. W parku tym można podziwiać niesamowite formacje skalne oraz jedną z najdłuższych jaskiń na świecie – „Lukina Jama”. Drugim rezerwatem, jest Park Narodowy Jezior Plitwickich. To jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w kraju. Obejmuje on teren pokryty przez połączone kanałami i wodospadami jeziora, a wszystko to otoczone gęstymi lasami. Warto zarezerwować sobie jeden dzień na przeżycie niesamowitej przygody w tym miejscu. Wakacje w Chorwacji kontynentalnej, to także parki przyrodnicze, krajobrazowe oraz pomniki przyrody, których na tych terenach jest bardzo wiele. Przez obszary parków prowadzą trasy piesze i rowerowe, podczas których nacieszycie oczy pięknymi widokami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami.

Wakacje z psem

Na urlop w Chorwacji kontynentalnej, możecie wybrać się również z czworonogiem. Obiekty z katalogu "Chorwacja noclegi", pozwalają na pobyt z ulubieńcem domu (taki dom oznaczony jest specjalną grafiką przy opisie). Jest to świetne miejsce dla psów bowiem nie ma tu aż tak uciążliwych upałów jak na wybrzeżu, a liczne lasy i parki sprawią, że zwierzę będzie miało się gdzie wybiegać. Chorwacja jest bardzo przyjaznym miejscem dla czworonogów, lecz na wszelki wypadek (zwłaszcza na terenach pod szczególną ochroną), podczas wakacji z czworonogiem w Chorwacji, warto zwrócić uwagę na regulaminy informujące o tym jak bardzo swobodnie może pies być wypuszczony w danym miejscu. Lasy są świetnie oznakowane i opisane, także przed wejściem warto zapoznać się z informacjami, aby uniknąć późniejszych nieporozumień.

Aktywne wakacje

Wakacje w Chorwacji kontynentalnej to możliwość uprawiania licznych dyscyplin sportowych. Trasy piesze sprzyjają długim wędrówkom, trekkingowi czy nordic-walking. Ich dodatkową zaletą jest to, że duża część z nich ma tematyczny charakter. Dzięki temu, piesze eskapady można łączyć ze zwiedzaniem czy ukierunkowaniem na cel np. szlak oliwny czy winiarski. Podobnie wyglądają możliwości jazdy na rowerze. Długie i atrakcyjne trasy sprzyjają wakacjom na dwóch kółkach. Dodatkowym atutem są liczne wzniesienia, które wymogą na Was wzmożoną pracę mięśni. W regionie tym popularne jest również wędkarstwo i łowiectwo. Warto jednak wcześniej zapoznać się z uprawnieniami i pozwoleniami na tą formę spędzania czasu. Atrakcją Chorwacji kontynentalnej są również spływy kajakowe i raftingowe, rejsy łodziami wiosłowymi, wyprawy speleologiczne, możliwości uprawiania wspinaczki górskiej i skałkowej. Dużą popularnością cieszy się tu również jeździectwo konne, dostępne w licznych stadninach oraz parki linowe, które z pewnością zapewnią miłe wspomnienia. Rezerwujcie więc kwatery z oferty "domki i apartamenty Chorwacja" i w drogę!