Split noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Split noclegi

Split noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Split to największe miasto Dalmacji z 1700-letnią historią, położone na półwyspie pomiędzy Zatoką Kastela a morskim kanałem Split. Dla większości turystów znane jest głównie jako metropolia kulturowa i węzeł komunikacyjny. Nic więc dziwnego, ż posiadamy tu bogatą kolekcję obiektów zatytułowaną "Chorwacja apartamenty". Ze względu jednak na różnorodność zabytków archeologicznych i historycznych jest z pewnością miejscem godnym odwiedzenia. Rezerwując obiekt z oferty "Split noclegi" możecie tutaj odkryć niepowtarzalne Stare Miasto skrywające w swoich zakamarkach najmniejszą ulicę na świecie „pusti me proci” („pozwól mi przejść”), czy też Pałac cesarza Dioklecjana, wraz z jego podziemnymi korytarzami, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Przechadzając się wąskimi uliczkami w stronę nabrzeża odkrywamy miejsca, w których rzymski władca głęboko odcisnął swoją cesarska obecność. To bogactwo kulturowe to tylko jeden z powodów, aby na wakacje w Dalmacji wybrać właśnie Split.

Popularne domy wakacyjne w Split

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Split

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Split

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Split

Loading...

Sport i rozrywka

To jednak nie tylko miasto z bogatą historią. Okolica sprzyja również wycieczkom rowerowym, jeździe konnej, rybołówstwu. Możliwe są również bardziej ekstremalne przygody jak np. rafting czy paragliding. Wybierając dom lub apartament z katalogu "Split noclegi" zagwarantujecie sobie prawdziwie śródziemnomorsk**ą** atmosfer**ę**: rozśpiewanych tawern, gwarnych uliczek, czystych plaż oraz pięknej promenady z wieloma restauracjami, modnymi sklepami i widokiem na port. Warto spędzić wakacje w Chorwacji!

Split noclegi

Kulinaria i lokalne produkty - wybierz ofertę "Split noclegi" i zasmakuj w chorwackich specjałach

Można tutaj udać się na dwa targi - jeden tuż pod murami pałacu - gdzie rankiem tętni życie, a lokalni sprzedawcy przekrzykują się zachwalając swoje owoce, warzywa i inne produkty. Warto wstać rankiem i przyjść tutaj, by kupić przepyszny chleb, jajka i wędlinę i przygotować pyszne śniadanie. Niedaleko znajduje się tez targ rybny, gdzie każdego ranka można kupić świeże ryby wyłowione z morza klika godzin wcześniej. Jeśli więc powyższy opis sprawia, że Wasze zmysły smakowe się uaktywniły, to nie zwlekajcie i rezerwujcie nasze domy lub apartamenty z ofert "Split noclegi" już dziś!

Split noclegi

Przyroda i atrakcje

Dla okolicznego regionu również przyroda okazała się łaskawa. Zachodnią część półwyspu ozdabia, położony na wzgórzu Marjan, przepiękny park, zoo i plac zabaw dla dzieci. Usytuowany jest tu również Instytut Oceanografii i Rybołówstwa. Miejsce to oferuje wspaniały widok na miasto Split, jego okolice oraz przylegające wyspy. Mieszkańcy są bardzo przywiązani do tego miejsca, było i jest ono nadal inspiracją dla wielu artystów. Na przestrzeni wieków stało się również ważnym miejscem rekreacyjnym. Znajdują się tutaj liczne plaże, trasy biegowe, korty tenisowe - w sam raz dla wczasowiczów korzystających z produktu "Split noclegi". Na wzgórzu lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się również liczne kościoły oraz galeria rzeźbiarza Ivana Meštroviče. Przed laty, wzgórze było także miejscem gdzie istniała letnia rezydencją prezydenta Jugosławii – Willa Dalmacja. To tętniące życiem miasto jest także bramą do zwiedzenia innych zakątków podczas wakacji w obiekcie spod znaku "Chorwacja noclegi" - ze względu na znajdujący się u jego wybrzeży port Grodska Luka, oferujący turystom przewozy promowe w wielu kierunkach.