Urlop w domu wakacyjnym na wyspie Lastovo

Ten, kto chciałby uciec od masowej turystyki, wybierze ten mały raj na miejsce swojego pobytu na wakacje w Dalmacji Południowej, a najlepiej w obiekcie z oferty "Lastovo noclegi". Wyspa leży daleko na morzu i jest w znacznym stopniu przez turystów niezauważana. Lastovo jest skalistą wyspą, porośniętą makią i lasami sosnowymi, gdzie panuje bardzo łagodny klimat. Piękne zatoczki z charakterystycznymi plażami kamienistymi zapraszają do kąpieli i zatrzymania się na wyspie. Obok uprawy wina, oliwek i owoców, również połów ryb jest ważnym źródłem dochodów w regionie. Tutejszego wina możecie spróbować w dobrych restauracjach rybnych. Warto spędzić wakacje w Chorwacji!

Rzymianie nadali niegdyś nazwę Insula Augusta, co oznacza 'Wyspa Cesarza'. Od tego czasu nazwa przekształciła się na Lagusto, aż w końcu osiągnęła dzisiejszą formę Lastovo. Słońce świeci tu przez 2700 godzin w roku, a piękne plaże i bogata przyroda stawiają wyspę w pierwszej lidze kierunków wakacyjnych. Lastovo znane jest z licznych grot i jaskiń, które powstawały przez tysiące lat, dzięki działalności sił przyrody wśród twardych skał. Odkryć w nich można ślady jaskiniowców, a przepiękne naturalne rzeźby skalne, na długo pozostaną w Waszej pamięci. Główną atrakcją wyspy są jednak rzymskie i greckie ruiny, ale także szerokie piaszczyste plaże.

Lastovo

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Lastovo

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Lastovo

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Lastovo

Loading...

Sport i rekreacja

Lastovo to mała wyspa idealnie nadająca się na zwiedzanie jej pieszo, na rowerze lub skuterze, który bez problemu można wynająć na miejscu. Miłośnicy morza i wędkowania mogą wynająć łódź. Na wyspie znajdują się także dwie szkoły nurkowania. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą uprawiać trekking i piesze wycieczki bez obawy o swoje zdrowie. Jest to jedna z niewielu zamieszkałych wysp Adriatyku, gdzie nie ma jadowitych pająków ani węży. Otwarte morze umożliwia żeglowanie i surfing - to chyba dobre powody, by wybrać dom lub aartament z katalogu "Lastovo noclegi"!

Lastovo

Rozrywka na Lastovo

Ci z Was, którzy preferują wyprawy łodzią polecamy wycieczkę na pobliską wyspę Mljet lub niezwykle urokliwą wyspę Palagruza. Jest tu wszystko, czego potrzebujecie do aktywnego wypoczynku wśród dziewiczej przyrody. W sierpniu, na wyspie Lastovo odbywa się festiwal muzyczny. W miastach Zaklopatica i Ubli warto zawitać do jednej z licznych tradycyjnych restauracji i skosztować tutejszych przysmaków. Nie można zapomnieć o lokalnie wyrabianym winie i największym przysmaku – homarze. Wszystkie te atrakcje będą Wam bliskie, jeżeli wybierzecie dom wakacyjny w Dalmacji.

Plaże w Lastovo

Większość wybrzeża stanowią plaże kamieniste, przeplatane w niektórych miejscach plażami z betonu, skąd nurkowie będą mogli obserwować ławice ryb i ośmiornic. Stolica wyspy posiada piękną zatokę podkreśloną przez atrakcyjne plaże. Jeżeli pragniecie wynająć kwaterę z katalogu "Chorwacja apartamenty", wyspa Lastovo jest z pewnością miejscem godnym polecenia.

Atrakcje turystyczne

Zarezerwuj dom lub apartament wakacyjny z oferty "Chorwacja noclegi" i poznaj miejsca takie jak:

  • Medvjedina – według mieszkańców, w południowej części wyspy, w pobliżu jaskini, jeszcze nie tak dawno żyła mniszka śródziemnomorska, jeden z najbardziej zagrożonych ssaków na świecie

  • Latarnia morska Struga- jedna z najstarszych na Adriatyku

  • Lastovnjaci - wyspa zaledwie kilka mil od Lastovo

  • Lucica – urokliwa wioski, której domy wydają się wyrastać wprost z morza

  • Lastovo – stolica wyspy i znajdująca się tu stacja meteorologiczna

Jeszcze raz - polecamy nasze domki i mieszkania za katalogu "Lastovo noclegi"!