Blato - domy i apartamenty wakacyjne

Dom wakacyjny w Blato

Blato - domy i apartamenty wakacyjne

Blato to miejscowość i gmina położona w zachodniej części wyspy Korcula. Jest to najstarsze na wyspie miasteczko,a znajduje się w dolinie otoczonej pełnymi winnic wzgórzami. Urokliwa lokalizacja to nie jedyna zaleta Blato. Wybierając z oferty "Korcula noclegi", zamieszkacie w cichej i spokojnej lokalizacji, a do najbliższej plaży będziecie mieć ok. 4 kilometry. Poza tym, będziecie mogli poznać różnicę pomiędzy wybrzeżem wystawionym w stronę lądu, a wybrzeżem skierowanym bezpośrednio w głąb Adriatyku.

Na wakacje w Blato można dostać się dwoma sposobami: krótką przeprawą promową z portu Orebic (na półwyspie Peljesac) lub dłuższą przeprawą ze Splitu do kurortu Vela Luka. Niezależnie jednak od tego, którą opcję wybierzecie – z pewnością czekają Was tu satysfakcjonujące i odprężające wakacje w Chorwacji.

 

Popularne domy wakacyjne w Blato

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Blato

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Blato

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Blato

Loading...

Domy i apartamenty wakacyjne w Blato

Spędźcie wakacje w Blato i okolicy i zamieszkajcie w, jednej z wielu, kwater w Dalmacji. Możesz zamieszkać w samej miejscowości lub w należących do gminy miasteczkach nadmorskich. Wybór należy do Was!

Wszystkie nasze kwatery w Chorwacji są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty i meble oraz dostępne praktycznie przez cały rok. Do Waszej dyspozycji będą również tarasy z panoramicznym widokiem, ogrody, place zabaw, baseny, grille i wiele innych udogodnień – wszystkie są wypisane przy obiektach wakacyjnych.

Noclegi w Chorwacji to również dostęp do opcji „all inclusive”. Oznacza to, że każdy obiekt wakacyjny w tym kraju gwarantuje pościel, ręczniki, media i sprzątanie końcowe bez żadnej opłaty!

Naszą ofertę kierujemy również do osób chcących zabrać ze sobą domowego ulubieńca. Wystarczy, ze wybierzecie filtr „dom przyjazny zwierzętom” i pojawią Wam się obiekty gdzie Wasi pupile są mile widziani! Zapoznajie się z całą ofertą "Chorwacja apartamenty i domy".

 

Korcula

Atrakcje w Blato i okolicy

Blato to świetne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek, szczególnie dla tych którzy lubią łączyć piesze wycieczki po górach i relaks na nadmorskim wybrzeżu. Z racji swojego położenia, Blato oferuje ciekawe trasy turystyczne po wzgórzach pełnych winnic i uprawy owoców, a także plaże po dwóch stronach wyspy.

Najbardziej znaną plażą w okolicy Blato jest plaża w Prigradicy (4 km) oraz plaża Zal w Prizbie (8 km). Obie plaże są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, dzięki łagodnemu spadkowi dna morskiego. Plaże te są plażami żwirowo-kamienistymi, dlatego zabierzcie ze sobą obuwie ochronne. Na plażach czekają na Was również punkty gastronomiczne, atrakcje na wodzie i wiele innych udogodnień.

Wybierając domy lub apartamenty z katalogu "Chorwacja noclegi", będziecie również mogli uprawiać sporty wodne. Szczególnie polecamy nurkowanie i snorkeling w błękitnych, pełnych życia wodach Adriatyku. Popularne są tu również paddle-boarding, kajakarstwo oraz windsurfing – każdy tu znajdzie coś dla siebie!

Amatorzy zwiedzania również się tu odnajdą. W Blato znajdziecie wąskie uliczki pełne średniowiecznych i renesansowych budowli, takich jak domostwa, kościół Wszystkich Świętych (XIII wiek), barokowy zamek Arneri czy kościół św. Kosmy i Damiana z VI wieku. Warto również wspomnieć o słynnym tańcach z mieczami, zwanymi "kupanija" - to niezwykłe widowisko można podziwiać tu 28 kwietnia co roku.

Na wyspie warto udać się również do Lumbardy oraz stolicy wyspy – Korcula. Z kolei, z pobliskiej Vela Luki możecie wybrać się w rejs na sąsiednie wyspy, takie jak Lastovo, Hvar czy Vis. Tu nikt nie będzie się nudził!