Domy wakacyjne na wyspie Murter

Murter apartamenty i domy

Domy wakacyjne na wyspie Murter

Wyspa Murter jest jedną z grupy wysp Dalmacji Północnej, najbardziej gęstego archipelagu na Adriataku i Morzu Śródziemnym, znajduje się tu ponad jedna trzecia wszystkich wysp chorwackich. Z biegiem lat Murter stała się centralnym ośrodkiem pośród 189 wysp, wysepek i skał. Wyspa od stałego lądu oddalona jest jedynie o sześć metrów, a odległość tą można pokonać przez ruchomy most, który sprawia, że wyspa jest łatwo dostępna i przez to nadaje jej dodatkowej atrakcyjności. Na wyspie znajdują się cztery miejscowości, natomiast większość powierzchni wyspy jest pokryta starymi gajami oliwnymi i figowymi, których uprawa jest okoliczną tradycją. Dlatego zachęcamy do przejrzenia obiektów z kategorii "Chorwacja apartamenty" na wyspie Murter!

Wyspa Murter otoczona jest pięknymi wodami Adriatyku. Ta pagórkowata wyspa położona jest w północno-zachodniej części wyspy grup Sibenika, w pobliżu Kornatów. Ze wzniesiena Raduc (ok. 130 m) rozciąga się przepiękny widok na sąsiednie wyspy, a widok ze starego kościoła SV Rok przedstawi panoramę całej miejscowości Murter. Liczne gaje oliwne i sąsiadujące z nimi zabudowania przypominają, że przez długi czas okolica żyła głównie z rolnictwa, rybołówstwa oraz budowy statków. Budownictwo statków Gajeta odżywa dzisiaj na nowo. Wyspa Murter określana jest dzisiaj jako drzwi do Kornati. Wyspy Kornati to grupa małych, niezamieszkanych wysepek, które idealnie nadają się, jako cel jednodniowej wycieczki. Region ten jest szczególnie przyjazny dla odwiedzających, którzy w wakacje szukają spokoju i kontaktu z naturą, dlatego rezerwujcie obiekty z katalogu "Murter apartamenty i domy" na niezapomniane wakacje w Chorwacji!

Popularne domy wakacyjne w Wyspa Murter

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wyspa Murter

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wyspa Murter

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wyspa Murter

Loading...

Warto odwiedzić:

  • Miasto Murter to najstarsza osada na wyspie. Znajduje się pomiędzy zatoką z piękną piaszczystą plażą, a zatoką Hramina, idealną do zacumowania łodzi i mniejszych jachtów. Niezwykle cenne pozostałości archeologiczne osad rzymskich świadczą o dużym znaczeniu miejscowości Murter na wyspie. Atrakcyjne plaże oraz szeroki zakres usług, to tylko część tego, co sprawia, że Murter w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w regionie. Znajdują się tu liczne restauracje i tawerny, infrastruktura umożliwiająca uprawianie sportów na lądzie i morzu. Odbywają się tu liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe. Kwatera wakacyjna z oferty "Murter apartamenty i domy" to idealna baza wypadowa na zwiedzenie całej wyspy!

  • Nazwa miasta Jezera pochodzi od pojawiającego się tutaj w okresie jesienno-zimowym jeziora. Powstaje ona z powodu opadów deszczu zbierających sią w krasowych dolinach, jednak wraz z pierwszymi promieniami słońca znika. Miasto wielokrotnie zdobyło nagrody za najlepsze miejsce na wakacje w Dalmacji.

  • Miejscowość Tisno charakteryzuje się nowoczesną infrastrukturą, dobrymi połączeniami komunikacyjnymi oraz bogactwem obiektów kulturalnych i gastronomicznych. Długie plaże usytuowane w cieniu gajów dają gwarancję przyjemnego wypoczynku. Spośród obiektów dziedzictwa kulturowego warto wymienić, kościół parafialny św. Ducha z XVI wieku.

  • Betina to małe miasto portowe. Oprócz tradycyjnych zajęć takich jak rybołówstwo i rolnictwo, mieszkańcy Betina znani są z działalności stoczniowej. Betina posiada bogaty program kulturalny, a lokalne restauracje są zaopatrzone w świeże ryby.

Murter apartamenty i domy

Plaże

Wyspa słynie z pięknych piaszczystych i kamienistych plaż - to kolejna zachęta, aby skorzystać z naszej oferty "Murter apartamenty i domy wakacyjne". Oprócz najpopularniejszych Slanica, Kosirina, Cigrada, Podvrsak Lovisca istnieje wiele małych zatoczek, ukrytych przed oczami przechodniów i z dala od zgiełku wielkich plaż. Większość rodzin z dziećmi spędza 80 procent pobytu na Murter, właśnie na wymarzonych szerokich plażach. Jednak samo miasto ma również wiele do zaoferowania, m.in. liczne letnie festiwale, dobre restauracje i sklepy. W mieście bardzo lubiany jest także sport, można tu pograć zarówno w piłkę nożną, jak i w piłkę ręczną i siatkówkę. Jeżeli poszukujecie miejsca na spędzenie wakacji w Dalmacji Północnej, wyspa Murter nie zawiedzie. Zapowiadają się słoneczne wakacje dla każdego, kto zarezerwuje kwaterę z listy "apartamenty Chorwacja". Zapraszamy!