Wakacje na Iż – domy wakacyjne

Wyspa Iż to niewielka wysepka, położona na Morzu Adriatyckim, pomiędzy wyspami: Dugi Otok i Ugljan. Iż jest doskonałą propozycją dla osób chcących odpocząć wśród wzgórz i zatok z kameralnymi plażami. Na wyspie znajdziecie doskonałe warunki do długich spacerów, wycieczek rowerowych czy nurkowania. Iż jest mało zamieszkaną wyspą, w związku z czym znaleźć tu można ciszę i chwilę oddechu od wielkich miast. Rezerwacja kwatery z katalogu "Chorwacja apartamenty", to pomysł na udane wakacje, dla osób lubiących zarówno plażowanie, jak i aktywny wypoczynek. Wyspa jest połączona promowo z Dugim Otokokiem oraz miastem Zadar, dlatego też nasze domy i mieszkania wakacyjne, mogą być świetną bazą wypadową dla osób, które spędzają wakacje w Dalmacji.

Kwatery NOVASOL są świetnie wyposażone we wszystkie media oraz udogodnienia. Gotowe są na przyjęcie zarówno par, jak i dużych grup znajomych, wspólnie spędzających wakacje. Mieszkańcy wyspy zajmują się głównie rybołówstwem, dlatego też będziecie mieli niepowtarzalną okazję spróbowania miejscowych dań w jednej z tawern lub będziecie mogli samodzielnie przygotować posiłek z miejscowych produktów, w naszych doskonale wyposażonych kuchniach. Na wyspie Iż, rozwinięte jest również garncarstwo, dlatego też warto sprawić sobie pamiątkę, wykonaną przez miejscowych rękodzielników. To będą udane wakacje w Chorwacji!

Wyspa Iż

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Iz

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Iz

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Iz

Loading...

Wokół Iż

Wyspa Iż położona jest w sąsiedztwie zarówno dużych wysp, jak i wśród archipelagów pełnych małych wysepek. Urlop w Dalmacji północnej, da Wam możliwość na odbycie rejsu bądź też kilku rejsów miejscowymi przewoźnikami. Mając odpowiednie uprawnienia, można również samemu wynająć żaglówkę bądź jacht i samodzielnie obmyślić trasę wśród malowniczych wysp. Podczas wypraw warto zatrzymać się na:

  • Ugljan – wyspa na której oprócz pięknych widoków, znajduje się również mnóstwo zabytków: twierdza Św. Michała z XIX wieku, ruiny rzymskich budowli i domostw czy klasztor franciszkański z XV wieku. Warto też, spędzić wieczór w jednym z tętniących życiem miast.

  • Dugi Otok – wyspa z rezerwatem przyrodniczym Telascica.

  • Rava – mała wysepka z bardzo zróżnicowanym brzegiem. Warto opłynąć ją dookoła, aby móc w pełni podziwiać jej wybrzeże.

Rejs po wodach Morza Adriatyckiego, będzie świetną przygodą, która na długo pozostanie w Waszej pamięci

Wyspa Iż

Zadar

Wyspa Iż jest połączona przeprawą promową z miastem Zadar, który jest jednym z największych miast w Chorwacji. Dzięki NOVASOL, będziecie mieli możliwość poznania uroków tego zabytkowego miasta o bogatej historii. Każdy kto wynajmie domek z oferty "apartamenty Chorwacja", zapewni sobie możliwość zobaczenia:

  • Kościóła Św. Doanata z IX wieku z charakterystyczną boczną wieżą.

  • Forum romańskiego z III wieku – jest to największy tego typu obiekt na wschodnim wybrzeżu Adriatyku.

  • Licznych pozostałości po rzymskich budynkach oraz akweduktu.

  • Kościoła Św. Marii z romańską dzwonnicą z 1105 roku.

  • Licznych muzeów, poświęconych historii miasta oraz regionu.

Zadar posiada również zabytkową starówką, z mnóstwem malowniczych uliczek, pełnych sklepów, restauracji i tawern. Wycieczka do Zadaru (sprawdźcie aktualną ofertę "Zadar noclegi"), na pewno będzie świetnym pomysłem, podczas urlopu na wyspie Iż.