Wakacje w Drnis – domy wakacyjne

Drnis to mała miejscowość, położona w głębi Chorwacji. NOVASOL ma w swojej ofercie propozycję zatytułowaną "Chorwacja apartamenty", skierowaną dla wszystkich Klientów, którzy chcieliby spędzić urlop z dala od zgiełku i głośnych kurortów. Miasteczko położone jest w spokojnej okolicy, pośród pól i lasów, a do mora jest stąd około 30km. Nasze domy i apartamenty wakacyjne, mogą być świetną bazą wypadową, po okolicznych atrakcyjnych miejscach. Tych nie brakuje. Z Drnis jest bardzo blisko to Parku Narodowego Krka, a także Szybeniku i Splitu. Kwatery NOVASOL, są w pełni wyposażone oraz większość z nich ma własny basen. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które chciałby poopalać się i popływać z dala od gwarnych nadmorskich miejscowości. Poczujecie tu również, jak wygląda życie w Chorwackich miasteczkach, a także będziecie mieli możliwość spróbowania miejscowych przysmaków, w tutejszych restauracjach oraz tawernach. Drnis słynie również z uprawy winogron, a co za tym idzie, warto spróbować tutejszego wina, produkowanego w ten sam sposób od wielu stuleci.

Drnis

Popularne domy wakacyjne w Drnis

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Drnis

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Drnis

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Drnis

Loading...

Park Narodowy Krka

Urlop w Dalmacji północnej, jest wręcz idealną okazją na odwiedzenie Parku Narodowego Krka. Jest to jeden z najsłynniejszych parków narodowych na świecie i został założony w 1985 roku. Obejmuje on dorzecze rzeki Krka, a jest ono w tym miejscu bardzo specyficzne, za sprawą wielu wodospadów i kaskad. Tworzą one niesamowite spektakle wizualne, które warto zobaczyć. Wśród zalesionych i pagórkowatych wybrzeży rzeki, spotkać tu można dziko żyjące zwierzęta oraz ptactwo, charakterystyczne dla tej części kontynentu. W Parku Narodowym utworzonych jest kilka kąpielisk, których wyjątkowość polega na tym, że są naturalnie czyste i wśród wodospadów.

Wakacje w Dalmacji, to świetna okazja aby zobaczyć:

  • Skradinski buk – największy wodospad parku, składający się w sumie z 17 kaskad, z których największa ma 48 metrów.

  • Roski slap – zespół wodospadów, które można podziwiać podczas rejsu łodzią.

  • Jezioro Visovac – w centralnym miejscu jeziora, znajduje się mała wyspa, na której powstał w XV wieku – klasztor franciszkański.

Wszystkie te atrakcje znajdziecie pośród bajecznych krajobrazów składających się z wody, alsów i malowniczych wzgórz.

Drnis

Sibenik

Podczas wypoczynku w Chorwacji, warto wybrać się do zabytkowego Sibeniku. Wakacje w Chorwacji, mogą być świetną lekcją historii, ponieważ Sibenik słynie z długiej i burzliwej historii oraz wielu zabytków. Znajdują się tu liczne twierdze z różnych okresów historycznych, tj. twierdza Św. Mikołaja czy twierdza Św. Mikołaja. Są one również punktami widokowymi, z których rozpościera się widok na całe wybrzeże i liczne wyspy. W Sibeniku, stoją również liczne zabytkowe kościoły. Najważniejszym z nich jest renesansowo-gotycki Kościół Św. Jakuba, który powstał na przełomie XV i XVI wieku. Warto dodać, że obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście znajdą Państwo również zabytkową starówkę, port, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.