Domy wakacyjne Premuda

Premuda

Domy wakacyjne Premuda

Premuda to wyspa należąca do archipelagu wysp zadarskich, wysunięta najbardziej na zachód ze wszystkich wysp tego archipelagu. Ma ok. 10 km długości oraz ok. 1 km szerokości. Wyspa położona jest na południowy – zachód od wyspy Silba i północny – zachód od wyspy Skarda. Znajdują się tutaj dwa porty oraz miejscowość o tej samej nazwie, co wyspa. Lokalni mieszkańcy utrzymują się głownie z rybołówstwa oraz uprawy oliwek. Wyspa jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów, głównie ze względu na doskonałe warunki do nurkowania. U wybrzeży Premudy leży wrak austro – węgierskiego pancernika. Aby w pełni cieszyć się urokami wyspy wystarczy zarezerwować dom wakacyjny. Nasz produkt "Chorwacja apartamenty" to gwarancja prywatności a jednocześnie niewielka odległość do atrakcji, jakie oferuje wyspa i jej okolice. Ponadto będziecie mieć okazję poznać lokalnych mieszkańców, którzy są niezwykle pomocni i sympatyczni. Z przyjemnością opowiedzą na wszelkie pytania i opowiedzą o historii wyspy.

Niezwykłe miejsce

Na pierwszy rzut oka Premuda nie wyróznia się niczym spośród innych wysp okolic Zadaru (przy okazji - zerknijcie do katalogu "Zadar noclegi"). Jednak kto raz tu przypłynie, będzie chciał wrócić. Na wyspie panuje niezwykła atmosfera. Jest to urocze miejsce, oferujące doskonałe warunki do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Tutaj nie musicie się nigdzie spieszyć, możecie usiąść na plaży i spokojnie pomyśleć. Lub zatopić się w lekturze ulubionej powieści. Na wyspie czas płynie powoli. Na stałe mieszka tu tylko ok. 60 osób, oczywiście w sezonie letnim liczba ta zwiększa się kilkunastokrotnie. Dzięki dobremu połączeniu promowemu z Zadarem, możecie również poznać to niezwykłe miasto. Wasze wakacje w Dalmacji będą niezwykłym doświadczeniem. Premuda zachwyci każdego. Jest to doskonała destynacja wakacyjna dla rodzin z dziećmi oraz grup przyjaciół. To doskonałe miejsce zarówno dla osób poszukujących ciszy i spokoju, jak i dla miłośników aktywnego wypoczynku. Nurkowie mogą tu odkrywać podwodne jaskinie lub szukać skarbów we wraku pancernika. Z kolei na amatorów kąpieli wodnych i słonecznych czekają tu urocze zatoczki i malownicze plaże. NOVASOL zaprasza na pełen słońca urlop w Dalmacji.

Zadar

Na wyspie Premuda przeważa klimat śródziemnomorski i ciepłym latem i łagodną zimą. W południowo – zachodniej część wyspy znajduje się laguna, stwarzająca naturalną ochronę przed wiatrem Bora. Wybierając obiekt z oferty "apartamenty Chorwacja" na pięknej wyspie Premuda, koniecznie powinni Państwo odwiedzić historyczny Zadar. W tym dawnym mieście – twierdzy czeka wiele zabytków, takich jak Muzeum Narodowe, Muzeum Archeologiczne, historyczne bramy miasta czy kościół Św. Donata. Ponadto Zadar oferuje wspaniałe warunki do nurkowania i plażowania. Tutaj znajdziecie również liczne trasy rowerowe, a na amatorów nocnego życia czekają puby i nocne kluby. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia restauracji i spróbowania tradycyjnych potraw kuchni dalmackiej. Latem w Zadarze odbywają się imprezy kulturalne. Z kolei na promenadzie Zadaru warto zobaczyć dwie instalacje miejskie: Powitanie Słońca oraz morskie organy. NOVASOL zachęca do dowiedzenia wyspy Premuda oraz zwiedzenia jej okolicy. Z całą pewnością nie będziecie rozczarowani!