Rogoznica noclegi – domy i apartamenty wakacyjne

Rogoznica noclegi

Rogoznica noclegi – domy i apartamenty wakacyjne

Rogoznica to niewielkie miasteczko, położone w Dalmacji, regionie Chorwacji (polecamy Wam również ofertę "Chorwacja noclegi") . Rogoznica leży na półwyspie, w pobliżu słonego jeziora. Na odwiedzających to miejsce, czekają tu fantastyczne plaże żwirowo – kamieniste oraz cudowne krystalicznie czyste morze. A wszystko to otoczone jest drzewami piniowymi. Rogoznica to idealna destynacja dla osób, ceniących kontakt z przyrodą. Dzięki zróżnicowanej linii brzegowej, Rogoznica oferuje możliwości do uprawiania różnych sportów wodnych. Zwłaszcza marina Frapa jest szczególnie ceniona przez żaglarzy. W Rogoznicy znajduje się wiele sklepów oraz restauracji i kawiarni. W mieście praktycznie zawsze można kupić świeże ryby oraz skosztować wybornych dań z owoców morza. NOVASOL dokłada wszelkich starań, aby oferować dobrze wyposażone kwatery z katalogu "Rogoznica noclegi"". Zakwaterowanie w Rogoznicy to idealny pomysł na wakacje dla całej rodziny. Tutaj na jednej z malowniczych plaż zrelaksujecie się i odetchniecie pełną piersią. Ponadto spędzając wakacje w Rogoznicy, koniecznie powinniście odwiedzić Szybenik, Trogir, Split (dostępna też jest oferta "Split noclegi") oraz Parki Narodowe Krka i Kornati.

Popularne domy wakacyjne w Rogoznica

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Rogoznica

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Rogoznica

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Rogoznica

Loading...

Warto zobaczyć

Spędzając wakacje w Dalmacji, koniecznie powinniście zobaczyć ciekawe miejsca oraz wziąć udział w imprezach. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

  • „Oko Smoka” – morskie jezioro, które jest uznane za fenomen przyrodniczy. Jezioro powstało po zakończeniu epoki lodowcowej. Woda w jeziorze jest słona, dzięki połączeniu z morzem. Zachwyca tu bogata fauna i flora. Zachodzi tu wiele procesów biochemicznych, m.in. zjawisko gotowania się wody, któremu to zjawisku jezioro zawdzięcza swoją nazwę.

  • Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – wcześnie j był to kościół sw. Mikołaja. Jednak w roku 1683 został przebudowany i nazwany na część Maryi Panny.

  • pozostałości fortu z 1809 roku, zbudowanego przez Francuzów.

  • Noc Rogoznicy – odbywa się tu wtedy koncert, a restauracje przygotowują specjalne oferty - można więc urlop w kwaterze pod szyldem "Rogoznica noclegi", spędzić w wyjątkowo pysznych okolicznościach.

  • Noc Rybacka – przy wspaniałym jedzeniu, winie oraz dobrej muzyce z pewnością będą się Państwo doskonale bawić.

  • Wieczory pieśni dalmatyńskich – podczas tej imprezy można posłuchać najbardziej znanych dalmatyńskich wykonawców.

  • Międzynarodowy festiwal dziecięcy – można tu wówczas podziwiać prace dzieci oraz ich występy artystyczne.

Rogoznica noclegi

Wakacyjny raj w kwaterze "Rogoznica noclegi"

W Rogoznicy można podziwiać stare domy z kamienia, które doskonale oddają śródziemnomorski charakter miasta. Poza turystyką, mieszkańcy żyją tu z rolnictwa i rybołóstwa. Jeżeli spędzając urlop w kwaterze z oferty "domy i apartamenty Chorwacja", zechcecie poznać historię i zabytki, Rogoznica z pewnością Was nie rozczaruje. Podobno w przeszłości istniała tu kolonia Heraklesa. Poza wspaniałymi plażami, na wyspie odnajdziecie również doskonałe warunki do nurkowania – w okolicy Rogoznicy znajduje się wiele jaskiń. Jedną z ciekawszych jaskiń podwodnych jest „Ucho Smoka” w zatoce Soline. Wejście do niej jest 2,5 m pod powierzchnią wody i ma jedynie 1 m szerokości. W tej szerokiej na 13 m i głębokiej na 30 m jaskinii można podziwiać endemiczne gatunki zwierząt.

Według legendy w roku 1722 rybak Ivan Tumburko, podczas połowu w okolicy półwyspu Gradine odnalazł obraz, upamiętniający odwiedziny Maryi u Elżbiety. W miejscu znaleziska wybudowano kapliczkę. Gdy w roku 1887 Rogoznicę nawiedziła epidemia czarnej ospy, która każdego dnia zbierała śmiertelne żniwo, lokalni mieszkańcy udali się do kapliczki, aby prosić o pomoc Matkę Boską. Od tego dnia nie odnotowano nowych przypadków zachorowań, a chorzy wyzdrowieli. Zapraszamy Was na wakacje w Chorwacji w obiektach z oferty "Rogoznica noclegi"!