Wakacje na Dugi Otok – domy wakacyjne

Dugi Otok uważany jest za największą wyspę archipelagu wysp Północnej Dalmacji, w środkowej Chorwacji (polecamy naszą pełną ofertę "Chorwacja noclegi". Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek w ciszy i spokoju, z dala od tłumów turystów. Na wyspie jest niewiele sklepów i restauracji. Jednakże w sezonie letnim bez problemu znajdą tu Państwo restauracje, oferujące tradycyjne potrawy z ryb i owoców morza oraz sklep z pamiątkami. Panują tu idealne warunki do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Wyspa Dugi Otok jest bardzo korzystnie położona, niedaleko wysp Iż, Rava i Ugljan oraz Riwiery Zadaru. Nazwa wyspy oznacza dosłownie „Długa wyspa” i nawiązuje do wymiarów, a w szczególności do długości wyspy, która wynosi 52 km. Szerokośc wyspy to 5 km. Linia brzegowa jest tu zróżnicowana, w przeważającej części skalista z poszarpanym brzegiem. Apartamenty wakacyjne dadzą Wam okazję do poznania tego wspaniałego miejsca. Dom wakacyjny z oferty "Dugi Otok noclegi" będzie dobrą bazą wypadową na Państwa wycieczki po wyspie i jej okolicy.

Dugi Otok

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Dugi Otok

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Dugi Otok

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Dugi Otok

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Dugi Otok

Loading...

Wspaniałe wakacje w kwaterze z katalogu "dugi Otok noclegi"

Dugi Otok, to dobry pomysł na początek na Wasze wakacje w Dalmacji Północnej. Jest to miejsce niezwykle różnorodne. Odwiedzającym oferuje wspaniałą przyrodę oraz krystalicznie czystą wodę. Rodowici wyspiarze wielkim szacunkiem darzą wyspę, dzięki czemu obecnie można tu podziwiać interesujące rośliny i zwierzęta. Dzięki dobremu połączeniu promowemu bez problemu można urządzić wycieczkę na pobliskie wyspy. Jeżeli są Państwo amatorami relaksu na plaży, zachęcamy do odwiedzenia malowniczej plaży Saharun - jest to jedna z piękniejszych plaż żwirowych w Chorwacji o ok. 500 m długości. Ponadto na Dugi Otok znajdziecie tu urocze zatoczki oraz inne plaże żwirowe i kamieniste. W Parku Krajobrazowym Telascica można oglądać delfiny. Są tu również ogromne, pionowe skały, pod którymi występujączerwone korale. Wakacje w obiekcie z oferty "Dugi Otok noclegi" to idealny moment na wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. Można tutaj urządzać wycieczki piesze i rowerowe. Natomiast doskonałe warunki do nurkowania znajdą Państwo w pobliżu wysp Mezanj i Taljuric. Oczaruje tu Państwa podwodny świat ze wspaniałymi roślinami i zwierzętami.

Dugi Otok

Atrakcje w okolicy

Spędzając wakacje w Chorwacji, w ramach produktu "Dugi Otok noclegi", koniecznie powinniście zwiedzić wyspę i jej okolice. Poniżej kilka bardziej interesujących miejsc:

  • Bozava – piękne miasteczko portowe, położone w północnej części wyspy. Jest tu plaża żwirowa.

  • Jezioro Mir – niezwykle malownicze miejsce, idealne na ucieczkę od hałasów wielkiego miasta. W jeziorze jest słona woda.

  • Sali – największa miejscowość na wyspie. Warto tu zobaczyć kościół św. Marii oraz wziąć udział w festynie Saljske uzance, którego główną trakcją jest wyścig osłów.

  • Savar – malutka miejscowość znana z jaskiń Strasna pec oraz kamienia, który posłużył do budowy rzymskiego forum w Zadarze oraz budynków ONZ w Nowym Jorku. Niedaleko Savar jest malowniczy półwysep z kościołem św. Pelegrina.

  • Veli Rat – można tu podziwiać najwyższą nad Adriatykiem latarnię morską Punta Bianka. Ma ok. 42 m wysokości.

Spędzając wakacje na Dugi Otok warto również odwiedzić pobliskie wyspy: Pag, Ugljan, Vir a także Riwierę Zadaru i archipelag Kornati. Kwatery z katalogu "Chorwacja apartamenty" od NOVASOL z pewnością Was nie rozczarują.