Dalmacja noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Dalmacja noclegi

Dalmacja noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Dalmacja to kraina geograficzna i historyczna w Chorwacji, położona wzdłuż wschodniego wybrzeża Adriatyku. Region wakacyjny Dalmacji ujmuje swoją różnorodnością krajobrazu. I tak znajdziecie tu: wspaniałe, malownicze miasta na wybrzeżu, wybudowane najczęsciej na półwyspach, linię brzegową z licznymi szczelinami i cieśninami, góry pochodzenia krasowego, bujnie rozrośniętą makię (wiecznie zielone, sucholubne, twardolistne zarośla), podzwrotnikową roślinność, i prosimy nie zapomnieć o niezliczonych wyspach i rafach, które są idealnym miejscem na przystanek w czasie podróży żeglarskiej. Pakujcie więc torby podróżne i wybierzcie się na wakacje w Chorwacji do domu lub apartamentu z katalogu "Dalmacja noclegi".

Popularne domy wakacyjne w Dalmacja

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dalmacja

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Dalmacja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dalmacja

Loading...

Atrakcje w Dalmacji

Miasta Dalmacji, ajk np. Trogir, Zadar, Split czy Dubrownik (przy okazji, zapraszamy do poznania oferty "Dubrownik noclegi") ze swoją bogatą, często ponad 2.000-letnią historią to prawdziwe architektoniczne kąski, którym należy złożyć wizytę w czasie urlopu w domu wakacyjnym czy jednym z wielu apartamentów wakacyjnych. Rzymianie, Karolingowie, Turcy i Habsburgowie pozostawili swoje ślady, tak w całej Chorwacji, jak i również w Dalmacji. Goście wędrują tu nie tylko śladami historii, lecz również rozkoszują się tym nieograniczonym rajem dla miłośników sportów wodnych, takich jak snorkeling czy nurkowanie, czy też dla właścicieli łodzi. Nieskończone możliwości uprawiania sportów wodnych i jazdy rowerem górskim po wyspach nadają Dalmacji sportowego charakteru na wakacje. Dom lub apartament wakacyjny w Dalmacji to idealny punkt wypadowy na Wasze wakacje.

Podczas urlopu odkryjecie atrakcje turystyczne w Dalmacji interesujące dla każdego. Od zabytkowej architektury z różnych epok, przez liczne festiwale i wydarzenia, aż po coś specjalnie dla najmłodszych uczestników wakacji. W nadmorskich miastach, od północy po południe Dalmacji odkryjecie ślady historii świadczące o różnorodności kultury na przestrzeni lat. Wybierzcie nasz produkt "Chorwacja apartamenty" i odkryjcie je wszystkie.

Parki narodowe

Dalmacja to nie tylko bogactwo kulturowe i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna. To także zapierająca dech w piersiach natura. Rezerwując obiekt z katalogu "Chorwacja noclegi", możecie podziwiać jej uroki między innymi w licznych Parkach Narodowych. Rezerwując dom wakacyjny z oferty "Dalmacja noclegi", zapewnicie sobie i swojej rodzinie niezapomniane przeżycia związane z obcowaniem z dziewiczą naturą. Do najbardziej znanych parków możemy zaliczyć:

  • Park Narodowy Paklenica

  • Park Narodowy Kornati

  • Park Narodowy Krka

  • Park Narodowy Mljet

  • Rezerwat przyrody Biokovo

  • Rezerwat przyrody Telašćica

Kuchnia regionalna

Kolejnym czynnikiem jakim może Was przekonać do oferty "apartamenty Chorwacja", to przepyszna kuchnia. Zdrowe ucztowanie w Dalmacji: krótki czas przygotowania, grillowane bądź duszone, ryba, oliwa, warzywa i dziko rosnące zioła - wszystko to sprawia, że kuchnia dalmatyńska jest szczególnie zdrowa. Ulubionymi daniami są zimne przekąski jak typowa dla regionu szynka pršut, która po uwędzeniu jest suszona na słońcu i wietrze, jak i równiez ser z mleka owczego. Do tego pije się białe wino z gazowaną wodą mineralną czy też znaną nalewkę ziołową Travarica. Gorąco Was zachęcamy do odwiedzenia lokalnej restauracji - oferowane tam tradycyjne posiłki z pewnością Was nie rozczarują.

Wakacje w domu wakacyjnym z oferty "Dalmacja noclegi"

Przez długi czas Dalmacja uchodziła za najtańszy kierunek wakacyjny - noclegi odbywały się tu w najprostszych, często niemal spartańskich warunkach. Wraz z odzyskaniem przez Chorwację niepodległości radykalnie zmieniły się oferowane tu domy wakacyjne oraz udogodnienia na miejscu. Obecnie, w ramach oferty "Dalmacja noclegi", możecie wynająć eleganckie domy wakacyjne z wieloma udogodnieniami, a na szczególną uwagę zasługują m.in. domy z oferty "Makarska noclegi". Ponadto w Dalmacji czekają na Was wspaniałe restauracje, tawerny, super nowoczesne kąpieliska oraz bogata oferta nocnego życia. Zachwyci tu Was wspaniały, różnorodny krajobraz, spokojna przyroda, piękne wyspy i zatoki, krystaliczne morze oraz średniowieczne porty miejskie. Aby być blisko wszystkich tych wspaniałości, wystarczy zarezerwować dom wakacyjny w Dalmacji.

Decydując się na wakacje z dojazdem, wybieracie urlop w prywatnej atmosferze oraz niezależność w organizowaniu czasu wolnego. Planując przyszłoroczne wakacje, prosimy mieć na uwadze, iż NOVASOL oferuje domy i apartamenty wakacyjne w Europie.

Trustpilot