Wakacje w Nin – domy wakacyjne

Wyspa Nin

Wakacje w Nin – domy wakacyjne

Nin to niewielkie miasteczko, położone w północnej Dalmacji. Mimo swoich małych rozmiarów, ma bardzo bogatą i burzliwą historię. Słynie również z tego, że w pobliżu miejscowości znajdują się piaszczyste plaże, których nie ma zbyt wiele w Chorwacji. Jest to więc świetne miejsce dla osób, które preferują wypoczynek nad piaszczystymi lagunami. W samym mieście i w okolicy, znajdziecie doskonale rozwiniętą bazę turystyczną, z restauracjami, pubami, klubami nocnymi oraz innym atrakcjami. Będąc w Nin, będziecie również mieli możliwość uprawiania sportów wodnych, nurkowania, kajakarstwa i wielu innych sportów. Domy wakacyjne są zatem śietną propozycją dla osób, którę lubią tętniące życiem nadmorskie kurorty. Zwolennicy zacisznych miejsc, również znajdą tu obiekty położone w spokojniejszych miejscach. Domy i apartamenty wakacyjne w ofercie NOVASOL, są w pełni wyposażaone i większość z nich ma prywatny basen. Nasze kwatery są w stanie przyjąć zarówno małe rodziny jak i dużę grupy osób. Rezerwujcie więc nasz produkt "Chorwacja apartamenty" i w drogę!

Popularne domy wakacyjne w Nin

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Nin

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Nin

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Nin

Loading...

O Nin słów kilka

Oprócz typowo wakacyjnej oferty, miasteczko Nin ma w swojej ofercie również liczne zabytki, które są świadectwem długiej i burzliwej historii. Pierwsze ślady obecności człowieka w tym miejscu datuje się na IX wiek p.n.e. Swój rozkwit Nin przeżywało podczas panowania Rzymian. W czasie ich rządów, to właśnie tu mieściła się największa świątynia w Dalamcji. W VII wieku zostało pierwszy raz zniszczone, podczas najazdu Słowian. Z kolei od XIII wieku Nin, znajdował się pod protekcją Wenecjan i był dwukrotnie zniszczony podczas wojen z Turkami. Dziś jest chętnie odwiedzanym kurortem turystycznym oraz historycznym. Już samo położenie miasteczka jest charakterystyczne, ponieważ starówka znajduje się na małej wyspie, którą z lądem łączą dwa mosty.

Wakacje w Chorwacji, są świetną okazją aby odwiedzić:

  • Kościół Św. Krzyża ( IX w.)– który do niedawna był najmniejszą katedrą na świecie.

  • Kościół koronacyjny Św. Mikołaja – prawdopodbnie w tym kościele koronowanych było aż siedmiu królów. Budowla zawiera charakterystyczną wieżę obronną z „zębami”.

  • Kościół Św. Anzelma – z bogatą ekspozycją relikwiarzy, pochodzących z czasów średniowiecza.

  • Muzeum Archeologiczne – w swoich zbiorach posaiada mnóstwo eksponatów z czasów panowania Rzymian.

Oprócz tego, zabytkowa starówka, a także ulice miasta skrywają mnóstwo pozostałości i budynków, pochodzących z różnych okresów historii miasta.

Zadar

Rezerwując obiekt z katalogu "apartamenty Chorwacja", koniecznie odwiedźcie Zadar. Jest to jedne z większych miast w Chorwacji. Port ten, ma również bardzo bogatą historię oraz mnóstwo zabytków wartych obejrzenia. W Zadarze, znajdują się liczne klasztory, pozostałości budowli rzymskich, barokowe pałace oraz wiele innych ciekawych obiektów. Miasto ma również piękną, zabytkową starówkę, z licznymi uliczkami pełnymi restauracji, tawern i sklepików z pamiatkami oraz miejscowymi rękodziełami. Gdy spędzacie wakacje w Dalmacji, to warto poświęcić dzień lub dwa na pacer po Zadarze, zwłaszcza że, od Nin oddalony jest zaledwie o 20 kilometrów.