Wakacje na wyspie Pasman – domy wakacyjne

Pasman

Wakacje na wyspie Pasman – domy wakacyjne

Pasman to wyspa chorwacka, leżąca na Morzy Adriatyckim. To jedna ze spokojniejszych destynacji w Chorwacji. W tym regionie znajdą Państwo liczne plaże piaszczyste, żwirowe i kamieniste, a także gęste lasy sosnowe, gaje oliwne oraz plantacje winogron. "Domy i apartamenty Chorwacja", to propozycja NOVASOL na wakacje z dala od zgiełku i hałasu wielkich miast. Na wyspie znajdują się jedynie niewielkie osady pełne niskich zabudowań. Pasman wyróżnia fakt, iż pod wpływem częstych zmian pływów, występuje tu najczystsza woda w regionie. Dzieki temu, otoczenie wyspy jest idealnym miejscem do nurkowania oraz snorkelingu. Nasze domy oraz mieszkania wakacyjne, zapewnią Wam dostęp do wszystkich mediów oraz sprzętów gospodarstwa domowego. To Państwo zdecydują, czy wolą domek blisko plaży, czy lepszą opcją będzie kwatera wśród lasów. Naszą ofertę, wyróżnia również fakt, że większość obiektów ma własne baseny, co jest dużym udogodnieniem dla osób, które wolą zażywać kąpieli słonecznych i wodnych bez współturystów. Nasze kwatery są przygotowane na pobyt rodzin, a także dużych grup.

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Pasman

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Pasman

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Pasman

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Pasman

Loading...

Na wyspie

Pasman jest podzielony na dwie strefy. Północna część jest najbardziej zaludniona i to tu znajduje się większość osad i wiosek rybackich. Południowa część, jest z kolei praktycznie niezamieszkana i bardziej naturalna. Znaleźć tam można romantyczne zatoczki z krystalicznie czystą wodą oraz opuszczone kamienne domki w gajach oliwnych. Centralną część wyspy zajmują gęste lasy sosnowe i piniowe, które pokrywają liczne wzniesienia. Najwyższym z nich jest Bokolj (272 m. n.p.m.), z którego widać liczne wysepki pobliskich archipelagów.

Spędzając wakacje w Dalmacji północnej, warto wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę po miejscowych miasteczkach, takich jak:

  • Tkon – w tej osadzie warto zobaczyć benedyktuński klasztor z XI wieku. Tkon jets również miejscem, gdzie narodził się sport zwany skrapingiem, Jest to bieg na orientację po kamienistych wzgórzach.

  • Kraj – miasteczko z gotyckim monastyrem Franciszkanów, w którym można zobaczyć również barokowe zdobienia.

  • Pasman – największa miejscowość na wyspie, z której można podziwiać piękne widoki na pobliskie wyspy. Warto również spróbować w jednej z miejscowych tawern, świeżo złowionej ryby czy owoców morza.

W pozostałych miasteczkach, można zobaczyć jak wygląda życie na wyspie oraz poznać szczegóły życia farmerów czy rybaków. Podczas wycieczek warto zakupić u miejscowych producentów – oliwki oraz winogrona, które są tu hodowane naturalnymi metodami od pokoleń.

Pasman

Wokół wyspy

Wakacje w Chorwacji dadza Wam okazję aby wziąć udział w jednym z licznych rejsów, które mają do zaoferowania mieszkańcy wyspy. Dostępne są tu rejsy żagłowkami, motorówkami czy stateczkami ze szklanym dnem. Rezerwacja kwater z kategorii "Chorwacja apartamenty", to również możliwość poznania okolicznych wysp, zarówno tych zamieszkałych jak i bezludnych. Warto wybrać się m.in. na Drugi Otok, Iż czy Kornati. Można tam w ciągu jednego dnia zobaczyć mnóstwo ciekawych zabytków i atrakcji. Miedzy wyspami, a także między Pasman a lądem stałym, są dostępne połączenia promowe, dzięki którym wakacje w Chorwacji nie oznaczają spędzania ich w jednym miejscu.