Wakacje w domu wakacyjnym na wyspie Ugljan

Ta zielona wyspa, która otrzymała nazwę dzięki wiecznie zielonym winnicom, drzewom oliwnym i figowym oraz innej zielonej roślinności śródziemnomorskiej, położona jest w archipelagu Zadaru. Ustronne zatoki z plażami skalistymi i piaszczystymi, np. zatoka Muline oraz przejrzysta woda zapraszają do korzystania z uroków kąpieli. Małe miejscowości znajdujące się na wyspie: Preko, Kali i Kuklija, warte są odwiedzenia. Dzięki dobremu połączeniu z Zadarem, jest to idealny cel jednodniowej wycieczki. Warto spędzić wakacje w Chorwacji!

O wyspie Ugljan wspomniano po raz pierwszy w roku 1325. Jednak znalezione na wyspie ślady dowodzą, iż była ona zamieszkała już w neolicie. Ugljan w obecnej formie powstało w okresie średniowiecza. Największą atrakcją turystyczną wyspy jest klasztor z XV wieku, który otwarty jest dla zwiedzających. Można tutaj zobaczyć, jak żyją mnisi, a także spróbować kulinarnych specjałów, takich jak domowej roboty likier, ser czy szynka.

Na bogatej w tradycje wyspie Ugljan wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Lokalna społeczność żyje tutaj w dużej mierze tak, jak w czasach, gdy wyspa była skolonizowana przez Grecję. Jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem turystów, na wyspę wkroczyła także nowoczesność. Dzięki temu połączeniu, miejsce to jest idealne na urlop. Sprawdźcie więc katalog "Chorwacja apartamenty" już teraz!

Wybrzeże Ugljan

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Ugljan

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Ugljan

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Ugljan

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Ugljan

Loading...

Urlop w domu wakacyjnym

W ofercie NOVASOL znajdziecie cudowne domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Ugljan. Domy wakacyjne z naszej oferty to idealna kwatera zarówno na wakacje z dziećmi, jak i urlop w gronie przyjaciół. Warunki, panujące na wyspie sprawiają, iż jest to miejsce idealne na wypoczynek z dziećmi. W zatoce Muline znajdziecie najpiękniejszą na wyspie plażę. Natomiast w okolicy miejscowości Ugljan są urocze plaże piaszczyste. Domy wakacyjne NOVASOL często położone są w pobliżu plaży, co bardzo uprzyjemnia wypoczynek. Również jeżeli jesteście amatorami aktywnego wypoczynku, dobrze trafiliście - w naszej ofercie znajdują się apartamenty wakacyjne ulokowane w centrum miast lub położone zupełnie na uboczu. Nie ma znaczenia jaki sposób wypoczynku preferujecie - w NOVASOL każdy znajdzie dom wakacyjny w Dalmacji Północnej odpowiedni dla swoich potrzeb.

Urocze miasteczko na Ugljan

Atrakcje na wakacje

Na wyspę Ugljan można dostać się promem z Zadaru. Jeżeli urlop chcecie spędzić w otoczeniu przyrody, to świetnie trafiliście. Na wyspie rośnie gęsty bluszcz, figowce, drzewa oliwne oraz roślinność śródziemnomorska. Poza turystyką, lokalni mieszkańcy utrzymują się z rolnictwa, rybołówstwa oraz uprawy owoców i oliwek. W okresie letnim na wyspie organizowane są różnego rodzaju imprezy, takie jak Noc z latarniami rybackimi, Reagty, Targi antyków, Parada łodzi czy Ugljan w kwiatach, kiedy to ogrody, zabytki i restauracje są dekorowane. Jeżeli interesuje Was hostoria tego miejsca, zachęcamy do odwiedzenia gotyckiego kościoła z XV w., ruin willi z okresu rzymskiego (zatoka Batalaza) oraz dawnego fortu (wzgórze Koran). Polecamy także zorganizowanie wycieczki do Zadaru oraz na wyspy Pasman i Dugi.

Gorąco polecamy Wam naszą ofertę "domy i apartamenty Chorwacja". Mieszkając w domu wakacyjnym zyskacie swobodę i niezależność w planowaniu czasu wolnego. Tutaj sami decydujecie co i kiedy zobaczyć, a jeżeli nie będziecie mieć ochoty na zwiedzanie, w apartamencie wakacyjnym znajdziecie odpowiednie warunki do odpoczynku. Dlatego nie zwlekajcie ani chwili dłużej i już dziś wybierzcie dom na wspaniałe wakacje!