Domy wakacyjne na wyspie Solta

Na południe od Splitu leży zielona wyspa Solta, długa na ok. 18 km i szeroka na 2 do 5 km. W części zachodniej wyspa jest zalesiona, część wschodnią porastają krzewy, poza tym wyspa ujmuje swoim skalistym krajobrazem. Warto spędzić urlop w Dalmacji!

Położenie wyspy sprawia, że Solta jest wakacyjnym rajem. Dzięki naturalnej ochronie, panuje tutaj łagodny klimat, woda jest ciepła, a różnice temperatur w trakcie sezonu niewielkie. Średnia temperatura 24 stopni zapewnia przyjemne ciepłe dni idealne do korzystania z kąpieli słonecznych, a pogodne wieczory kuszą lampką białego wina degustowanego np. na tarasie wymarzonego apartamentu lub domu wakacyjnego na Solcie, który będzie idealną bazą wypadową na Wasz urlop. Czy wiecie, że przemysł kosmetyczny i perfumeryjny pozyskuje z tutejszych plantacji rozmarynu olejki eteryczne? Znaleźć tu można również uprawy morwy, winnej latorośli i oliwek. Urocze i osłonięte zatoczki leżą w północnej części wyspy między miejscowościami Stomorska i Rogac. Zasłonięte wysepkami i klifami zatoczki zapraszają do kąpieli. Dlatego też, nie zastanawiajcie się dłużej i sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was pod hasłem "Chorwacja apartamenty".

Wyspa Solta

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Solta

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Solta

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Solta

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Solta

Loading...

Dziedzictwo historyczne

Po raz pierwszy wyspa Solta została opisana w pismach rzymskich pochodzących z pierwszego stulecia naszej ery, jako miejsce budowy rzymskiej twierdzy. Archeolodzy odkryli jednak jeszcze starsze zabudowania i umocnienia, które dzisiaj mogą być zwiedzane przez turystów. Na wyspie znajdziecie także piękne plaże, przytulne knajpki i dobre restauracje. Wyspa Solta to świetny pomysł na wakacje w Chorwacji!

Wyspa Solta

Sport i rekreacja

Tym z Was, którzy lubicie spacery proponujemy przyjemną przechadzkę wśród winnic i gajów oliwnych w Grohote lub Gornje Selo, jednak jeżeli preferujecie widok na morze i krajobrazy morskie, to polecamy spacer wzdłuż zatoki Necujam. Miłośnicy „podróży w czasie zachwycą się miejsca, takie jak Górne, Dolne i Średnie Selo, gdzie cofniecie się dekady wstecz, a zegar zatrzymał się na dobre. Jeśli lubicie jazdę na rowerze, trasy na Solcie spełnią Wasze oczekiwania. Przyjemna jazda na świeżym powietrzu jest bardzo dobrym sposobem na relaks. Rowery można wypożyczyć w Stomorska i Nečujam. W Stomorska znajduje się oświetlony kort tenisowy, który umożliwia organizację meczów nocnych. Zachęceni? Rezerwujcie zatem kwatery z oferty "Chorwacja noclegi" i w drogę!

Wyspa Solta

Rozrywka na wyspie

Nečujam jest największą i najpiękniejszą zatoką na wyspie. Miejscowość ta stanowi centrum turystyki na wyspie i oferuje przyjemny wypoczynek we wszelkich formach. Pod względem rozrywki nocnej pierwsze miejsce zajmuje Stomorska, posiadająca największą ilość barów na wyspie, dodatkowo w Górnym Selo znajduje się dyskoteka. Pozostałe miasta na wyspie posiadają własne urokliwe knajpki, które z pewnością warto odwiedzić, aby poczuć autentyczną, lokalną atmosferę podczas spędzania wakacji w Dalmacji środkowej.

Wyspa Solta

Plaże na wyspie

Rezerwując domy z oferty "apartamenty Chorwacja", będziecie mieli okazję wypocząć na tutejszych plażach. Do najbardziej znanych należy Plaża w Nečujam, która jest największą na wyspie. Powstała ze sztucznie nawiezionych małych kamyczków, które perfekcyjnie nadają się do spędzania cudownych godzin na leżakowaniu. Plaża jest regularnie konserwowana i czyszczona, a przy niej znajdują się prysznice, bar plażowy, zjeżdżalnia, fast-food, korty tenisowe oraz stoły do ​​tenisa stołowego. Większość innych plaż na wyspie to de facto klify i skaliste wybrzeża, które dostarczą Państwu unikalnych doświadczeń związanych z obcowaniem z przyrodą.

Wyspa Solta

Atrakcje turystyczne

Jęsli odczujecie przesyt wypoczynkiem i plażowaniem, to pamiętajcie, że jest to jednak Chorwacja. Noclegi w tym kraju, to świetna okazja na poznanie zabytkowych budowli i miejsc:

  • Okoliczny archipelag siedmiu wysp, a na największej z nich są pozostałości wczesnochrześcijańskiego kościoła z V-VI wieku

  • Znany na całym świecie i wielokrotnie nagradzanym soltanski dziki rozmaryn

  • Największy i najpiękniejszy kościół na wyspie św. Stefana w Grohote, którego wnętrze zapierają dech w piersiach

  • Znak i symbol wyspy Solta - podgatunek sowy čuvitar, typowy ptak z tej wyspy