Urlop w Imotski - domy wakacyjne

Imotski jest miasteczkiem, a zarazem dużą gminą położoną w Dalmacji, niedaleko granicy z Bośnią i Hercegowiną. Całość znajduje się na północnym zboczu masywu Biokovo, dzięki czemu klimat jest tu wyjątkowo przyjemny i delikatny, a liczba słonecznych dni jest tu bardzo duża. Miejsce to śmiało można polecić amatorom wycieczek po górach oraz osobom chcącym poznać inną twarz Chorwacji. Imotski to również propozycja na urlop w Dalmacji blisko morza, ale daleko od hałasu nadmorskich kurortów. Zamieszkacie w cichej i spokojnej okolicy oferującej zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na góry, a jednocześnie do krystalicznie czystych i błękitnych wód Morza Adriatyckiego będziecie mieli ok. 25 kilometrów.

Imotski

Popularne domy wakacyjne w Imotski

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Imotski

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Imotski

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Imotski

Loading...

Zamieszkaj w Imotski

Jeśli chcesz połączyć urlop w górach z wypoczynkiem nad morzem, to koniecznie sprawdź naszą ofertę w gminie Imotski. Na naszej stronie znajdziecie obiekty wakacyjne zarówno w samym mieście, jak i w małych wioskach regionu, a nawet w otoczeniu dzikiej przyrody. Tym bardziej zachęcamy do rezerwacji, gdyż wszystkie domy i apartamenty wakacyjne z katalogu "Chorwacja noclegi" są objęte programem „all inclusive”. Oznacza to, że sprzątanie obiektu, pościel, ręczniki a także wszelkie media są już objęte w cenie najmu. W Imotski znajdziecie kameralne mieszkania dla par, jak i duże domostwa dla nawet 12 osób. Szczególnie polecamy domy z basenem, w których znajdziecie przyjemne orzeźwienie w gorące letnie dni.

Atrakcje regionu

Miejsce, w którym znajduje się miejscowości Imotski, jest bardzo fascynujące. Masyw Biokovo, który rozpoczyna się już przy wybrzeżu, pełen jest fantastycznych formacji skalnych, jezior, jaskiń (w niektórych przez cały rok utrzymuje się lód) oraz licznych okazów flory i fauny. W celu ochrony tego pięknego miejsca, w 1981 roku, został tu utworzony Park Przyrodniczy, dzięki któremu do dziś można podziwiać wymienione wyżej atrakcje. Przez wzgórza prowadzą liczne szalki piesze i rowerowe – jest to świetne miejsce na całodzienne wycieczki, podczas których czekają na Was również fantastyczne widoki (przy dobrej pogodzie zobaczycie ze szczytów nawet wyspę Hvar).

Gmina Imotski słynie również z dwóch charakterystycznych jezior:

  • Jezioro Czerwone – znajduje się w kraterze o głębokości 530 metrów. Jego nazwa pochodzi od czerwonego odcienia wody. Do samego jeziora nie można dojść, bowiem jego wybrzeże jest zbyt strome, a poziom wody potrafi zmienić się bardzo szybko

  • Jezioro Niebieskie – turkusowy akwen o długości 800 metrów. Jego wielkość nie jest stała – o każdej porze roku jest inna. Przy jeziorze znajduje się kąpielisko ze żwirową plażą. Nad jeziorem znajdziecie również resztki średniowiecznej fortecy

Oba jeziora, szczególne wrażenie sprawiają podczas oglądania ich „z góry” – ze specjalnych punktów widokowych.

Samo Imotski również warte jest odwiedzenia. Miejscowość ta szczyci się swoją tradycyjną, kamienną zabudową – szczególne wrażenie robi ratusz miejski. Wśród uliczek miasteczka znajdziecie liczne bary, restauracje oraz sklepy, w których zakupicie pamiątki oraz wyroby miejscowych rolników. Oprócz tego, z Imotski łatwo dostaniecie się do znanych kurortów, tj. Makarska, Baska Voda czy Tucepi, a niecałe 100 kilometrów dalej czeka na Was fascynujące miaso Split (sprawdźcie również naszą ofertę Split noclegi, w którym również możecie zarezerwować nasze domy i apartamenty wakacyjne).