Klis - domy i apartamenty wakacyjne

Klis

Klis - domy i apartamenty wakacyjne

Klis to miejscowość położona w chorwackiej Dalmacji, tuż obok kurortu Solin, który z kolei graniczy z drugim co do wielkości miastem w Chorwacji, a mianowicie Splitem. Dzięki takiemu położeniu, do najbliższych plaż jest niecałe 9 kilometrów.

Klis to miasto o strategicznym i historycznym położeniu. Wybierając nasz produkt „apartamenty Chorwacja”, zamieszkacie w dolinie pomiędzy dwoma potężnymi masywami górskimi: Mosor oraz Kozjak. Dolina ta była punktem obrony przed najeźdzcami ze wschodu, gdyż był to jedyny przesmyk, którym można było dostać się do Splitu i dalej na północ Chorwacji.

Nasza oferta „Chorwacja kwatery”, jest skierowana do wszystkich tych, którzy chcą wypocząć w miejscu, które nie jest daleko od morza, ale jednocześnie można tu się zrelaksować z dala od zgiełku i hałasu. Jeśli dodamy do tego możliwość całodziennych wędrówek po górach oraz mnóstwo, ważnych historycznie miejsc, otrzymacie idealne miesjce na idylliczne wakacje w Chorwacji. Zapraszamy!

Popularne domy wakacyjne w Klis

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Klis

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Klis

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Klis

Loading...

Zakwaterowanie w Klis

Sprawdźcie naszą ofertę „domy i apartamenty w Dalmacji", która jest również dostępna w miejscowości Klis. Niewątpliwym atutem naszych obiektów na wymarzony urlop jest to, że większość z nich oferuje panoramiczny widok na góry. Tylko sobie wyobraźcie poranną kawę lub wieczór przy lampce wina i piękny, zapierający dech w piersiach widok z tarasu – tego trzeba doświadczyć na własnej skórze!

Nasze kwatery w Chorwacji są dla Was dostępne praktycznie przez okrągły rok, także macie możliwość poznania jesiennego, a nawet zimowego oblicza tego pięknego kraju. Kolejnym atutem naszego produktu „Dalmacja noclegi” jest fakt, że oferują one pełną prywatność oraz wyposażenie we wszelkie niezbędne meble oraz sprzęty (dotyczy to również kuchni).

Na naszych stronach znajdziecie noclegi na każdą kieszeń – od romantycznych mieszkanek dla par, po wielopokojowe rezydencje z ogrodem i basenem. Tutaj, każdy znajdzie coś dla siebie - rezerwujcie więc obiekty z katalogu "Chorwacja noclegi"!

Klis

Atrakcje w Klis i okolicy

Miasto Klis słynie z górującego nad nim wzgórza, na którym znajdują się świetnie zachowane ruiny Fortecy Klis. Fortyfikacja ta, brała udział a wielu wielkich bitwach i dziś służy jako cenna lekcja historii. Dodatkowo, w okresie letnim, odbywają się tu rekonstrukcje bitew z różnych epok, co jest dużą atrakcją dla całej rodziny.

Wybierając nasze domy i apartamenty w Klis będziecie mogli wziąć udział w całodziennych wędrówkach po górach (samotnie lub z przewodnikiem) oraz do ciekawych miejsc w okolicy. Szczególnie polecamy Wam takie lokalizacje jak:

Split

Split

Split położony jest zaledwie kilka kilometrów od miejscowości Klis, jest więc raczej pewne, że wpadniecie tu niejeden raz. Chociażby z tego powodu, że ciężko Wam będzie, podczas jednej wizyty, poznać wszystkie atrakcje, tego, drugiego co do wielkości, miasta w Chorwacji. Liczne muzea, port, marina, Pałac Dioklecjana, świątynie, pozostałości po czasach Cesarstwa Rzymskiego – to tylko kilka ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Polecamy Wam również kompleks rekreacyjny na wzgórzu Marjan oraz tutejszą nadmorską promenadą, która pełna jest sklepów, restauracji oraz atrakcji. Na koniec, proponujemy Wam zapoznanie się z ofertą „Split noclegi”, w której czekają na Was komfortowe i przytulne apartamenty miejskie.

 

Podstrana

Podstrana

Podstrana to nazwa nadmorskiego kurortu, który znajduje się kilka kilometrów na południe od Splitu. Oczywiście, w Splicie, również znajdziecie plaże, jednak Podstrana to typowe turystyczne miasteczko, w którym plaż i atrakcji nie brakuje. Dlatego też, jeśli planujecie godziny relaksu w wodach Adriatyku oraz opalanie się w chorwackim Słońcu – wizyta w Podstranie będzie idealna na Wasze wymarzone wakacje w Chorwacji. Warto również dodać, że oprócz plaż, miejscowość oferuje bogatą bazę gastronomiczną, mnóstwo rozrywki, możliwość uprawiania sportów wodnych oraz wzięcie udziału w rejsie po wodach Morza Adriatyckiego, np. w łodzi ze szklanym dnem.

 

Trogir

Trogir

Trogir położony jest na zachód od Klis i jest bardzo ciekawym punktem do zwiedzania. Znajduje się tu bowiem, jedna z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w kraju, a nawet w Europie. Całość mieści się na wyspie oraz znajduje się na liście dziedzictwa historycznego w ramach UNESCO. W Trogirze czekają więc na Was godziny spacerów uliczkami Starego Miasta i podziwianie zachwycającej architektury. Oprócz tego, Trogir ma w zanadrzu liczne atrakcje, plaże i rozrywkę dla każdego. Jest też „bramą” na wyspę Ciovo, która słynie z bogactwa śródziemnomorskiej roślinności. Na koniec, sprawdźcie naszą ofertę „Trogir noclegi” – znajdziecie w niej luksusowe domy i apartamenty, m.in. z prywatnymi basenami.

 

Omiś

Tym razem wycieczka do miejsca oddalonego o 30 kilometrów na południowy wschód, do słynnego miasta Omiś. Miejscowość jest popularna za sprawą fantastycznej lokalizacji, a mianowicie u ujścia rzeki Cetiny do morza. Rzeka to otoczona jest skalistym kanionem, który sprawia oszałamiające wrażenia wizualne, zarówno z dołu jak i z góry. Poza tym, miasteczko oferuje sporo zabytków, w tym twierdze obronne umiejscowione na skalistych szczytach kanionu. Jest to również punkt startowy do wycieczkę w głąb kanionu i powrotnych spływów kajakowych – niezapomniane emocje gwarantowane. Przy okazji, sprawdźcie nasze wakacyjne kwatery, które prezentujemy w katalogu „Omiś noclegi”.